Parametry projektu Dom na praktycznej 2
- Pow. użytkowa: 116,77 m²
- Pow. zabudowy (z podcieniami): 152,91 m²
- Min. szerokość działki: 22,2 m
- Min. długość działki: 18,5 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: nie
- Strych: tak
- Piwnica: nie
- Garaż: bez garażu
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 6,9 m
- Szerokość domu: 14,2 m
- Długość domu: 10,5 m
- Kubatura: 746 m³
- Nachylenie dachu: 30°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: nowoczesna elewacja
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 183,8 m²
- Liczba pokoi: 4
- Liczba łazienek: 1
- Kominek: tak
- Współczynnik EP: 67,9 kWh/(m²rok)
- Współczynnik EK: 55,2 kWh/(m²rok)
- Współczynnik EUco: 45,9 kWh/(m²rok)
Rzut parteru
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Dom na praktycznej 2! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Dom na praktycznej 2
Projekt domu Dom na praktycznej 2 to projekt parterowego domu jednorodzinnego dla 3-4 osobowej rodziny. Powierzchnia użytkowa budynku to 116,77 m². W domu zaplanowano strych, który jest praktycznym miejscem do przechowania rzadziej używanych rzeczy. Po części rekompensuje on fakt, że w projekcie nie zaplanowano piwnicy, garażu ani poddasza użytkowego. Minimalne wymiary działki, na jakiej dom może być zbudowany to 18,50 m szerokości i 22,20 m długości.
Nowoczesna stylistyka
Budynek zaprojektowano na planie prostokąta, przykrytego łagodnym dwuspadowym dachem o kącie nachylenia 30° z blachą na rąbek stojący, w modnej stylistyce domu-stodoły, z maksymalnie skróconymi okapami. Prostota architektury, połączona z ciekawymi detalami i konsekwentną, pełną kontrastów kolorystyką, tworzy bardzo interesujący nowoczesny wygląd domu. Sprawia ważenie solidnego, przemyślanego i wykonanego z porządnych materiałów. Front domu ma reprezentacyjne wejście z szerokimi drzwiami z naświetlem bocznym. Podest wejściowy przykrywa ciekawe zadaszenie w kształcie litery L. Narożne okno kuchni dodatkowo ozdabia elewację, dając oryginalny efekt we wnętrzu.
Funkcjonalny podział pomieszczeń w projekcie Domu na praktycznej 2
Do środka wchodzimy przez przedsionek (4,41 m²) wprost do obszernego holu o powierzchni 11,64 m². Z niego rozchodzimy się do części dziennej z salonem i kuchnią, oraz do sypialni domowników. Połączona przestrzeń dzienna składająca się z salonu (33,53 m²) i kuchni (10,48 m²) mieści w sobie cześć wypoczynkową z kanapą i ścianą kominkowo – telewizyjną, kąt jadalny z wygodnym stołem i kuchnię oddzieloną półwyspem (lub wyspą). Tuż przy kuchni znajduje się dodatkowe pomieszczenie gospodarcze (2,36 m²), które z łatwością można zaaranżować jako spiżarnię. Z przedsionka dodatkowo mamy przejście do kotłowni (4,72 m²).
Trzy wygodne sypialnie, łazienka dodatkowe WC
Część nocna domu to trzy wygodne sypialnie z dużymi zabudowanymi szafami. Sypialnie mają powierzchnie 13,65 m², 14,22 m² i 17,69 m². Całość dopełnia duża łazienka. Ma ona powierzchnię 7,13 m² i mieści zarówno praktyczny prysznic, jak i wygodną wannę. Oprócz tego, do dyspozycji domowników, a także gości, zaprojektowano tu niewielkie WC o powierzchni 1,66 m².
Duży i wygodny taras w projekcie domu na praktycznej 2
Elewację tylną domu dominuje szerokie przeszklenie i taras, z zadaszeniem nad tą przestrzenią w formie pergoli lub tarasoli. To idealne miejsce na odpoczynek po pracy lub spotkania ze znajomymi. Dodatkowe zadaszenie stwarza poczucie prywatności, a także chroni przed opadami deszczu lub mocnymi promieniami słońca.
Aranżacje dołączone do projektu
Dużym atutem tego projektu jest to, że dołączone są do niego aranżacje wnętrz. Dzięki nim urządzanie domu będzie łatwiejsze, szczególnie dla osób o mniejszej wyobraźni. Aranżacje pokazują, jak taki dom może wyglądać w środku z nieuwzględnieniem światła dziennego, jakie wpada do wnętrz przez okna.
Prosta konstrukcja budynku i energooszczędność
Konstrukcja domu jest bardzo prosta – cały rzut zamknięty jest czterema zewnętrznymi ścianami. Konstrukcja dachu i stropu wykonana jest z wiązarów prefabrykowanych. Najprościej, najpraktyczniej i najtaniej, jak to tylko możliwe.
Dwuspadowy dach ma kąt nachylenia 30°, a kalenica ustawiona jest równolegle do drogi. Zaplanowanym materiałem na pokrycie dachowe jest tutaj dachówka.
Budynek jest zaprojektowany jako energooszczędny - dzięki bardzo dobrym ociepleniom i nowoczesnym instalacjom, koszty utrzymania domu będą niewielkie. Projekt domu na praktycznej 2 to propozycja dla Inwestorów planujących budowę zgrabnego, ładnego i nie za dużego domu jednorodzinnego, który będzie łatwy i niedrogi w budowie oraz tani w późniejszym utrzymaniu.
Technologia wykonania
- Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych.
- Ściany zewnętrzne: ściany murowane - bloczki gazobetonowe 24 cm + styropian.
- Strop: wiązary drewniane prefabrykowane z przestrzenią strychową.
- Elewacje: tynk cienkowarstwowy.
- Pokrycie dachu: dachówka.
Koszty budowy domu Dom na praktycznej 2
- Stan surowy zamknięty
- 193,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 288 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Warianty
- Dom na praktycznej 3 B
- Pow. użytkowa:115,19 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:18,5 x 22,2 m
- Dom na praktycznej
- Pow. użytkowa:116,77 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:18,5 x 22,2 m
- Dom na praktycznej 3
- Pow. użytkowa:116,77 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:18,5 x 22,2 m