Parametry projektu Julka 3
- Pow. użytkowa: 139,29 m²
- Pow. zabudowy: 147,97 m²
- Min. szerokość działki: 23,61 m
- Min. długość działki: 18,96 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: tak
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: dwustanowiskowy
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 8,39 m
- Szerokość domu: 16,61 m
- Długość domu: 10,81 m
- Kubatura: 781 m³
- Nachylenie dachu: 40°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 256,55 m²
- Liczba pokoi: 4
- Liczba łazienek: 2
- Kominek: tak
- Współczynnik EP: 93,2 kWh/(m²rok)
- Współczynnik EK: 83,1 kWh/(m²rok)
- Współczynnik EUco: 66,47 kWh/(m²rok)
Rzut parteru
Rzut poddasza
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Julka 3! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Julka 3
Projekt Julka 3 przedstawia wygodny dom przeznaczony dla rodziny czteroosobowej. Ten parterowy budynek z poddaszem użytkowym oraz garażem dobudowanym do bryły zawiera wszystkie potrzebne do komfortowego użytkowania na co dzień pomieszczenia. Nieskomplikowana forma została przykryta dwuspadowym dachem o kącie nachylenia 40°. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 139,29 m², wysokość 8,39 m, a kalenica jest równoległa do drogi.
Tradycyjna elewacja budynku od razu przykuwa uwagę i sprawia, że dom spodoba się inwestorom ceniącym ponadczasowe rozwiązania. To projekt, który świetnie wypadnie zarówno w okolicy miejskiej, jak i wiejskiej.
Zadaszony taras i wejście projektu Julka 3
Wejście od strony frontowej podkreśla duża trójkątna lukarna z balkonem. Podtrzymywana jest dwiema zgrabnymi kolumnami, tworzącymi podcień nad wejściem. Od strony ogrodu symetrycznie została rozmieszczona druga lukarna.
Duże, łukowate okna ze szprosami, drewniane okiennice oraz czerwona kolorystyka dachu dodają domowi przytulnego i gościnnego wyglądu. Zadaszony narożny taras będzie doskonałym miejscem odpoczynku na świeżym powietrzu zarówno w upalne dni, jak i podczas deszczu. Bez przeszkód zorganizuj przyjęcie, grilla czy zrelaksuj się na wygodnym fotelu z ulubioną książką.
Garaż na dwa samochody i kotłownia
Dom Julka 3 kryje w sobie maksymalnie zagospodarowaną przestrzeń oraz dobrze pomyślany układ wnętrz. Do środka przechodzi się przez sień, w której wydzielono miejsce na szafę wnękową. Obok niej zlokalizowano pomieszczenie gospodarcze (6,17 m²), które doskonale sprawdzi się jako garderoba.
Można przez nie przejść bezpośrednio do garażu na dwa samochody (32,41 m²), a następnie do kotłowni (3,57 m²) oraz przechowalni narzędzi samochodowych czy sprzętu sportowego. Również garaż jest wystarczająco duży, by zmieścić tam drobne przedmioty, np. składane krzesła na taras.
Duży salon o powierzchni ponad 40 m2
Pod schodami domu Julka 3 znajduje się WC dla gości. Hol główny łączy się z przestronnym salonem wypoczynkowym i jadalnią z dużym stołem dla całej rodziny. Powierzchnia tego pomieszczenia to aż 42,09 m².
Obok znajduje się kuchnia (9,61 m²). Tym, co zadowoli każdego Pana i Panią domu, jest spiżarnia sąsiadująca z kuchnią, która ułatwi przygotowanie posiłków. Duże przeszklenia salonowe otwierają się na wspomniany wcześniej taras, który będzie świetnym miejscem codziennego odpoczynku m.in. po posiłku.
Strefa prywatna na poddaszu
Poddasze domu Julka 3 składa się na strefę prywatną domowników. Znajdują się tu trzy sypialnie oraz przestronna łazienka zawierająca nie tylko wannę, ale i kabinę prysznicową. Pomieszczenie nad garażem można zaadaptować w późniejszym czasie w miarę powiększania się rodziny. Powierzchnia sypialni wynosi: 15,29 m², 16,60 m² i 17,28 m².
Aranżacje wnętrz 3D w domu Julka 3
W projekcie nie zabrakło przykładowych aranżacji wnętrz 3D, które będą świetną inspiracją na etapie urządzania domu. Weź je pod uwagę, ponieważ klasyczne, jasne wnętrza, jakie zostały przedstawione, wspaniale skomponują się z tradycyjną elewacją budynku.
Technologia wykonania
Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
Strop - TERIVA
Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie
Pokrycie dachu - dachówka
Koszty budowy domu Julka 3
- Stan surowy zamknięty
- 264,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 431,5 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Warianty
- Julka
- Pow. użytkowa:130,96 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:dwustanowiskowy
- Min. wymiary działki:18,96 x 23,61 m
- Julka 2
- Pow. użytkowa:130,96 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:18,96 x 21,93 m
- Julka 4
- Pow. użytkowa:139,29 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:18,96 x 21,51 m
- Julka 3 wariant B
- Wariant domku ze zmienionym kątem nachylenia dachu na 45 stopni.
- Pow. użytkowa:144,57 m²
- Technologia:murowany
- Julka 3 wariant C
- Wariant domku z częściowym podpiwniczeniem i dodatkowym kominem.
- Pow. użytkowa:136 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:dwustanowiskowy
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Jakie są wymiary garażu? Czy wjadą tam swodobnie dwa samochody?
Oryginalnie projekt domu Julka III zakłada, że szerokość pomieszczenia garażowego wyniesie 5,65 m, natomiast jego długość 5,80 m. Brama wjazdowa ma mieć natomiast szerokość 5 m. W garażu bez problemu zmieszczą się dwa samochody, jednak w razie potrzeby załączymy zgodę na poszerzenie garażu, co będzie się wiązało z niewielkimi zmianami w projekcie.
- Czy można usunąć przejście z pomieszczenia gospodarczego do garażu?
Oczywiście! Po usunięciu przejścia do garażu do pomieszczenia gospodarczego nie będzie przedostawał się zapach spalin. Wadą takiego rozwiązania będzie jednak utrudnione przejście do pomieszczenia garażowego zimą lub w czasie deszczu. Powyższą zmianę można wykonać nawet dopiero na etapie budowy.
- Czy można obniżyć dom do wysokości 8 m bez zmiany kąta nachylenia dachu?
W przypadku tego projektu jedynym właściwym rozwiązaniem będzie obniżenie ścianki kolankowej. Zmiana ta jednak pogorszy funkcjonalność poddasza, ponieważ skosy dachowe będą zaczynały się na niższym poziomie. Obecna wysokość ścianki kolankowej wynosi 94 cm, zaś wysokość parteru 2,7 m. Na tych dwóch wysokościach można próbować zredukować wysokość budynku. Zgody potrzebne do wykonania tych zmian załączymy do projektu bezpłatnie.