TOP30: Najlepiej oceniane projekty domów!
TOP30 projektów domów, które uzyskały najlepsze oceny i opinie wśród budujących! Zobaczcie nasze niezależne zestawienie - warto postawić na projekt sprawdzony przez innych!
Są takie projekty, obok których nie można przejść obojętnie. Inwestorzy lubią je za wiele rzeczy: funkcjonalność, wygląd, energooszczędność czy inne udogodnienia. Niektórych zachwyca prosta forma, innych oryginalne rozwiązania. Przedstawiamy 30 projektów, które cieszą się największą popularnością i zachwycają za każdym razem tak samo.
Projekty domów - opinie
W niniejszym zestawieniu sugerowaliśmy się liczbą dodanych ocen pod projektami. Które z nich uzyskały najlepsze oceny? Są to przede wszystkim domy o minimalistycznej bryle, z dużymi przeszkleniami w salonie, prostym dachem. Coraz częściej doceniane są nowoczesne rozwiązania na elewacji (np. drewniana okładzina), a także projekty, które są dostosowane do wprowadzenia energooszczędnych instalacji (odpowiednio przygotowany dach czy rozprowadzenie instalacji - pod pompę ciepła, panele fotowoltaiczne, instalację solarną). Wiele spośród najlepiej ocenianych projektów domów posiada tylko jedną kondygnację (domy parterowe). Widoczny jest również trend co do stylistyki: wolimy skandynawskie, surowe formy, stonowaną kolorystykę, brak przepychu. Od naszych domów oczekujemy coraz więcej naturalnego światła (duże przeszklenia), a także możliwości rozbudowy w przyszłości (projekty domów z poddaszem do adaptacji lub takich, gdzie jedna ściana budynku nie posiada okien - daje to możliwość rozbudowania domu, gdy zajdzie taka potrzeba). Co ciekawe, coraz więcej osób rezygnuje z budowy domu z garażem - w naszym zestawieniu pojawiło się wiele projektów pozbawionych garażu. To rozwiązanie jak najbardziej uzasadnione ekonomiczne, ponieważ budowa garażu może być kosztowna, o czym więcej piszemy w osobnym artykule - TUTAJ.
Mini-domy na topie! Projekty małych domów coraz popularniejsze
Trend amerykański dotyczący licznych budów tzw. mini-domów, powoli zaczyna również napływać do Polski. Tym sposobem w naszym zestawieniu pojawił się np. projekt domu, który posiada zaledwie 33 m² powierzchni użytkowej, ale mimo tak niewielkiego metrażu, jest bardzo funkcjonalny, co zostało docenione przez osoby budujące dom w ubiegłym lub bieżącym roku. Tak mały dom może być świetną opcją dla singla lub bezdzietnej pary. Jeśli jednak planujemy mieć większą rodzinę, lepiej wybrać projekt, który posiada co najmniej 50 m² powierzchni użytkowej (do pow. użytkowej nie wlicza się garaż czy kotłownia, tylko pomieszczenia mieszkalne). Tego typu projektów domów, o powierzchni 50-60-70 m², jest coraz więcej - nic dziwnego, że wiele z nich uzyskało jedne z najlepszych na rynku ocen i opinii o projektach domów.
Nowoczesna bryła, płaski dach, duże przeszklenia
Dla osób z większym budżetem również mamy wiele ciekawych propozycji. Mając na względnie opinie osób budujących o projektach domów, coraz częściej sięgamy po projekty dotąd nierealizowane w Polsce (lub rzadko), posiadające płaski dach (na którym może występować zielony taras), kubiczną bryłę, surowe wykończenia (np. betonem lub ciemną okładziną) oraz "szklane ściany". To bardzo efektowne domy, dorównujące wyrafinowanym projektom wykonywanym na indywidualne zamówienie.
Zapraszamy do obejrzenia rankingu TOP30 projektów domów, które zyskują obecnie najlepsze opinie osób budujących. Jeśli poszukują Państwo projektu domu, zapraszamy również do kontaktu z naszym architektem, który bezpłatnie udzieli konsultacji (nr tel. 52 384 49 90, adres e-mail: projekty@tooba.pl). Architekt zaproponuje Państwu także korzystne gratisy do zakupu projektu w naszym sklepie.
1. Projekt domu Dostępny 4A (139,6 m²)
Projekt domu Dostępny 4A to propozycja przygotowana dla tych, którzy posiadają wąskie działki – minimalna szerokość, aby ten dom mógł powstać to 16,91 m. Budynek zaprojektowano na modnym rzucie prostokąta i zwieńczono dwuspadowym dachem. Eleganckie i gustowne przeszklenia sprawiają, że wielu ludzi zaufało temu rozwiązaniu.
W projekcie zaplanowano jednostanowiskowy garaż. Pozwala on na szybkie przechodzenie między samochodem a mieszkaniem, co jest bardzo przydatnym rozwiązaniem. Na użytkowym poddaszu znajdują się: komunikacja, łazienka, trzy pokoje (w tym jeden z garderobą), pralnia i antresola. Na parterze za to funkcjonalny układ pomieszczeń zapewniają: garderoba, pokój, pomieszczenie gospodarcze, pokój dzienny z jadalnią, kuchnia, kotłownia, łazienka, komunikacja i wiatrołap.
To jeden z domów, który zachwyca wszystkich bez wyjątku. Widać go już z daleka, ponieważ to bardzo oryginalne rozwiązanie, które łączy tradycję z oryginalnością.
2. Projekt domu Noelia Bis 2M (130,09 m²)
Noelia Bis 2M to kolejny projekt cieszący się niesłychaną popularnością i docenieniem ze strony inwestorów. Posiada on poddasze użytkowe i duży garaż dwustanowiskowy. Choć jego bryła jest prosta, łączy sprawdzone rozwiązania z solidnym, stylowym wyglądem. Dom ten zaprojektowano jako energooszczędny – co ucieszy wielu inwestorów.
Przez swoją formę, Noelia Bis 2M to dom, który jest prosty w budowie, a jego koszty nie są wygórowane. Od wewnątrz, posiada on bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń. Na parterze znajdują się: pomieszczenie gospodarcze, pokój, schowek, łazienka, salon z jadalnią, spiżarnia, kuchnia i wiatrołap z garderobą. Na poddaszu użytkowym są: komunikacja, trzy pokoje, łazienka i strych.
Przeszklone balkony pozwalają na przyjemny odpoczynek i chwile relaksu, tak samo jak taras, który sprawia, że czas z rodziną spędzi się w miłej atmosferze.
3. Projekt domu Lisandra XS (107,24 m²)
Lisandra XS to jednorodzinny dom z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem. Dom zaprojektowano jako energooszczędny. Cieszy się niezwykłą popularnością ze względu na swój niezwykle stylowy, ciepły wygląd. Dzięki swojej konstrukcji, budynek jest nietrudny i niedrogi w budowie – co cieszy wielu inwestorów.
Na parterze budynku znajdują się: garaż, kotłownia, pokój, schowek, łazienka, salon z jadalnią, kuchnia ze spiżarką i wiatrołap. Na poddaszu za to znajdziemy: strych, łazienkę, trzy pokoje i komunikację. To rodzinne rozwiązanie, które sprawia, że cała rodzina może cieszyć się wygodą, wspólnie spędzonym czasem, ale i swoją własną prywatną przestrzenią. W tym domu swoje własne miejsce znajdzie każdy z domowników.
Znakomicie doświetlony pokój dzienny został przedłużony przez obszerny taras, który sprawi przyjemność zarówno starszym, jak i młodszym.
4. Projekt domu Abra (109,62 m²)
Projekt domu Abra to elegancki i ekonomiczny projekt, zarówno na etapie realizacji inwestycji, jak i późniejszych kosztów eksploatacji. Ten nowoczesny budynek z łatwością może wkomponować się w otoczenie. Zadaszony taras to jeden z największych atutów projektu. Dzięki niemu prosta konstrukcja nabiera więcej życia.
Wewnątrz domu znajdują się: trzy pokoje, łazienka, salon, kuchnia, spiżarnia, WC, korytarz, pomieszczenie gospodarcze i wiatrołap. Dom ten charakteryzuje się przemyślanym układem wnętrz, który sprawia, że mniejsza rodzina będzie naprawdę zadowolona z wyboru tego projektu.
Choć w projekcie nie przewidziano garażu, poddasza czy podpiwniczenia, jest to często wybierany projekt ze względu na swoją formę, funkcjonalność, elegancję i korzystną cenę.
5. Projekt domu BW-49 wariant 2 (99,1 m²)
Projekt domu BW-49 wariant drugi przedstawia elegancki, wygodny dom. Jest często wybierany przez inwestorów dzięki byciu ekonomicznym oraz swoje niezawodne, funkcjonalne poddasze użytkowe. Dom jest stosunkowo niedrogi i nietrudny w budowie. Posiada też jednostanowiskowy garaż.
Na poddaszu budynku znajdują się: łazienka i trzy pokoje, podczas gdy na parterze: schowek, składnik, garaż, kotłownia, łazienka, pokój, spiżarnia, kuchnia i pokój dzienny. To świetne rozwiązanie dla rodziny, która ceni sobie wygodę i atrakcyjny wygląd domu.
Urokliwy i ciepły wygląd to zdecydowanie jeden z największych plusów tego budynku. Dwie sypialnie posiadają dostęp do wspólnego balkonu – idealnego na relaks na świeżym powietrzu, trzecia może zostać wyposażona w wyjście na taras z garażem. To jeden z tych projektów domów, obok którego nie można przejść obojętnie.
6. Projekt domu Koncept-66 A (104 m²)
Projekt domu Koncept-66 A to niecodzienne rozwiązanie, które ogromnie polecają inwestorzy ceniący sobie klasę, kreatywność i efektowne przeszklenia. W tym projekcie znajduje się wygodne poddasze użytkowe, na którym znajdziemy dwie duże sypialnie dwuosobowe i antresolę. Na parterze za to zaprojektowano: taras, pomieszczenie gospodarcze, WC, saunę, kuchnię z jadalnią, łazienkę, sypialnie, komunikację i wiatrołap.
To właśnie antresola i sauna sprawiają, że ten projekt szczyci się niezwykłym poziomem komfortu i satysfakcji jego inwestorów.
Dom z zewnątrz łączy różne style, które tworzą niecodzienny efekt. To dom, który komponując drewno z kamieniem naturalnym sprawia, że klasa łączy się z nowoczesnością, a natura z technologią. Dla tych, którzy lubią się wyróżniać to idealne i sprawdzone rozwiązanie.
7. Projekt domu Bez (85,9 m²)
Bez to niewielki, choć bardzo przytulny i rodzinny domek z poddaszem użytkowym. Projekt łączy proste rozwiązania, takie jak kształt bryły i nieskomplikowany dach dwuspadowy – dają one pewność sprawnej budowy i jej niższych kosztów.
Na parterze domu znajdują się: wiatrołap, salon z jadalnią, schowek, WC, kuchnia, spiżarnia i kotłownia. Na poddaszu: trzy sypialnie, garderoba i łazienka. To zdecydowanie dobre rozwiązanie dla całej rodziny. Pomieszczenie, które stwarza warunki dla czasu spędzonego w miłej atmosferze to salon z kominkiem i jadalnią. Na cieplejsze dni świetnym rodzinnym zastosowaniem jest taras.
Z zewnątrz Bez to klasyczny budynek o jasnych kolorach, który wyróżnia się swoją surowością i niebanalnym szykiem. Dom ten bez problemu dostosuje się do każdej działki.
8. Projekt domu Tryton (98,96 m²)
Dom Tryton to wyjątkowo klasyczny dom parterowy, który przekonuje swoją ceną, wyglądem oraz niezawodną funkcjonalnością. Na parterze mieszkania znajdują się: trzy pokoje, kotłownia, pralnia, łazienka, salon z jadalnią, kuchnia, spiżarnia, komunikacja i wiatrołap. Dom ten więc jest idealnym rozwiązaniem dla trzyosobowej rodziny.
Jego klasyczny wygląd sprawia, że dopasuje się do każdej działki. Jest też stosunkowo tani i szybki w realizacji, dzięki zastosowaniu prostych i sprawdzonych przez wielu projektantów rozwiązań.
Przedłużeniem pokoju dziennego jest częściowo zadaszony taras. Atutem projektu jest centralnie usytuowany kominek, który zimą ułatwia ogrzewanie domu. To świetne i wygodne miejsce dla całej rodziny.
9. Projekt domu Parterowy 4 (122,77 m²)
Projekt domu Parterowy 4 to jeden z ulubionych projektów inwestorów. Dom wygląda nowocześnie, elegancko i funkcjonalnie, a poza tym jego powierzchnia wynosi prawie 130 m². Poza tym, dom posiada poddasze do adaptacji, gdyby dodatkowa powierzchnia miała stać się przydatna w późniejszym czasie, oraz dwustanowiskowy garaż, idealnie spełniający potrzeby większej rodziny.
Na parterze budynku znajdują się: pokój dzienny z jadalnią, kuchnia, spiżarnia, korytarz, trzy sypialnie, WC i kotłownia. Taras został umieszczony w podcieniu, chroniącym domowników przed zmienną pogodą.
To rozwiązanie dla tych inwestorów, którzy cenią sobie surowy klimat domu, połączony ze stylowymi przeszkleniami i maksymalną funkcjonalnością.
10. Projekt domu Ambrozja 6 (165,32 m²)
Projekt domu Ambrozja przedstawia parterowy dom z dwustanowiskowym garażem. Pomimo swojego niepozornego wyglądu, został zaplanowany tak, by zapewnić komfort nawet pięcioosobowej rodzinie. Elegancja, która wpasuje się w każdą okolicę, to jedna z zalet tego lubianego przez inwestorów projektu.
Na parterze znajdują się: wiatrołap, garderoba, salon z jadalnią, kuchnia, spiżarnia, korytarz, dwie łazienki, sypialnia, garderoba, trzy pokoje, WC, korytarz, kotłownia i wcześniej wspomniany – dwustanowiskowy garaż.
Dom zachwyca nie tylko swoim dużym metrażem, ale również wyglądem. Korzystając z klasycznych rozwiązań, zaprojektowano dom, który czaruje wyjątkowym klimatem.
Wspaniałym dodatkiem jest również taras, na który można wyjść z salonu oraz z głównej sypialni. Dla tych, którzy cenią sobie wypoczynek z naturą to strzał w dziesiątkę.
11. Projekt domu Sezam (77,84 m²)
Projekt Sezam prezentuje parterowy dom bez garażu. Wygodnie może w nim zamieszkać cztero- lub nawet pięcioosobowa rodzina. Niewielkie rozmiary sprawiają, że doskonale wpisze się w każdą działkę. Wejście do domu podkreślono stylowym, trójkątnym daszkiem.
Na parterze znajdują się: pomieszczenie gospodarcze, łazienka, trzy pokoje, salon z kuchnią oraz wiatrołap. Wyraźny podział na strefę dzienną oraz nocną zapewnia komfort i przyjemność z przebywania w domu.
W projekcie znajduje się też taras – idealne miejsce na wspólne posiłki, grill ze znajomymi i odpoczynek na świeżym powietrzu.
12. Projekt domu Teverina III Termo (92,5 m²)
Teverina III Termo to parterowy dom ze strychem oraz jednostanowiskowym garażem. Bryłę budynku zaplanowano w kształcie litery L. Wielospadowy dach, białe elewacje oraz szara okładzina prezentują się elegancko. To zdecydowanie modna inwestycja, która szybko nie przestanie być na czasie.
Wewnątrz budynku znajdują się: kotłownia, trzy sypialnie, łazienka, salon, kuchnia i WC. Wygodnie może w nim zamieszkać czteroosobowa rodzina. W pokoju dziennym znajduje się kominek.
Budynek wpisze się w każdy krajobraz, zarówno ten miejski, jak i podmiejski.
13. Projekt domu Emi (92,9 m²)
Emi to parterowy dom bez garażu. Tradycyjny styl w połączeniu z modnymi wykończeniami sprawia, że budynek wpisze się w każdy krajobraz i ucieszy tych inwestorów, którzy szukają klasycznych rozwiązań.
Wewnątrz domu znajdują się: pomieszczenie gospodarcze, łazienka, trzy sypialnie, toaleta, pokój dzienny z jadalnią, kuchnia oraz wiatrołap. Z salonu można wyjść na wygodny taras – idealne miejsce na odpoczynek, posiłek w rodzinnym gronie lub grill z przyjaciółmi.
W domu wygodnie może zamieszkać trzy- lub nawet czteroosobowa rodzina.
14. Projekt domu Padme 3 WZ (145,31 m²)
Projekt Padme 3 WZ przedstawia parterowy dom ze strychem oraz dwustanowiskowym garażem. To duży, luksusowy budynek, lubiany przez inwestorów.
Wewnątrz zaplanowano: kotłownię, trzy pokoje (w tym jeden z garderobą), dwie łazienki, pralnię, WC, salon z jadalnią i kuchnię ze spiżarnią. Do użytku właścicieli jest też dużych rozmiarów taras. W kotłowni zaprojektowano dwa rodzaje ogrzewania (gazowe oraz na paliwo stałe), dzięki czemu inwestor sam zdecyduje, który zastosuje w budynku.
15. Projekt domu Domidea 50 d40 (118,68 m²)
Domidea 50 d40 to parterowy dom z poddaszem użytkowym oraz jednostanowiskowym garażem. To znakomita propozycja dla właścicieli wąskich działek. Dom jest prosty oraz tani w budowie, co zawdzięcza swojej nieskomplikowanej konstrukcji. Na uwagę zasługuje taras, który usytuowano przy dziennej części pomieszczeń.
Na parterze zaplanowano: kotłownię, pokój, łazienkę, spiżarnię, kuchnię, salon i wiatrołap. Na poddaszu znajdują się: trzy pokoje, dwie łazienki i garderoba. Największy pokój ma dostęp do balkonu.
16. Projekt domu Turkawka z garażem 1-st. A (82 m²)
Projekt Turkawka przedstawia parterowy dom z poddaszem użytkowym oraz jednostanowiskowym garażem. Największą zaletą tego domu jest łatwa komunikacja. Wejście główne i garaż zostały osłonięte stylowym podcieniem, wspartym kolumnami. Dom prezentuje się elegancko oraz nowocześnie.
Na parterze domu zaplanowano: pomieszczenie techniczne, salon, kuchnię, spiżarnię, WC, hol z garderobą i wiatrołap. Na poddaszu zaprojektowano: trzy sypialnie, łazienkę i garderobę.
Dom z łatwością wpisze się w każdy krajobraz – zarówno miejski, jak i podmiejski.
17. Projekt domu Malinowy KO (118,43 m²)
Malinowy KO to parterowy dom z poddaszem użytkowym. Jest zgrabny, przytulny oraz rodzinny. Wygodnie może w nim zamieszkać nawet czteroosobowa rodzina. Jest ekonomiczny, co zawdzięcza swojej prostej bryle oraz dwuspadowemu dachowi.
Na parterze zaplanowano: pokój dzienny z jadalnią (aż 39,88 m²), spiżarnię, kuchnię, WC oraz kotłownię. Na poddaszu znajdują się: łazienka oraz trzy pokoje (o powierzchni 9,65 m², 9,62 m² oraz 16,10 m²).
Duży zadaszony taras stanie się lubianym przez domowników miejscem popołudniowych spotkań.
18. Projekt domu Pilawa 01 (33,3 m²)
Pilawa 01 to parterowy dom z poddaszem użytkowym. To wyjątkowy, nowoczesny budynek będący nowoczesną propozycją domku letniskowego. Na parterze znajdują się: sypialnia, łazienka, schody na antresolę oraz pokój dzienny z aneksem kuchennym.
Antresola to wygodna przestrzeń do spania. Zdecydowanie spodoba się inwestorom ceniącym sobie wygodę oraz wyraźne oddzielenie strefy nocnej od dziennej. To też dobre miejsce na urządzenie domowej biblioteczki.
W projekcie znajduje się również wygodna przestrzeń tarasowa.
19. Projekt domu Lisandra 2M (122,9 m²)
Projekt Lisandra 2M prezentuje parterowy dom z poddaszem użytkowym oraz dwustanowiskowym garażem. To jedna z tych propozycji, która zwraca na siebie uwagę atrakcyjną formą zewnętrzną. Budynek zaplanowano jako energooszczędny.
Na parterze domu znajdują się: kotłownia, pokój/gabinet, schowek, łazienka, salon z jadalnią, kuchnia ze spiżarnią oraz wiatrołap. Na poddaszu użytkowym zaplanowano: strych, łazienkę oraz trzy pokoje.
W projekcie Lisandra 2M każdy element starano się zaplanować tak, aby zoptymalizować funkcjonalność budynku. Zdecydowanie warto wziąć pod uwagę ten dom, poszukując idealnego miejsca dla rodziny.
20. Projekt domu Otulony (102 m²)
Projekt Otulony przedstawia wyjątkowy dom letniskowy z praktycznym miejscem na dwa auta. Jego nowoczesna forma od razu rzuca się w oczy. Zaprojektowano go z myślą o czterech lub nawet sześciu osobach.
Wewnątrz budynku znajdują się: pomieszczenie techniczne, pomieszczenie gospodarcze, dwie łazienki, trzy pokoje, pokój dzienny z jadalnią, kuchnia oraz wiatrołap.
Przestrzenny taras daje możliwość bliskiego kontaktu z naturą. To również świetne miejsce na wspólny posiłek, grill lub odpoczynek na słońcu.
21. Projekt domu Eco 03 (90,44 m²)
Eco 03 to parterowy dom bez garażu. Prosta i zwarta bryła oraz dwuspadowy dach zapewnią niskie koszty budowy. Rozkład domu został zaplanowany z myślą o trzy- lub nawet czteroosobowej rodzinie.
Wewnątrz domu znajdują się: pomieszczenie techniczne, kuchnia, pokój dzienny, łazienka, trzy sypialnie oraz wiatrołap.
To dom, który znakomicie pasuje na małą działkę. Budynek funkcjonalnie dzieli się na strefę nocną i dzienną, a pojawiające się w projekcie wnęki dają możliwość dodatkowej zabudowy. Zadaszony taras to kolejny atut projektu.
22. Projekt domu Koncept-13 Energo (186,65 m²)
Koncept-13 Energo to parterowy dom z poddaszem użytkowym oraz dwustanowiskowym garażem. To propozycja dla tych, którzy cenią sobie nowoczesne rozwiązania oraz oryginalność współczesnej architektury.
Na parterze domu znajdują się: gabinet, kotłownia/pralnia, łazienka, salon, jadalnia, kuchnia, spiżarnia oraz garderoba. Na poddaszu użytkowym zaplanowano: trzy pokoje, trzy garderoby (każda przynależy do jednej z sypialni), dwie łazienki oraz komunikację.
Taras prezentuje się wygodnie oraz wyjątkowo. Można go wyposażyć w piękną podświetloną roślinność.
23. Projekt domu Ewa (85,07 m²)
Projekt Ewa przedstawia parterowy dom z poddaszem użytkowym. To idealny budynek dla tych, którzy cenią sobie funkcjonalne i oszczędne rozwiązania. Prosta i nowoczesna forma oraz dwuspadowy dach, zapewniają szybką oraz ekonomiczną budowę, co na pewno spodoba się wielu inwestorom.
Na parterze domu zaplanowano: dwa pokoje, kuchnię, salon i łazienkę. Na poddaszu przewidziano: cztery pokoje oraz łazienkę. Dzięki takiemu układowi pomieszczeń, w domu Ewa wygodnie może zamieszkać duża rodzina.
Ze względu na swoje wymiary, projekt nadaje się również na mniejsze działki. Można też postawić go w zabudowie bliźniaczej.
24. Projekt domu Jaskółka 5 z garażem (119,7 m²)
Projekt Jaskółka 5 prezentuje parterowy dom z poddaszem użytkowym oraz garażem jednostanowiskowym. Został przystosowany do potrzeb cztero- lub nawet pięcioosobowej rodziny. Wejście główne oraz taras osłaniają podcienie.
Na parterze domu zaplanowano: kotłownię, łazienkę, garderobę, pokój, kuchnię ze spiżarnią oraz salon z jadalnią. Na poddaszu za to: strych (24,40 m²), łazienkę oraz trzy pokoje (każdy z nich ma ponad 10 m²).
Atutem projektu jest spiżarnia, gdzie można przechowywać konfitury, zakupy i inne zapasy.
25. Projekt domu New House 17 (198,19 m²)
New House 17 to parterowy budynek o nowoczesnej formie z przestronnym i przemyślanym wnętrzem. Stworzono go z myślą o cztero- lub pięcioosobowej rodzinie. Bogaty program użytkowy, dający poczucie przestrzeni i komfortu sprawia, że inwestorzy chętnie wybierają ten projekt.
Wewnątrz domu znajdują się: wiatrołap, salon z jadalnią, kuchnia, spiżarnia, trzy garderoby, cztery sypialnie, dwie łazienki, pralnia, pomieszczenie gospodarcze oraz kotłownia. Dwustanowiskowy garaż to wyjątkowy atut projektu, a dwa tarasy – wygoda, o jakiej marzą wszyscy przyszli właściciele tego domu.
Projekt uwzględnia wykorzystanie nowych technologii i rozwiązań mających na celu uzyskanie wysokiej energooszczędności budynku.
26. Projekt domu Tebe (83,89 m²)
Tebe to parterowy dom bez garażu. To idealny budynek dla tych, którzy pragną zbudować niewielki, ale w pełni wygodny dom. To również świetna opcja, jeżeli inwestorzy chcą ponosić niskie koszty późniejszej eksploatacji domu. Elewację budynku można wykończyć tradycyjnie lub w nowoczesny sposób – wszystko zależy od potrzeb mieszkańców.
Na parterze domu znajdują się: łazienka, trzy pokoje, salon z kuchnią, kotłownia ze spiżarnią oraz wiatrołap. Układ pomieszczeń ma jasny oraz czytelny charakter. Pokój dzienny jest doskonale doświetlony przez przeszklone drzwi.
Salon z kominkiem nadaje wnętrzu przytulny klimat. Warto wziąć pod uwagę ten projekt.
27. Projekt domu Thiago (110,3 m²)
Projekt Thiago przedstawia parterowy dom z poddaszem użytkowym. Zapewnia całkowity komfort cztero- lub nawet pięcioosobowej rodzinie. Dwuspadowy dach oraz zwarta bryła budynku gwarantują niskie koszty budowy, co na pewno ucieszy wielu inwestorów.
Na parterze znajdują się: łazienka, pokój, spiżarka, salon z kuchnią, kotłownia oraz wiatrołap. Na poddaszu zaprojektowano: trzy pokoje, łazienkę oraz garderobę. Dodatkowo – delikatny podcień ładnie akcentuje wejście do budynku.
W projekcie znajduje się też taras, który na pewno będzie przyjemnym miejscem wspólnych posiłków, rozmów oraz odpoczynku.
28. Projekt domu Domena 311 B (147,76 m²)
Dom Domena 311 B został zaprojektowany z myślą o cztero- lub nawet pięcioosobowej rodzinie. To piętrowy budynek z dwustanowiskowym garażem, charakteryzujący się maksymalną funkcjonalnością.
Na parterze zaplanowano: wiatrołap, kuchnię, spiżarnię, salon z jadalnią, pokój/gabinet, łazienkę, kotłownię oraz garaż. Na piętrze zaprojektowano: trzy pokoje, trzy garderoby (każda przynależy do jednej z sypialni), strych (10,97 m²), łazienkę oraz pralnię.
Ten wyjątkowy dom przekonał do siebie już wielu inwestorów. Prezentuje się pięknie w każdym krajobrazie, zarówno miejskim, jak i wiejskim.
29. Projekt domu Dynamiczny D22 (136,4 m²)
Dynamiczny D22 to piętrowy dom z dwustanowiskowym garażem. Budynek zapewni komfort cztero- lub nawet pięcioosobowej rodzinie. Ekonomiczne koszty eksploatacji to kolejna zaleta tego projektu.
Na parterze domu zaplanowano: pomieszczenie techniczne, łazienkę, pokój, salon z jadalnią, kuchnię i wiatrołap. Na piętrze zaprojektowano trzy pokoje, pralnię, dwie garderoby, łazienkę oraz taras.
Elewacja domu to biel i szarość połączone drewnianymi elementami. Bryła budynku jest zwarta, z dużymi przeszkleniami i charakterystyczną frontową ramą.
30. Projekt domu D49 – Maurycy (65,7 m²)
Projekt D49 – Maurycy przedstawia parterowy dom bez garażu. Świetnie sprawdzi się jako domek letniskowy, jednocześnie może być domem całorocznym. Jest tani w budowie oraz na późniejszym etapie eksploatacji.
Wewnątrz budynku zaprojektowano: kuchnię, pokój dzienny, trzy sypialnie oraz łazienkę. Taras to idealne miejsce na podziwianie natury, posiłek na świeżym powietrzu, czytanie książki lub odpoczynek.
Wygodnie w tym domu może zamieszkać nawet czteroosobowa rodzina. Funkcjonalne rozwiązania przestrzenne zadowolą osoby preferujące układ pomieszczeń zlokalizowany na jednym poziomie. Warto rozważyć tę ofertę również wtedy, gdy wahamy się między kupnem mieszkania, a poszukiwaniami swojego wymarzonego domu.
Komentarze
Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.