Parametry projektu Agatka
- Pow. użytkowa: 135,56 m²
- Pow. zabudowy: 118,52 m²
- Min. szerokość działki: 20 m
- Min. długość działki: 18,95 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: tak
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: jednostanowiskowy
- Rodzaj dachu: czterospadowy
- Wysokość domu: 9,14 m
- Szerokość domu: 12,43 m
- Długość domu: 10,8 m
- Kubatura: 591 m³
- Nachylenie dachu: 42°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: obojętnie
- Powierzchnia dachu: 201,16 m²
- Liczba pokoi: 4
- Liczba łazienek: 2
- Kominek: tak
- Współczynnik EP: 89,1 kWh/(m²rok)
- Współczynnik EK: 87,4 kWh/(m²rok)
- Współczynnik EUco: 63,55 kWh/(m²rok)
Rzut parteru
Rzut poddasza
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Agatka! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Agatka
Projekt Agatka to jednorodzinny dom parterowy z poddaszem użytkowym, który jest doskonały dla rodziny czteroosobowej. Prosta bryła domu zaplanowana na rzucie kwadratu przykryta czterospadowym dachem (o kącie nachylenia 42°) urozmaicona została przeszkolonym wykuszem powiększającym jadalnię, oraz dwiema dużymi lukarnami z balkonami.
Wejście główne podkreśla niewielki podcień balkonowy oraz weranda. Nowoczesnym akcentem zawartym w projekcie są duże przeszklenia doskonale doświetlające pomieszczenia. Białą tynkowaną elewację ozdabiają grafitowe szerokie opaski okienne, ceglana okładzina wykończeniowa oraz czerwony dach znakomicie korespondujący z zielenią ogrodu.
Powierzchnia domu wynosi 135,56 m². Można zbudować go na wąskich działkach o minimalnej szerokości 20 m. Wysokość domu jest równa 9,14 m.
Garaż z przejściem do kotłowni w projekcie Agatka
Dom Agatka zawiera dobrze pomyślany układ pomieszczeń. Wykorzystano w projekcie każdy metr kwadratowy powierzchni. Do wnętrza domu przechodzi się przez sień, z której można przejść do garażu. Takie rozwiązanie pozwoli w łatwy sposób przenieść zakupy z samochodu do kuchni. Jednostanowiskowy garaż (17,82 m²) połączony jest z kotłownią oraz dużym pomieszczeniem gospodarczym (7,75 m²). Ostatnie pomieszczenie można zagospodarować zgodnie z potrzebami inwestorów.
Praktyczne pomieszczenia dodatkowe
Obok wejścia znajduje się niewielkie WC dla gości (2,38 m²). Pośrodku holu głównego rozmieszczono schody prowadzące na poddasze. Przestronny salon wypoczynkowy z kominkiem połączono z jadalnią (33,76 m²) zawierającą duży stół dla całej rodziny oraz ustawną kuchnią (9,66 m²), tworząc otwartą przestrzeń. Dużą zaletą projektu jest wydzielenie pomieszczeń gospodarczych, w których można zaaranżować kotłownię oraz pralnię z suszarnią.
Taras w projekcie Agatka
Rozległy, częściowo zadaszony taras na którym można znaleźć się dzięki przeszkleniom w salonie, będzie doskonałym miejscem spożywania posiłków na świeżym powietrzu w ciepłe dni. Jest zadaszony dzięki znajdującemu się nad nim balkonowi, zupełnie jak strefa wejściowa budynku Agatka. Nic nie stoi na przeszkodzie, by urządzać tam niewielkie przyjęcia dla znajomych, relaksować się w towarzystwie bliskich czy odpoczywać na świeżym powietrzu z ulubioną książką.
Strefa nocna z wygodnymi i przestronnymi sypialniami
Poddasze domu Agatka tworzy strefę nocną. Rozlokowano tu trzy sypialnie oraz dużą łazienkę, w której zmieści się zarówno wanna, jak i kabina prysznicowa. Powierzchnia sypialni wynosi 15,27 m², 16,09 m² i 16,80 m². Plusem jest wydzielenie garderoby, do której można wejść z jednego z pokojów. Każda z sypialni ma dostęp do dużego balkonu, gdzie można wypocząć i zaczerpnąć świeżego powietrza, np. w przerwach od nauki.
Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest zaplanowanie sypialni rodziców po przeciwnej stronie poddasza. W ten sposób różne tryby dnia, np. późniejsze kładzenie się spać starszych członków rodziny czy głośna zabawa dzieci, nie będą zakłócać odpoczynku osobom po drugiej stronie.
Projekt Agatka można zbudować w wersji odbicia lustrzanego. Jest to dom stosunkowo tani w budowie, który zachwyci nawet najbardziej wymagających inwestorów.
Technologia wykonania
Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
Strop - TERIVA
Pokrycie dachu - dachówka
Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie
Koszty budowy domu Agatka
- Stan surowy zamknięty
- 218 tys. zł
- Stan deweloperski
- 337,5 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Podoba mi się projekt Agatka i chciałbym dowiedzieć się, czy udałoby się połączyć garaż z kotłownią oraz pomieszczeniem gospodarczym i czy w tak powiększonym garażu zmieściłyby się dwa średniej wielkości auta jedno za drugim?
W tak powiększonym garażu powinny zmieścić się dwa samochody. Utworzenie dwóch miejsc parkingowych będzie wiązało się z koniecznością przeniesienia komina oraz z usunięciem ścian działowych.
- Bardzo podoba mi się projekt Agatka, ale chciałabym wiedzieć, czy mogłabym zabudować podcień przy wyjściu na taras?
Taką zmianę może wprowadzić architekt adaptujący. Nie jest to modyfikacja trudna do zastosowania, ponieważ nie wymaga ingerencji w konstrukcję dachu.