Parametry projektu Driada
- Pow. użytkowa: 126,8 m²
- Pow. zabudowy: 184 m²
- Min. szerokość działki: 26,05 m
- Min. długość działki: 26,55 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: nie
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: jednostanowiskowy
- Rodzaj dachu: wielospadowy
- Wysokość domu: 5,82 m
- Szerokość domu: 15,05 m
- Długość domu: 15,95 m
- Kubatura: 685 m³
- Nachylenie dachu: 25°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: nowoczesna elewacja
- Kalenica: prostopadła do drogi
- Powierzchnia dachu: 293 m²
- Liczba pokoi: 4
- Liczba łazienek: 1
- Kominek: tak
Rzut parteru
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Driada! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Driada
Przedstawiamy Państwu projekt Driada. Prezentuje on parterowy budynek bez poddasza, w którym pełen program funkcjonalny zawarto na jednej kondygnacji. Ta propozycja spodoba się tym z Państwa, którzy doceniają komfort pomieszczeń bez skosów oraz preferują budynki, w których nie istnieje konieczność codziennego wspinania się po schodach na poddasze. Jednym z atutów projektu jest jednostanowiskowy garaż połączony z częścią mieszkalną. Bryła budynku zachwyca fantazyjnymi załamaniami oraz podcieniem, zadaszającym taras. Na uwagę zasługują duże przeszklenia, w tym okna narożne, doskonale doświetlające wszystkie pomieszczenia. Atrakcyjnie prezentuje się również elewacja, w którą wkomponowano między innymi fragmenty drewnianej okładziny.
Do wnętrza domu Driada prowadzi wiatrołap, połączony z garażem. Na tyłach tego ostatniego umieszczono obszerną kotłownię, której powierzchnia umożliwia montaż kotła na każdy rodzaj paliwa. Przy sieni, dla wygody domowników oraz gości, umieszczono toaletę. Tuż obok znajduje się większa, komfortowa łazienka oraz trzy prywatne pokoje domowników z usytuowaną pomiędzy nimi ogólnodostępną garderobą. W projekcie przewidziano wiele miejsca na dodatkowe szafy oraz schowki.
Po przeciwnej stronie domu Driada zaplanowano przestronny pokój dzienny z kuchnią, wyposażoną w pojemną spiżarnię. Kominek wkomponowano w ścianę w salonie, dzięki czemu nie będzie pomniejszał pomieszczenia, ale skutecznie je ogrzeje. Przykładowe aranżacje wnętrz można obejrzeć na zamieszczonych powyżej wizualizacjach, które pozwolą na zdobycie lepszego wyobrażenia na temat wielkości oraz układu poszczególnych pomieszczeń.
Technologia wykonania
- Dach: dachówka.
- Elewacje: tynk.
- Strop: żelbetowy.
- Ściany wewnętrzne: murowane.
- Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe, pustak ceramiczny, docieplony styropianem.
Koszty budowy domu Driada
- Stan surowy zamknięty
- 212,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 288 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Warianty
- Driada 2
- Z garażem dwustanowiskowym, z dodatkowym pokojem oraz mozliwością wejścia na poddasze, mniej słupów na tarasie
- Pow. użytkowa:130,9 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:dwustanowiskowy
- Min. wymiary działki:26,55 x 25,45 m
- Driada 3
- Z garażem dwustanowiskowym
- Pow. użytkowa:145,8 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:dwustanowiskowy
- Min. wymiary działki:28,25 x 24,45 m
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Czy mogę inaczej wykończyć elewację domu? Nie mam przekonania do paneli drewnianych na ścianach zewnętrznych.
Oczywiście, inwestorzy nie są ograniczeni, jeśli chodzi o wykończenie ścian zewnętrznych. Przewidziana na wizualizacji projektu elewacja jest jedynie propozycją.
- Czy można zmienić kąt nachylenia dachu do 20 stopni? Zgodnie z moimi warunkami zabudowy mogę wybudować dom z dachem do 20 stopni.
Przy dachu wielospadowym zmiana kąta nachylenia połaci będzie bardziej skomplikowana. Architekt adaptujący musiałby wykonać wszystkie rysunki konstrukcji dachu od nowa. Z tego powodu taka modyfikacja może znacznie podnieść koszt przy adaptacji. Warto rozejrzeć się za projektem już odpowiadającym warunkom zabudowy.
- Projekt domu Driada jest bardzo interesujący. Chciałabym jednak wykonać kilka zmian. Czy można zrobić wyjście na zewnątrz z kotłowni za garażem oraz oddzielić drzwiami część prywatną domu?
Aby wykonać powyższe zmiany, konieczna będzie zgoda autora projektu na modyfikacje w zakresie stolarki otworowej oraz ścian działowych. Umożliwi ona wykonanie tych zmian architektowi adaptującemu. Zgodę dołączymy do projektu bezpłatnie.