TOP30: Projekty domów do 100 m²
Domy do 100 m² są w Polsce najpopularniejsze. Wskazują na to chociażby rankingi sprzedawanych projektów domów, w których większość bestsellerów stanowią domy właśnie w okolicach 80-100 m². Zebraliśmy dla Was TOP30 najlepszych gotowych projektów domów, których powierzchnia nie przekracza 100 m².
Wygodny dom – jaki powinien być?
Myśl, że dom, który spełnia wymagania wszystkich mieszkańców to nieosiągalne marzenie – jest ogromnym błędem. Przede wszystkim, projektanci kierowani wieloma latami doświadczeń, rozumieją, że każdy inwestor może posiadać inne potrzeby i wymagania, które jednak ostatecznie dążą do tych samych celów - komfortu, wygody i funkcjonalności domu.
Jeżeli znamy swoje potrzeby, łatwiej jest podjąć decyzję: czy potrzebujemy garderoby lub spiżarni? To często dodatkowa przestrzeń, która sprawi, że wydatki są większe, a ostatecznie może się okazać, że wcale takiego miejsca nie potrzebujemy. Na tej samej zasadzie warto przemyśleć, czy musimy mieć poddasze użytkowe lub dodatkowe piętro. Niektórzy inwestorzy decydują się na poddasze do późniejszej adaptacji, jeżeli rozważają powiększenie rodziny na przestrzeni kolejnych lat.
Projekt domu do 100 metrów – ile sypialni?
W domu o niewielkiej powierzchni niestety nie ma miejsca na zbyt wiele sypialni, czy pomieszczeń dodatkowych, typu gabinet. Zwykle walczy się o każdy centymetr. Jednak istnieją projekty, w których nawet na powierzchni 80 metrów, udało się zaplanować powyżej 3, a nawet 4 sypialni. To z pewnością wyczyn, ale jak widać – możliwy do realizacji. Z drugiej strony, czy planowanie tak wielu sypialni na niewielkiej powierzchni nie jest błędem? Czy nie sprawimy takim działaniem, że pomieszczenia będą małe, niefunkcjonalne i trudne w aranżacji? Niestety jest takie ryzyko i to dość wysokie, dlatego zanim zadecydujecie, że w domu o powierzchni 100 m² mają się znaleźć 4-5 sypialni, przemyślcie, czy rzeczywiście wszystkie z nich są Wam potrzebne. Warto wziąć pod uwagę minimum powierzchni zakładane dla sypialni - aby była wygodna powinna mieć ok. 10 m².
Wymiary pomieszczeń w projekcie małego domu do 100 m²
Skoro już jesteśmy w temacie wymiarów, zwróćmy uwagę również na wielkości innych pomieszczeń. I tak kolejno planując np. salon, wystarczającą powierzchnią będzie 20 m² (dla małej rodziny) lub 30 m² (dla większej). Kuchnia – wystarczy, że będzie miała 7-10 m². Przedsionek to co najmniej 3 m², a na potrzeby komunikacji (hol, schody) warto przeznaczyć 20-30% powierzchni całego domu.
Jak jednak znaleźć projekt domu do 100 m², który będzie miał tak dobrze zaplanowane pomieszczenia i wszystkie wymiary, by użytkowanie go było wygodne? Żeby ułatwić zadanie, przygotowaliśmy dla Was TOP 30 projektów domów do 100m², które zdaniem naszego architekta są najlepiej zaplanowane, funkcjonalne i ergonomiczne.
1. Projekt domu Tracja 2 (99,38 m²)
Tracja 2 to parterowy dom bez garażu i z dwuspadowym dachem. To jeden z tych domów, który ceną może konkurować z ofertą mieszkaniową. Ze względu na swój nowoczesny wygląd połączony z tradycyjnymi elementami, przypadnie do gustu wielu inwestorom. Wygodnie może w nim zamieszkać nawet czteroosobowa rodzina. Ze względu na prostą bryłę i konstrukcję dachu – dom jest szybki w budowie, a koszty jego późniejszego utrzymania nie są duże.
Wewnątrz domu znajdują się: łazienka, trzy pokoje, pralnia, kotłownia, salon z jadalnią, kuchnia, spiżarnia, WC i wiatrołap.
Tracja 2 to jeden z tych domów, który swoim stylem wpasowują się w każdą okolicę.
2. Projekt domu Mokka 2 (89,59 m²)
Projekt domu Mokka 2 przedstawia parterowy dom ze strychem i dwuspadowym dachem. Może w nim zamieszkać nawet czteroosobowa rodzina. Ze względu na nieskomplikowaną bryłę, realizacja tego projektu będzie szybka i tania. Z tyłu budynku znajduje się taras, idealny na słoneczne popołudnia. To wyjątkowy dom, który wpasuje się w każdy krajobraz.
Wewnątrz domu znajdują się: łazienka, trzy pokoje, pomieszczenie gospodarcze, WC, spiżarnia, salon z kuchnią i wiatrołap. Dodatkową atrakcją tego projektu jest klimatyczny kominek, który usytuowano w centrum pokoju dziennego.
Dla tych, którzy cenią sobie klasyczny wygląd domów, ten projekt jest idealnym rozwiązaniem. Przekonuje do siebie również niewygórowaną ceną.
3. Projekt domu Tryton (98,96 m²)
Projekt domu Tryton prezentuje parterowy dom bez garażu i z czterospadowym dachem. Ten projekt również należy do tanich i szybkich w realizacji. W budynku wygodnie może zamieszkać nawet czteroosobowa rodzina. Częściowo zadaszony taras to jedna z największych atrakcji projektu.
Wewnątrz domu znajdują się: trzy pokoje, kotłownia, pralnia, łazienka, salon z jadalnią, kuchnia, spiżarnia, komunikacja i wiatrołap.
Dom z zewnątrz łączy tradycyjne rozwiązania z nowoczesnymi. W projekcie przewidziano również strych, na który można się dostać dzięki schodom umieszczonym w korytarzu. Funkcjonalny układ pomieszczeń i widoczny podział na strefę nocną i dzienną sprawia, że dom jest wygodny, funkcjonalny i zapewnia niezbędny komfort. Dodatkowo, można go wybudować w atrakcyjnej cenie.
4. Projekt domu BW-49 wariant 2 (99,1 m²)
Projekt domu BW-49 oznacza parterowy dom z poddaszem użytkowym i praktycznym, jednostanowiskowym garażem. Dzięki sprawdzonym rozwiązaniom dom jest stosunkowo nietrudny i niedrogi w budowie – co na pewno ucieszy wielu inwestorów. To również świetna opcja dla tych, którzy cenią sobie czas na świeżym powietrzu. Dwie sypialnie posiadają dostęp do wspólnego balkonu, podczas gdy trzecia może zostać wyposażona w wyjście na taras znajdujące się zaraz nad garażem.
Na parterze domu znajdują się: schowek, kotłownia, łazienka, pokój, spiżarnia, kuchnia i pokój dzienny. Na poddaszu zaprojektowano: trzy pokoje i łazienkę. Dzięki widocznemu rozdzieleniu strefy nocnej i dziennej, dom jest funkcjonalnym rozwiązaniem dla pięcioosobowej rodziny.
Również cena tego projektu jest bardzo atrakcyjna i śmiało może konkurować z ofertą mieszkaniową.
5. Projekt domu Rumianek Mały (83,09 m²)
Projekt domu Rumianek Mały przedstawia parterowy dom z poddaszem do adaptacji i dwuspadowym dachem. Ze względu na sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne, budowa tego domu nie jest długim procesem, a dodatkowo koszty jego budowy nie należą do wysokich.
Na parterze domu znajdują się: trzy pokoje, łazienka, pomieszczenie gospodarcze, kuchnia i salon, z którego wychodzi się na taras. Dodatkowym atutem tego projektu jest kominek, który nie tylko służy jako dekoracja, ale również ogrzewa wnętrze i jest świetnym miejscem na czas spędzony w rodzinnym gronie.
Przemyślany układ pomieszczeń sprawia, że mieszkanie jest funkcjonalne i wygodne. Może w nim zamieszkać nawet pięcioosobowa rodzina. Poddasze do adaptacji to świetna opcja dla tych, którzy planują w przyszłości powiększenie rodziny.
6. Projekt domu Terrier 4 z garażem (98,3 m²)
Terrier 4 to parterowy dom z jednostanowiskowym garażem i dwuspadowym dachem. Wnętrze podzielono w sprawdzony sposób na strefę dzienną, nocną oraz gospodarczą. Dodatkowo dom swoim klasycznym wyglądem wpasuje się w każdą okolicę. Użycie materiałów takich jak cegła klinkierowa, okładzina z kamienia elewacyjnego i naturalne drewno konstrukcyjne sprawiają, że to niezwykle stylowy i elegancki budynek.
Wewnątrz domu znajdują się: trzy pokoje, łazienka, pokój dzienny, kuchnia i spiżarnia. Dom ten jest świetnym rozwiązaniem dla cztero- lub pięcioosobowej rodziny.
Pokój dzienny posiada kominek oraz wyjście na zadaszony taras, co dla wielu inwestorów może być dodatkowym plusem.
7. Projekt domu Ekonomiczny 1B (92,6 m²)
Ekonomiczny 1B to parterowy dom z poddaszem użytkowym i dwuspadowym dachem. Wyróżnia się formą oraz połączeniem klasycznych i nowoczesnych rozwiązań. Nie ma tutaj dekoracyjnych detali, a atrakcyjne i lubiane przez inwestorów przeszklenia, dodają całości elegancji.
Na parterze domu zaprojektowano: kotłownię, dwie łazienki, komunikację, trzy pokoje, pokój dzienny z jadalnią, kuchnię, spiżarnię i wiatrołap. Na poddaszu znajduje się powierzchnia o wielkości 14,5 m² oraz dwie antresole.
Dom Ekonomiczny 1B to rozwiązanie, które spodoba się inwestorom ceniącym sobie minimalizm. Jest to również dom, który pasuje na bardzo wąskie działki i dopasuje się do każdej okolicy.
8. Projekt domu Dom przy Przyjemnej 18 bis (97,06 m²)
Dom przy Przyjemnej to parterowy budynek z jednostanowiskowym garażem i dwuspadowym dachem. Jest niewielki, choć bardzo elegancki, przez co zdecydowanie spodoba się tym inwestorom, którzy szukają nowoczesnych rozwiązań.
Projekt ten dedykowany jest czteroosobowej rodzinie. Na jego parterze znajdują się: kotłownia, garaż, trzy pokoje, pokój dzienny, kuchnia, łazienka i wiatrołap. Dodatkowo w projekcie wzięto pod uwagę taras i ozdobną, stylową pergolę. To perfekcyjne miejsce na rodzinne grillowanie i wypoczynek w otoczeniu natury.
Funkcjonalny układ pomieszczeń sprawia również, że z garażu lub wiatrołapu można przejść do kotłowni – a tam jest wystarczająco dużo miejsca na pralnio-suszarnię, która przydaje się w wielu domach.
9. Projekt domu Miarodajny – wariant X – C333j (86,6 m²)
Projekt domu Miarodajny to parterowy dom z poddaszem do adaptacji i dwuspadowym dachem. Wykończony jasnym tynkiem i stylową drewnianą okleiną, robi ogromne wrażenie na każdej działce. Jednocześnie, przez swoją klasyczną konstrukcję dopasuje się do każdej okolicy. Jest to budynek tani w budowie i niedrogi w utrzymaniu. To wspaniała propozycja dla rodzin z dziećmi lub ludzi, którzy planują założyć rodzinę. Poddasze użytkowe do późniejszej adaptacji sprawia, że gdy będzie potrzebne dodatkowa przestrzeń, można zająć się jej dobudową bez przeszkód.
Na parterze domu znajdują się: kotłownia, kuchnia, pokój dzienny, trzy sypialnie i dwie łazienki. Dodatkowo, elementem, który łączy dom z ogrodem jest niewielki taras. Jeżeli zależy nam na czasie spędzonym w rodzinnej atmosferze, warto zainteresować się tym projektem.
10. Projekt domu Santia Bis (93,28 m²)
Projekt domu Santia Bis przedstawia parterowy dom z poddaszem do późniejszej adaptacji z dwuspadowym dachem. Jest to projekt, który cieszy się wyjątkowym uznaniem. Jest on przeznaczony dla rodziny od trzech do nawet sześciu osób.
Na parterze domu znajdują się: pomieszczenie gospodarcze, łazienka, trzy pokoje, WC, salon z jadalnią, spiżarnia, kuchnia i wiatrołap. Salon otwiera się na taras i ogród. W budynku zaprojektowano również kominek, który świetnie nadaje się na rodzinne wieczory w jesienne i zimowe miesiące.
Uwagę w tym projekcie zwraca przede wszystkim proporcjonalna bryła budynku, która przy odpowiednim oświetleniu i w połączeniu z funkcjonalnym układem pomieszczeń, staje się lubianym przez inwestorów projektem.
11. Projekt domu Daktyl (97,13 m²)
Projekt Daktyl prezentuje parterowy dom bez garażu. Wygodnie może w nim zamieszkać cztero- lub pięcioosobowa rodzina. Prosta architektura budynku sprawia, że wkomponuje się on w każdy krajobraz.
Wewnątrz domu znajdują się trzy duże pokoje (każdy ponad 11 m²), łazienka, salon z kuchnią (37,13 m²), pomieszczenie gospodarcze oraz wiatrołap. Projekt Daktyl prezentuje wygodny układ wnętrza. Wszystkie pomieszczenia zaplanowano na jednym poziomie. Dzięki temu łatwo jest się poruszać między pokojami.
Również widoczne rozdzielenie strefy dziennej od nocnej i towarzysząca temu wygoda, to ułatwienie, o którym warto pamiętać, biorąc pod uwagę ten projekt.
12. Projekt domu Teverina Termo (87,17 m²)
Projekt Teverina Termo oznacza parterowy dom kojarzący się z klasyczną architekturą amerykańskiego przedmieścia – w najlepszym tego słowa znaczeniu. Dom doskonale wkomponuje się również w rodzime osiedla.
Wewnątrz domu zaplanowano: trzy wygodne sypialnie, kotłownię, jednostanowiskowy garaż, WC, łazienkę, salon oraz kuchnię. To rozwiązanie dla nawet czteroosobowej rodziny, która szuka wygodnego domu, który można wybudować w cenie mieszkania. W projekcie zawarto również niewielki taras – idealne miejsce na rodzinne posiłki, odpoczynek na świeżym powietrzu lub rozmowy ze znajomymi.
13. Projekt domu E11 III ECONOMIC (99,9 m²)
E11 III ECONOMIC to projekt stosunkowo niewielkiego domu z poddaszem użytkowym. Gwarantuje codzienny komfort nawet czteroosobowej rodzinie. Jak już wynika z nazwy – jest to ekonomiczna propozycja, dzięki prostej konstrukcji oraz dwuspadowemu dachowi. Strefę wejściową domu umieszczono w modnym podcieniu.
Na parterze domu zaplanowano: kotłownię, toaletę, pokój dzienny, jadalnię, kuchnię oraz hol z klatką schodową. Na poddaszu zaprojektowano: trzy sypialnie, garderobę (należącą do największego pokoju), łazienkę i pralnię.
14. Projekt domu Tanis (98,96 m²)
Tanis to parterowy dom z poddaszem do późniejszej adaptacji. To propozycja atrakcyjna finansowo. Stosunkowo niewysokie koszty budowy zawdzięcza swojej prostej formie oraz dwuspadowemu dachowi. Poddasze można rozbudować w momencie, gdy zostanie podjęta decyzja np. o powiększeniu rodziny.
Na parterze domu znajdują się: trzy pokoje, pralnia, kotłownia, łazienka, salon z jadalnią, kuchnia, spiżarnia oraz wiatrołap. Funkcjonalny układ pomieszczeń oraz podział na strefę dzienną i nocną sprawiają, że jest to chętnie wybierany dom w przystępnej cenie. Wyjątkowa elewacja czyni go ozdobą każdej okolicy.
15. Projekt domu Domidea 58 m (99,99 m²)
Projekt Domidea 58 m przedstawia parterowy dom z poddaszem użytkowym. Oryginalne wykończenie elewacji oraz klasyczny dwuspadowy dach i zadaszenie nad wejściem sprawiają, że budynek pasuje do każdej okolicy, jednocześnie będąc jej ozdobą.
Wewnątrz domu zaplanowano w pełni funkcjonalny układ pomieszczeń. Na parterze znajdują się: wiatrołap, salon z kuchnią, łazienka, sypialnia oraz kotłownia i pralnia. Na poddaszu użytkowym zaprojektowano: trzy pokoje, łazienkę i garderobę, która należy do największego z pomieszczeń na tej kondygnacji. W projekcie znajduje się też taras - idealne miejsce na wspólne posiłki i relaks po dniu pełnym obowiązków.
16. Projekt domu Hubert z garażem 1-st. A (99,7 m²)
Ten projekt przedstawia parterowy dom z jednostanowiskowym garażem. Wygodnie może w nim zamieszkać nawet czteroosobowa rodzina. Podział na strefę nocną i dzienną sprawia, że to w pełni funkcjonalne rozwiązanie. Również pod względem estetycznym, połączenie nowoczesnej elewacji ze sprawdzonymi rozwiązaniami architektonicznymi, zrobi wrażenie na wielu inwestorach.
Wewnątrz domu znajdziemy: kotłownię, WC, spiżarnię, salon z kuchnią, dwie łazienki i trzy sypialnie. W projekcie znajduje się również częściowo zadaszony taras - idealne miejsce na rodzinny grill, spotkanie ze znajomymi czy odpoczynek na łonie natury.
17. Projekt domu Awokado (99,93 m²)
Dom Awokado to parterowy budynek z nowoczesną elewacją. Spełnia potrzeby trzy- lub nawet czteroosobowej rodziny. Program użytkowy podzielono na dwie strefy: dzienną oraz nocną. Awokado to projekt energooszczędny, który idealnie wpisuje się na działki z wjazdem od północy.
Wewnątrz domu znajdują się: dwie łazienki, pomieszczenie gospodarcze, garderoba, trzy sypialnie (każda z nich ponad 10 m² powierzchni), kuchnia, spiżarnia, salon z jadalnią oraz wiatrołap. Z salonu można przejść na wygodny taras – idealne miejsce na wspólne posiłki, relaks na świeżym powietrzu lub grill ze znajomymi.
18. Projekt domu Pilawa 03 (74,82 m²)
Pilawa 03 to parterowy dom z poddaszem użytkowym i ciekawą wnęką, która przykuwa wzrok. Nowoczesny wygląd oraz przystępny koszt wybudowania sprawiają, że jest to stylowa i modna opcja domu letniskowego.
Na parterze domu zaplanowano: sypialnię, łazienkę oraz pokój dzienny z aneksem kuchennym. Na poddaszu znajdują się dwie sypialnie i stylowa antresola. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają przyjemnego domu na wakacje lub urlop. Projekt wpisze się w każdy krajobraz, dlatego warto wybrać ten dom, niezależnie od miejsca, w którym planujemy go wybudować.
19. Projekt domu Saratoga (93,28 m²)
Projekt Saratoga przedstawia parterowy dom ze strychem. Nowoczesna elewacja i sprawdzone rozwiązania architektoniczne czynią go idealnym budynkiem do każdego rodzaju krajobrazu. Wygodnie może w nim zamieszkać trzy- lub nawet sześcioosobowa rodzina. Prosta i tania konstrukcja sprawia, że wielu inwestorów interesuje ten projekt.
Wewnątrz domu zaplanowano: wiatrołap, kuchnię ze spiżarnią, salon z jadalnią, WC, trzy pokoje (każdy ponad 10 m²), łazienkę i pomieszczenie gospodarcze. Strych można podzielić na kilka pomieszczeń i zagospodarować według własnego uznania.
20. Projekt domu W Krajobrazie (87 m²)
Projekt W Krajobrazie prezentuje dwukondygnacyjny dom letniskowy, częściowo zagłębiony w stoku góry. Może w nim wygodnie mieszkać od trzech do pięciu osób. Przeszklona fasada oferuje wspaniałe widoki z pokoju dziennego oraz sypialni znajdującej się na piętrze. Biały tynk na parterze oraz okładzina drewniana na poddaszu sprawiają, że dom nawiązuje do architektury sudeckiej.
Wewnątrz domu zaplanowano funkcjonalny układ pomieszczeń. Na parterze znajdują się: pomieszczenie techniczne, toaleta, kuchnia oraz pokój dzienny z jadalnią. Wyżej zaprojektowano pomieszczenie gospodarcze, gabinet, dwa pokoje, łazienkę oraz wiatrołap.
21. Projekt domu Eco 30 (96,13 m²)
Eco 30 to dom o prostej i zwartej bryle. Jest tani w budowie oraz w eksploatacji. To parterowy budynek z poddaszem użytkowym i wygodna opcja dla nawet czteroosobowej rodziny. Obszerne okna zapewniają dużą porcję dziennego światła.
Na parterze zaplanowano: łazienkę, schowek, gabinet, pokój dzienny z jadalnią, spiżarnię, kuchnię oraz wiatrołap. Na poddaszu zaprojektowano: garderobę, łazienkę i trzy funkcjonalne sypialnie – idealne miejsce na odpoczynek i relaks po dniu pełnym obowiązków. Prosta forma i klasyczna elewacja sprawiają, że budynek pasuje do każdego rodzaju krajobrazu.
22. Projekt domu Koncept-44 G1 (99,8 m²)
Projekt Koncept-44 G1 przedstawia parterowy dom z jednostanowiskowym garażem. Nowoczesna forma budynku oraz zastosowanie bieli i czerni, czynią budynek zauważalnym na każdej ulicy. Trudno przejść obok niego obojętnie. Przeszklenia sprzyjają wpuszczaniu naturalnego światła do domu, a taras to idealne miejsce na wspólne, rodzinne posiłki.
Wewnątrz domu zaplanowano: komunikację, kotłownię/pralnię, kuchnię ze spiżarnią, salon, trzy sypialnie, garderobę, łazienkę i WC. Funkcjonalny podział na strefę dzienną i nocną zapewnia ciągłą wygodę. Koncept-44 G1 wezmą pod uwagę inwestorzy, którzy szukają modnych i sprawdzonych rozwiązań.
23. Projekt domu Patrycja (93,75 m²)
Patrycja to parterowy dom z poddaszem użytkowym. Budynek jest podpiwniczony. Przeznaczony jest dla trzy- lub nawet czteroosobowej rodziny. W piwnicy zaplanowano trzy pomieszczenia do zagospodarowania wedle własnego uznania oraz kotłownię.
Na parterze domu zaprojektowano: dwa pokoje, łazienkę, kuchnię oraz salon. Na poddaszu znajduje się największa z sypialni (aż 19,12 m²), łazienka oraz garderoba. To rozwiązanie pozwala wydzielić osobną, wygodną i cichą przestrzeń dla rodziców.
24. Projekt domu Terrier 2 bez garażu (93,3 m²)
Projekt Terrier 2 bez garażu prezentuje parterowy dom, który spełni oczekiwania i potrzeby nawet czteroosobowej rodziny. Wejście główne osłania proste zadaszenie, a taras podcień, który został wsparty kolumnami. Dom z łatwością wpisze się w miejski, jak i podmiejski krajobraz.
Wewnątrz domu zaplanowano: łazienkę, trzy pokoje, pokój dzienny, kuchnię, kotłownię oraz wiatrołap. Sypialnie są duże i pozwalają na w pełni komfortowy odpoczynek. Wygodny, duży i częściowo zadaszony taras to idealnie miejsce na wspólne posiłki, odpoczynek na łonie natury lub nawet organizację niewielkiego przyjęcia.
25. Projekt domu BW-55 wariant 1 (99,8 m²)
Projekt domu BW-55 wariant 1 prezentuje parterowy dom z poddaszem użytkowym oraz dwustanowiskowym garażem. Nowoczesna elewacja w połączeniu ze sprawdzonymi rozwiązaniami sprawiają, że budynek stanie się ozdobą każdej okolicy. To piękny dom, któremu warto dać szansę.
Na parterze zaplanowano: kotłownię, WC, kuchnię i pokój dzienny. Na poddaszu znajdują się: łazienka, pralnia i trzy pokoje (najmniejszy ma 10,00 m², a największy 14,20 m²). Ten dom to wygoda, relaks i funkcjonalność w czystej postaci. Komfort zapewnia również przestrzeń tarasowa.
26. Projekt domu Rico (100 m²)
Rico to ekonomiczny, elegancki oraz wygodny dom. Posiada poddasze użytkowe, dzięki czemu komfortowo może zamieszkać w nim nawet pięcioosobowa rodzina. Jednym z atutów tej propozycji jest prosta konstrukcja, która ma pozytywny wpływ na tempo oraz koszty realizacji projektu.
Na parterze domu zaplanowano: pokój, kotłownię, salon, kuchnię, łazienkę oraz wiatrołap. Na poddaszu znajdują się: trzy pokoje, łazienka i pomieszczenie gospodarcze. Wygodny taras to idealne miejsce na wspólne posiłki. Na poddaszu znajdują się też dwa wygodne balkony.
27. Projekt domu Enzo 1 (99,67 m²)
Projekt Enzo 1 przedstawia parterowy dom z poddaszem do późniejszej adaptacji. Zaprojektowano go z myślą o czteroosobowej rodzinie. Nowoczesna elewacja oraz klasyczna forma sprawiają, że dom jednocześnie jest ozdobą każdej okolicy, jak i wpasowuje się w otaczający go krajobraz. To niewątpliwie ogromna zaleta dla tych, którzy cenią sobie modne rozwiązania architektoniczne.
Wewnątrz budynku zaplanowano: pomieszczenie gospodarcze/pralnię, dwie łazienki, garderobę, trzy pokoje, salon z jadalnią, spiżarnię, kuchnię oraz wiatrołap. Strych posiada 56,46 m² do adaptacji, gdy np. zostanie podjęta decyzja o powiększeniu rodziny.
28. Projekt domu Jantar MDM wersja A (99,4 m²)
Jantar MDM wersja A to parterowy dom z poddaszem użytkowym. Został zaprojektowany z myślą o cztero- lub nawet sześcioosobowej rodzinie. Nowoczesna i elegancka forma kryją wyjątkowo praktyczne wnętrze. Projekt zakłada budynek z ogrzewaniem kotłem na gaz i paliwo stałe.
Na parterze domu zaplanowano: kotłownię, łazienkę, pokój, pomieszczenie gospodarcze, kuchnię, salon oraz wiatrołap. Na poddaszu znajdują się: dwa pokoje, pomieszczenie gospodarcze oraz łazienka. Inwestorzy mogą cieszyć się również wygodnym tarasem – idealnym na wspólne posiłki oraz odpoczynek na łonie natury.
29. Projekt domu D153B (88,79 m²)
Projekt domu D153B przedstawia parterowy dom z poddaszem użytkowym. Jest on stosunkowo niewielki, ekonomiczny i energooszczędny. To również dobry projekt na wąską działkę. Budynek może pełnić również rolę domku letniskowego. Strefę wejściową oraz wyjście na taras zaakcentowano stylowym zadaszeniem.
Na parterze domu znajdują się: pomieszczenie techniczne, spiżarnia, kuchnia, salon z jadalnią, pokój i łazienka. Na poddaszu zaplanowano: łazienkę i trzy wygodne pokoje. To dom, który spodoba się inwestorom szukającym alternatywy dla zakupu mieszkania w bloku.
30. Projekt domu Zgrabny D53 (94,49 m²)
Zgrabny D53 to parterowy dom bez garażu. Posiada świetnie rozplanowany układ pomieszczeń, który w połączeniu z niskimi kosztami budowy oraz eksploatacji, staje się jednym z faworytów wśród inwestorów. Dom charakteryzuje się zwartą bryłą, opartą na planie prostokąta. Elewacja to połączenie bieli i szarości oraz wstawek z drewnianych desek.
Wewnątrz budynku znajdują się: łazienka, trzy pokoje, pomieszczenie techniczne, kuchnia, salon z jadalnią oraz wiatrołap. Do dyspozycji mieszkańców jest również taras – idealne miejsce na wspólne posiłki i relaks po męczącym dniu pełnym obowiązków.
Komentarze
Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.