TOP30: Projekty domów do 100 m² - 2021
TOP 30 projektów domów na 2021 rok! Zebraliśmy najlepsze rozwiązania, będące funkcjonalną opcją również dla dużych rodzin. Jeżeli planujecie budowę domu - sprawdźcie nasze propozycje.
Domy 100 m² - czy warto?
Domy do 100 m² są alternatywą dla zakupu mieszkania w mieście i docelową opcją wielu trzy-, cztero- lub pięcioosobowych rodzin. Inwestorzy zamiast podejmować decyzje o kupnie mniejszych „czterech ścian” lub małego domku, wybierają dom parterowy z poddaszem do późniejszej adaptacji, w ten sposób rozbudowując go w dogodnym dla siebie momencie (zazwyczaj, gdy dzieci podrosną). W ten sposób oszczędzają na ewentualnych przeprowadzkach oraz remontach związanych np. z zakupem mieszkania w stanie deweloperskim.
Domy do 100 m² często można wybudować od razu z poddaszem użytkowym (gdzie część nocna jest na piętrze) lub funkcjonalną częścią dzienną, nocną oraz gospodarczą na parterze. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać układ najlepiej dostosowany do naszych potrzeb. Oferta jest szeroka nie tylko pod względem dostępnych kondygnacji, ale również pomieszczeń, ich powierzchni oraz ustawienia względem stron świata.
Zapewniamy, że zebrane przez nas domy do 100 m² to projekty, które sprawią, że wygodnie zaplanujemy salon, sypialnie, łazienki, a często również garaż oraz kotłownię. Sprawdźcie TOP 30 naszych propozycji.
TOP 30 projektów domów do 100 m² - nasze zestawienie
Ranking projektów do 100 m² to lista, na której znajdziecie rozwiązania nowoczesne, tradycyjne, klasyczne, rodzinne lub takie z dużymi przeszkleniami. Niezależnie od naszego gustu, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdźcie sami:
1. Projekt domu Maleństwo B (58,7 m²)
Projekt domu Maleństwo B przedstawia parterowy dom z poddaszem do późniejszej adaptacji. Nadaje się na wąskie działki, jej minimalna szerokość musi wynosić 16m. Na parterze znajduję się salon, kuchnia, spiżarnia, sypialnia, łazienka oraz kotłownia. Projekt będzie idealny dla tych osób, które chcą podzielić w czasie wydatki związane z budową domu i rozbudować go w dogodnym dla siebie momencie.
2. Projekt domu Dom przy Bukowej 25 (86,93 m²)
Kolejny parterowy dom z poddaszem do późniejszej adaptacji. Zaprojektowano go w technologii murowanej z więźbą drewnianą. Układ funkcjonalny przewiduje trzy pokoje, łazienkę, dodatkową toaletę oraz kotłownię z miejscem na pralnię. Po adaptacji poddasza może być rozwiązaniem dla cztero- lub nawet pięcioosobowej rodziny.
3. Projekt domu Zosia 4 (70,72 m²)
Zosia 4 pasuje do miejskich oraz wiejskich okolic. Nadaje się na wąskie działki, jej minimalna szerokość musi wynosić 16,76 m. W projekcie znajduje się strych. Dom jest zaprojektowany jako energooszczędny, bardzo dobrze ocieplony. Będzie tani na etapie budowy oraz późniejszej eksploatacji.
4. Projekt domu Przejrzysty - wariant VIII - C365h (91,6 m²)
Projekt domu Przejrzysty - wariant VIII - C365h prezentuje parterowy dom z poddaszem do adaptacji oraz pierwsza pozycja w zestawieniu z garażem jednostanowiskowym. Nowoczesna elewacja sprawia, że to wyjątkowe rozwiązanie, które będzie atrakcyjne również dla kolejnych pokoleń. Projekt idealnie wpisze się w miejski oraz podmiejski krajobraz.
5. Projekt domu Tebe paliwo stałe (83,92 m²)
Tebe to dom ze strychem. Wygodnie może w nim zamieszkać nawet czteroosobowa rodzina. Na parterze znajdują się trzy sypialnie, łazienka, kuchnia, jadalnia, kotłownia oraz przedłużenie części dziennej - taras.
Dodatkowym atutem projektu domu Tebe jest niewielki strych, na który prowadzą składane schody w korytarzu. Sprawdzi się jako składzik.
6. Projekt domu Fistaszek 2 (81,33 m²)
Fistaszek 2 to parterowy budynek z kopertowym dachem. Należy do rozwiązań tanich w budowie oraz niedrogich na późniejszym etapie eksploatacji. Na parterze znajdują się dwie sypialnie, kotłownia, kuchnia ze spiżarnią oraz salon z jadalnią. Niewielki tarasik będzie miejscem codziennego odpoczynku.
7. Projekt domu Efi (90,68 m²)
Efi to wyjątkowy projekt domu, który od razu skupia na sobie całą uwagę. To parterowy budynek, którego wnętrze zostało bardzo dobrze zaplanowane. Znajdują się w nim: salon, kuchnia, trzy pokoje (o powierzchni 10,21 m², 11,83 m² oraz 12,75 m²), łazienka oraz kotłownia.
Nowoczesna elewacja jest atrakcyjna i spodoba się nawet najbardziej wymagającym inwestorom.
8. Projekt domu Monte (89,94 m²)
Monte to parterowy dom z poddaszem użytkowym. Na jego parterze znajduje się salon, kuchnia, pokój, łazienka oraz kotłownia. Na poddaszu za to: trzy pokoje (w tym jeden z garderobą) oraz łazienka. Powierzchnia sypialni to 9,30 m², 12,09 m² oraz 12,66 m². Nie budzi wątpliwości, że projekt ten pasuje do każdego typu otoczenia i stanowi modną, ponadczasową propozycję. Pokój na parterze może być gabinetem lub pomieszczeniem gościnnym.
9. Projekt domu Orlean 7a C Dom Mieszkalny (80,3 m²)
Parterowy dom z poddaszem użytkowym oraz jednostanowiskowym garażem. Jest to budynek o zwartej bryle, parterowy, przekryty dachem dwuspadowym. Na parterze zaplanowano część dzienną: komunikację z garderobą, łazienkę, pokój dzienny, kuchnię z aneksem oraz garaż jednostanowiskowy.
Na poddaszu zaprojektowano strefę nocną w której skład wchodzą trzy sypialnie. Ich powierzchnia to 5,24 m², 6,30 m² oraz 6,32 m². Należy do tanich propozycji, która na pewno spodoba się inwestorom szukającym alternatywy dla zakupu mieszkania w mieście.
10. Projekt domu Eryk (89,19 m²)
Dom Eryk to parterowy budynek bez garażu. Duże przeszklenia sprawiają, że do środka wpada wiele naturalnego światła. Dom można wybudować przy niskim nakładzie finansowym dzięki zwartej bryle i nieskomplikowanej konstrukcji dachu. W projekcie znajdują się aż trzy sypialnie - w tym jedna z osobną garderobą.
11. Projekt domu Opal z garażem 1-st. A (94,6 m²)
Opal to parterowy projekt z garażem jednostanowiskowym oraz kopertowym dachem. Wszystkie pomieszczenia w projekcie zaplanowano na jednej kondygnacji, dbając o praktyczny podział na część nocną oraz dzienną. W domu może zamieszkać nawet czteroosobowa rodzina. Największa sypialnia posiada osobną łazienkę.
12. Projekt domu Ekonomiczny 1A (88,7 m²)
Ekonomiczny 1A to dom w stylu nowoczesnej stodoły. Nadaje się na wąskie działki (minimalna szerokość 16,19 m). Jego nowoczesny wygląd sprawia, że przykuwa uwagę w każdej okolicy.
Wewnątrz znajdziemy pomieszczenia: kotłownię z pralnią, pomieszczenie gospodarcze, łazienkę, trzy sypialnie, pokój dzienny z jadalnią, kuchnię, spiżarnię oraz wiatrołap z garderobą.
13. Projekt domu Dom przy Bukowej 44 (85,08 m²)
Dom przy Bukowej 44 to parterowy budynek jednorodzinny. Nadaje się na wąskie działki, jej minimalna szerokość musi wynosić 17,25 m. W projekcie znajdują się trzy duże sypialnie (10,07 m², 12,02 m² oraz 12,02 m²). Nie zapomniano też o przestronnej części dziennej (22,10 m²) połączonej z kuchnią.
14. Projekt domu Kasia (63,7 m²)
Kasia to budynek, który zachwyca oryginalną, choć klasyczną elewacją. Jest energooszczędny, niedrogi w budowie oraz na późniejszym etapie eksploatacji. Budynek zaprojektowano jako dom parterowy, założony na planie prostokąta o wymiarach 11x8 m, przykryty dwuspadowym dachem.
Wewnątrz znajdują się dwie sypialnie, salon, kuchnia, kotłownia, łazienka oraz dodatkowe WC.
15. Projekt domu Miarodajny - wersja 2 - C333v2 (57,6 m²)
Projekt domu Miarodajny - wersja 2 - C333v2 prezentuje parterowy budynek, który będzie tani na etapie budowy oraz późniejszej eksploatacji. Jego funkcjonalny układ zapewni komfort trzyosobowej rodzinie.
Wewnątrz zaprojektowano: dwie sypialnie, łazienkę, kotłownię, kuchnię oraz pokój dzienny.
16. Projekt domu Tiara (99,84 m²)
Tiara to budynek o prostej bryle, przykrytej dwuspadowym dachem. Wyróżnia się nowoczesną formą podkreśloną przez duże, narożne okno oraz starannie zorganizowanym wnętrzem. W projekcie zaplanowano wentylację grawitacyjną oraz, jako alternatywę, wentylację mechaniczną z rekuperacją.
17. Projekt domu Eco 39 (98,47 m²)
Eco 39 prezentuje się oryginalnie, nowocześnie i przytulnie. W projekcie znajduje się jednostanowiskowy garaż, gdzie poza autem zmieścimy również narzędzia do majsterkowania oraz rowery. W projekcie zaplanowano trzy sypialnie, dzięki czemu jest to rozwiązanie dla nawet czteroosobowej rodziny.
18. Projekt domu Roberto (81,7 m²)
Roberto to nowoczesny, parterowy dom o praktycznej powierzchni użytkowej. Budynek przykryto dwuspadowym dachem, w projekcie znajduje się też częściowo zadaszony taras. W domu może zamieszkać nawet czteroosobowa rodzina. Ładna elewacja sprawia, że to chętnie wybierane przez inwestorów rozwiązanie. Przekonują też liczne przeszklenia i funkcjonalny układ pomieszczeń.
19. Projekt domu BW-39 war.6 z garażem (95,7 m²)
BW-39 to wyjątkowy projekt, który inwestorzy chętnie wybierają na swoją pierwszą inwestycję. Zachwyca nie tylko zadaszony taras (choć na pewno przykuwa uwagę), ale również jasna elewacja, przeszklenia oraz wygodny układ pomieszczeń. Wewnątrz znajdują się trzy sypialnie, łazienka, salon, aneks kuchenny, spiżarnia oraz garaż dwustanowiskowy.
20. Projekt domu Terrier Max z garażem (97 m²)
Obok tak wyjątkowego projektu nie można przejść obojętnie. Jednostanowiskowy garaż oraz poddasze do późniejszej adaptacji są największymi zaletami budynku.
Na takie rozwiązanie często decydują się młode małżeństwa, które aktualnie nie potrzebują dodatkowej przestrzeni, ale w przyszłości chcą rozbudować dom o kilka pokoi. Pasuje do miejskich i podmiejskich okolic.
21. Projekt domu Mak 2 (75,26 m²)
Mak 2 to parterowy budynek bez garażu. Wnętrze budynku podzielono na praktyczną część nocną oraz dzienną. W nocnej znajdują się dwie sypialnie i toaleta. Pomiędzy częściami budynku zaplanowano kotłownię. W strefie dziennej nie zapomniano o spiżarni, kuchni oraz wygodnym salonie z kominkiem. Dodatkiem jest uroczy taras.
22. Projekt domu D305 (66,22 m²)
Jednostanowiskowy garaż w tym projekcie stanowi idealne dopełnienie funkcjonalnej strefy dziennej oraz nocnej. W skład pomieszczeń wchodzą: trzy sypialnie, garaż, pomieszczenie techniczne, łazienka, salon oraz kuchnia. Powierzchnia pokoi to 8,14 m², 9,08 m² oraz 11,80 m².
23. Projekt domu Nika (86,16 m²)
Projekt Nika zakłada parterowy budynek z jednostanowiskowym garażem. W budynku przewidziano dwie sypialnie, dzięki czemu dom doskonale sprawdzi się w przypadku trzyosobowej rodziny. Z frontowej elewacji domu Nika wysuwa się wspomniany garaż, w którym obok samochodu znajdzie się miejsce także na sprzęt sportowy lub narzędzia ogrodnicze, a wnękę można z kolei wykorzystać jako skład opału.
24. Projekt domu Mikro Eko (69 m²)
Mikro Eko to budynek o eleganckiej elewacji i klasycznej bryle. Można zbudować go w cenie porównywalnej do zakupu mieszkania w mieście, co na pewno ucieszy inwestorów, którzy chcieliby mieć własny budynek, ale obawiali się dużej różnicy w cenie. To rozwiązanie dla nawet trzyosobowej rodziny.
25. Projekt domu N10-G1 (96,97 m²)
N10-G1 to parterowy dom z jednostanowiskowym garażem. Będzie idealny na stosunkowo wąskie działki, jej minimalna szerokość musi wynosić 20,7 m. Tradycyjna architektura oraz charakter budynku sprawiają, że wpisze się on w każdy krajobraz, jednocześnie będąc ozdobą miejskiej, jak i wiejskiej okolicy. Ogromnym atutem jest oddzielona strefa nocna: trzy sypialnie i dwie łazienki.
26. Projekt domu Justynian Mały II (99,7 m²)
Justynian Mały II to parterowy dom z jednostanowiskowym garażem. Został zaplanowany z myślą o czteroosobowej rodzinie. W części nocnej znajdują się trzy sypialnie, łazienka i garderoba. W dziennej: WC, kuchnia, salon oraz spiżarnia. Elegancka i stylowa elewacja spodoba się nawet najbardziej wymagającym inwestorom.
27. Projekt domu Domena 130 C (99,61 m²)
Projekt domu Domena 130 C przedstawia parterowy budynek z poddaszem do późniejszej adaptacji. Zaplanowano go z myślą o cztero- a nawet pięcioosobowej rodzinie. Warto zwrócić uwagę na atrakcyjną cenę oraz wygodny układ pomieszczeń. Trzy duże sypialnie oraz łazienka tworzą komfortową strefę nocną.
28. Projekt domu Saratoga 1M (99,35 m²)
Saratoga 1M to parterowy budynek z jednostanowiskowym garażem. Strych ma 58,57 m² powierzchni do zagospodarowania wedle własnego uznania. Na parterze znajdują się trzy sypialnie, toaleta, łazienka, salon, kuchnia oraz spiżarnia. Codzienne wieczory w rodzinnym gronie będą przyjemniejsze dzięki kominkowi.
29. Projekt domu Fiołek (80,31 m²)
Fiołek to niewielki dom z poddaszem użytkowym oraz jednostanowiskowym garażem. Na jego poddaszu znajdują się: trzy pokoje, garderoba, łazienka i pralnia. Na parterze zaplanowano strefę dzienną: salon, kuchnię, spiżarnię, WC, pomieszczenie techniczne i garaż. Warto zwrócić uwagę na niewielki, ale uroczy taras - miejsce codziennych spotkań.
30. Projekt domu Małgosia A - EKO (99,2 m²)
Projekt domu Małgosia A - EKO oznacza parterowy budynek bez garażu, który zamyka nasze zestawienie TOP 30. Wygodnie może w nim zamieszkać trzy- lub nawet pięcioosobowa rodzina. Ładnie zadaszony taras pozwala spędzać czas w ogrodzie w każdą pogodę. W budynku znajdują się trzy sypialnie, łazienka, WC, kuchnia, salon oraz kotłownia.
Komentarze
Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.