TOP30: Projekty domów z darmowym kosztorysem - 2021
TOP 30 projektów domów z darmowym kosztorysem - poznaj projekty, które pozwalają zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na dokumencie, bez którego nie weźmiesz kredytu na budowę. Sprawdź nasz ranking projektów na 2021 rok.
Projekt domu z kosztorysem – dlaczego warto?
Kosztorys przygotowywany jest w celu oszacowania kosztów budowy wymarzonego domu. W ten sposób przewidzimy cenę naszej inwestycji i bez strachu zaczniemy cały proces. Dokument przygotowuje kosztorysant lub biuro projektowe, dlatego możemy być pewni rzetelnie wykonanej pracy.
Pamiętajmy jednak, że koszty oszacowane są wstępnie i tylko od nas zależy, czy skorzystamy z droższej firmy lub lepszej jakości materiałów. Mówi się, że dla bezpieczeństwa dobrze jest założyć, że finalnie poniesiemy koszty o 10% wyższe niż zakłada kosztorys.
Kosztorys - bez niego nie weźmiesz kredytu
Kosztorys jest obowiązkowym dokumentem przy ubieganiu się o kredyt na dom. Jeżeli mamy zamiar z niego skorzystać - nie unikniemy jego zakupu. Świadome kontrolowanie wydatków i porównywanie ich z ofertami wykonawców pozwala wybrać najlepszą ofertę i minimalizuje próbę oszukania nas np. na etapie wyboru materiałów lub podpisywania umowy z ekipą budowlaną. Jeżeli odpowiednio zaplanujemy nasze wydatki, porównując je z kosztorysem, może się okazać, że zbudujemy dom szybko oraz tanio. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj: Kosztorys budowy domu (inwestorski) - przykładowy wzór, poradnik
TOP 30 projektów domów z kosztorysem
W naszym TOP 30 zobaczycie popularne projekty z darmowym kosztorysem. Taki gratis do zakupu pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas. Sprawdźcie nasze zestawienie:
1. Projekt domu Zosia (70,48 m²)
Projekt Zosia przedstawia parterowy dom bez garażu. Jest wygodnym rozwiązaniem dla cztero-, a nawet pięcioosobowej rodziny. Wewnątrz znajdują się trzy wygodne sypialnie, WC, kotłownia, łazienka, kuchnia oraz pokój dzienny z kominkiem. Klasyczna elewacja budynku sprawia, że dom wpisze się w miejski i wiejski krajobraz.
2. Projekt domu Dom przy Alabastrowej 57 (117,67 m²)
Projekt parterowego domu z poddaszem użytkowym oraz jednostanowiskowym garażem. Na parterze budynku znajduje się strefa dzienna: duży pokój (lub gabinet - w zależności od naszych potrzeb), salon, kuchnia, pomieszczenie gospodarcze, łazienka oraz garaż i praktyczna kotłownia.
Na poddaszu zaprojektowano część nocną: trzy sypialnie, dwie garderoby, łazienkę oraz pralnię.
3. Projekt domu Laredo (114,8 m²)
Laredo to parterowy dom z dwustanowiskowym garażem. Gustownie dodane detale architektoniczne sprawiają, że budynek prezentuje się nowocześnie. Ze względu na umieszczenie wszystkich pomieszczeń na parterze jest to projekt atrakcyjny dla rodzin z małymi dziećmi lub seniorów. Warto zwrócić uwagę na modne zadaszenia, które pozwalają na odpoczynek na świeżym powietrzu również podczas gorszej pogody.
4. Projekt domu Kendra XS Bis (111,95 m²)
Projekt domu Kendra XS Bis prezentuje parterowy budynek z poddaszem użytkowym oraz jednostanowiskowym garażem. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie (8,10 m², 11,15 m² oraz 12,08 m²) i łazienka. Na parterze zaplanowano: garaż, pomieszczenie gospodarcze, schowek, łazienkę, gabinet, salon z jadalnią, spiżarnię oraz kuchnię.
5. Projekt domu Kiwi 3 (103,17 m²)
Kiwi 3 to parterowy dom z dwustanowiskowym garażem. Z pełną swobodą będzie mogła zamieszkać w nim co najmniej czteroosobowa rodzina. Elewacja budynku została pokryta jasnym tynkiem oraz eleganckimi płytkami klinkierowymi, dzięki czemu prezentuje się nowocześnie i pasuje do miejskiego i wiejskiego krajobrazu.
6. Projekt domu Ares III (132,84 m²)
Ares III to parterowy dom z poddaszem użytkowym dwustanowiskowym garażem. Tym, co wyróżnia się z projektu Ares III, jest wyrazisty i logiczny układ przestrzenny. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie (w tym jedna zaplanowana z myślą o rodzicach, gdzie umieszczono dodatkową garderobę) oraz łazienka dostępna dla wszystkich domowników.
7. Projekt domu Endo (113,29 m²)
Endo - parterowy dom bez garażu. Wszystkie pomieszczenia w jego wnętrzu zaplanowano na jednej kondygnacji, dzięki czemu jest to dobre rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi lub seniorów. Pośrodku pokoju dziennego znajduje się kominek, który zapewni ciepło i przyjemny klimat podczas długich i zimowych wieczorów.
8. Projekt domu Szafran (120 m²)
Szafran to parterowy dom bez garażu. Można zbudować go na stosunkowo wąskiej działce, jej minimalna szerokość musi wynosić 20,22 m. Strefę dzienną tworzy obszerny salon wypoczynkowy z jadalnią oraz kuchnią, uzupełnioną o użyteczną spiżarkę. Częściowo zadaszony taras będzie wygodnym miejscem codziennego odpoczynku.
9. Projekt domu Julek PS z garażem 1-st. A na paliwo stałe (99 m²)
Parterowy dom z garażem jednostanowiskowym o tradycyjnej elewacji, która detalami nawiązuje do nowoczesnych rozwiązań. Modne zadaszenie tarasu sprawdzi się również podczas gorszej pogody, np. opadów deszczu lub śniegu. Wewnątrz znajduje się wygodny układ funkcjonalny - w tym trzy sypialnie, dzięki czemu jest to projekt dla nawet czteroosobowej rodziny.
10. Projekt domu Miriam V (126,7 m²)
Mirian V to parterowy dom z poddaszem do późniejszej aranżacji oraz dwustanowiskowym garażem. Budynek posiada nieskomplikowaną bryłę zwieńczoną eleganckim, wielospadowym dachem. Spełni on oczekiwania cztero-, a nawet pięcioosobowej rodziny.
W projekcie znajduje się poddasze do późniejszej adaptacji o powierzchni 59,40 m². To szczególne rozwiązanie dla tych, którzy chcą w przyszłości rozbudować dom, a na ten moment nie potrzebują dodatkowej przestrzeni.
11. Projekt domu Marcel III G2 (130,54 m²)
Projekt domu Marcel III G2 zakłada dwustanowiskowy garaż oraz poddasze do późniejszej adaptacji. Spodoba się osobom, które chcą podzielić w czasie koszty związane z inwestycją. Pokój dzienny to pomieszczenie, które stwarza doskonałe warunki do rodzinnej integracji - niezależnie od pory dnia czy roku. Zadaszony taras będzie wspaniałym miejscem odpoczynku nawet podczas gorszej pogody.
12. Projekt domu BW-49 (99,1 m²)
BW-49 od razu zwraca na siebie uwagę. Na prawej ścianie szczytowej budynku zaplanowano stylowy balkon. Poza tym w projekcie nie przewidziano żadnych urozmaiceń czy detali, które mogłyby podnieść koszty budowy. Na parterze znajduje się rodzinna strefa dzienna, a na poddaszu komfortowa część nocna budynku.
Warto zwrócić uwagę na cztery pokoje (o powierzchni 8,60 m² , 9,50 m², 11,50 m² oraz 11,70 m²). Jeden z nich znajduje się na parterze, dlatego może stanowić propozycję dla seniora lub dziecka. To dom dla nawet pięcioosobowej rodziny.
13. Projekt domu Heros 4 z wiatą garażową (131,6 m²)
Projekt Heros 4 z wiatą garażową oznacza parterowy budynek. Poddasze do późniejszej adaptacji zwróci uwagę tych inwestorów, którzy chcą podzielić koszty związane z budową w czasie lub w przyszłości planują powiększyć rodzinę, a na ten moment dodatkowe pomieszczenia będą zbędnym dodatkiem.
Na parterze budynku zaprojektowano: WC, dwie garderoby, trzy pokoje (o powierzchni: 12,90 m², 13,50 m² oraz 16,20 m²), łazienkę, kotłownię z pomieszczeniem gospodarczym, spiżarnię, kuchnię, pokój dzienny z jadalnią oraz wiatrołap.
14. Projekt domu Kolia 3 (131,3 m²)
Parterowy dom z poddaszem użytkowym to szczególne rozwiązanie z balkonami oraz częściowo zadaszonym tarasem. Elegancka elewacja sprawia, że budynek wpisze się w miejski i wiejski krajobraz. Wygodnie może zamieszkać w nim nawet pięcioosobowa rodzina. Pokój na parterze można zaaranżować jako gabinet - może być też praktyczną sypialnią dla dziecka lub seniora.
15. Projekt domu UA11 (85 m²)
UA11 to parterowy dom z poddaszem do późniejszej adaptacji. Dzięki prostej, wręcz kompaktowej bryle, dom jest tani w budowie i zarazem ekonomiczny w utrzymaniu. Wewnątrz znajdziemy: kuchnię, pokój dzienny z jadalnią (32,52 m²), łazienkę, pomieszczenie gospodarcze oraz dwie sypialnie (12,15 m² oraz 13,35 m²). Przedłużeniem części dziennej budynku jest taras.
16. Projekt domu Dostępny D45 (144,56 m²)
Dostępny D45 to komfortowy dom parterowy z poddaszem do adaptacji oraz dwustanowiskowym garażem. W najbardziej oddalonym zakątku budynku usytuowano zaciszna strefę nocną. Znajdziemy tam aż cztery sypialnie, jedna z nich ma osobną garderobę oraz toaletę. Niedaleko umieszczono pralnię i ogólnodostępną łazienkę.
17. Projekt domu E-183 (129 m²)
E-183 to parterowy dom z dwustanowiskowym garażem. Wszystkie pomieszczenia w domu zostały umieszczone na jednej kondygnacji. Nie znaczy to jednak, że jest on niefunkcjonalny lub niewygodny - wręcz przeciwnie. Podział na część dzienną oraz nocną sprawdzi się w przypadku nawet czteroosobowej rodziny.
Salon z jadalnią to aż 33,86 m² powierzchni użytkowej. Na pewno będziemy zadowoleni ze spędzonego tam czasu - szczególnie w towarzystwie pozostałych członków rodziny.
18. Projekt domu Domidea 98 (139,68 m²)
Domidea 98 to dom z poddaszem użytkowym oraz dwustanowiskowym garażem. Na parterze budynku znajdują się: salon z jadalnią, kuchnia, spiżarnia, WC, pokój z garderobą, łazienka, garaż, kotłownia i pralnia. Na poddaszu zaprojektowano: łazienkę, pralnię, suszarnię i trzy pokoje (9,08 m², 9,19 m² oraz 9,75 m²). Tak nowoczesna bryła spodoba się również tym najbardziej wymagającym inwestorom.
19. Projekt domu Dom przy Modrzewiowej 16 (130,81 m²)
Dom przy Modrzewiowej 16 to parterowy budynek z poddaszem użytkowym oraz jednostanowiskowym garażem. Budynek został zaprojektowany w technologii tradycyjnej, murowanej, z ogrzewaniem gazowym. Dodatkowo, opcjonalnie można zastosować wentylację mechaniczną z rekuperacją oraz instalację solarną, gdyż projekt zawiera te nowoczesne rozwiązania.
Wewnątrz znajdują się aż cztery sypialnie, dzięki czemu jest to budynek dla nawet pięcioosobowej rodziny.
20. Projekt domu Żabka 3 (79,01 m²)
Żabka 3 to parterowy dom z poddaszem do adaptacji. W budynku zachowano odpowiednie proporcje, a tradycyjną formę architektoniczną ozdobiono nowoczesnymi materiałami i detalami, tworzącymi atrakcyjny wygląd zewnętrzny budynku. Na parterze znajdują się: trzy sypialnie, WC, łazienka, kotłownia, kuchnia oraz pokój dzienny z kominkiem.
21. Projekt domu Karmelita Modern (142,12 m²)
Karmelita Modern to parterowy dom z poddaszem użytkowym oraz jednostanowiskowym garażem. Z frontowej połaci dachu wyłania się niewielka trójkątna lukarna z przeszklonym balkonem. Tylną połać dachu urozmaicono w podobny sposób, tworząc tutaj znacznie większe zadaszenie chroniące balkon.
Na parterze znajduje się: kuchnia, spiżarnia, salon z jadalnią, gabinet, łazienka, pomieszczenie gospodarcze, kotłownia oraz garaż. Na poddaszu znajdziemy za to: trzy pokoje oraz łazienkę.
22. Projekt domu Kreo 2 (142,23 m²)
Projekt domu Kreo 2 to parterowy budynek z dwustanowiskowym garażem. Powierzchnia garażu to 35,05 m², a kotłowni obok niej - 11,52 m². Taras (34,50 m²) z zadaszeniem sprawdzi się podczas każdej pogody, nawet opadów deszczu lub śniegu. To jeden z tych projektów, który zaplanowano z myślą o czteroosobowej rodzinie.
23. Projekt domu Tori II (67,35 m²)
Tori II to projekt niewielkiego domu. Wszystkie pomieszczenia zostały zaplanowane na jednej kondygnacji. Można zbudować go na niewielkiej działce. Jej minimalna szerokość musi wynosić 18,4 m. Dom zaplanowano z myślą o dwu- albo trzyosobowej rodzinie.
Wewnątrz budynku znajdują się: kuchnia, spiżarnia, pokój dzienny, toaleta, łazienka, pomieszczenie gospodarcze oraz dwie sypialnie (o powierzchni 9,77 m² oraz 10,89 m²).
24. Projekt domu Bianka II (108,9 m²)
Projekt domu Bianka II przedstawia parterowy dom z dwustanowiskowym garażem. Może w nim wygodnie zamieszkać cztero- lub pięcioosobowa rodzina. Budynek nie jest podpiwniczony. W projekcie znajdują się dwie łazienki, trzy pokoje (każdy z nich ma ponad 11 m²), garderoba (przynależąca do jednej z sypialni), pokój dzienny z jadalnią i otwarta kuchnia ze spiżarnią.
25. Projekt domu Jaskółka 2 z garażem (119,6 m²)
Projekt domu Jaskółka 2 z garażem jednostanowiskowym oraz zadaszonym tarasem będzie idealny dla tych, którzy marzą o miejscu codziennego odpoczynku w rodzinnym gronie. Na poddaszu została zaprojektowana praktyczna część nocna. Znajdują się tam aż trzy ustawne sypialnie, które zapewnią mieszkańcom dobry sen i pełen relaks. Ich powierzchnia to 10,70 m², 14,20 m² oraz 16,50 m².
26. Projekt domu D216A (68,16 m²)
Projekt domu D216A prezentuje parterowy budynek z jednostanowiskowym garażem. Wygodnie może w nim zamieszkać dwu- lub czteroosobowa rodzina. Prosta bryła budynku oraz nieskomplikowana konstrukcja wpływają na niższe koszty budowy. Wewnątrz budynku znajdują się: garaż, kotłownia, dwie sypialnie, łazienka, kuchnia, jadalnia oraz wiatrołap.
27. Projekt domu Świdnica 2mb (100,76 m²)
Parterowy budynek z poddaszem użytkowym o eleganckiej elewacji, która wpisze się w miejski oraz wiejski krajobraz. Przestrzenie balkonowe oraz taras na parterze stanowią oryginalne dopełnienie bryły. Na poddaszu znajdują się trzy pokoje i łazienka, a na parterze: łazienka, kuchnia, salon oraz kotłownia.
28. Projekt domu Śmiały D58 (146,41 m²)
Projekt domu Śmiały D58 - parterowy budynek z dwustanowiskowym garażem. Płaski dach i nowoczesna elewacja od razu zwracają na siebie uwagę. To wygodne rozwiązanie dla cztero- lub pięcioosobowej rodziny. Projekt pasuje do stosunkowo wąskich działek, minimalna szerokość naszej musi wynosić 23,34 m.
29. Projekt domu Anita wersja A z pojedynczym garażem (108,6 m²)
Parterowy dom z poddaszem do późniejszej adaptacji oraz jednostanowiskowym garażem. Zlokalizowanie wszystkich pomieszczeń na tym samym poziomie zapewnia komfort i nie wymaga nieustannego wdrapywania się po schodach. Do wnętrza domu Anita A prowadzi podłużna sień z pojemnymi szafami i ulokowanym po prawej stronie niewielkim pomieszczeniem gospodarczym. Jednym z największych atutów projektu są trzy sypialnie o powierzchni 12,30 m², 12,40 m² oraz 12,40 m².
30. Projekt domu Cynia 1 (125,2 m²)
Cynia 1 to projekt domu o jasnej elewacji i niewielkiej powierzchni. Jest wygodną propozycją dla cztero- lub nawet pięcioosobowej rodziny. Na parterze znajdują się: salon, kuchnia, spiżarnia, łazienka, pokój i pomieszczenie techniczne. Na poddaszu zaplanowano: trzy pokoje, garderobę, łazienkę i pralnio-suszarnię. Każdy pokój na piętrze posiada okno w ścianie szczytowej.
Komentarze