TOP 10 – najpopularniejsze projekty domów II kwartału 2022

Gotowe projekty domów cieszą się niesłabnącą popularnością. Są jednak takie, które są wybierane przez inwestorów częściej, niż pozostałe. Zobaczcie nasze zestawienie TOP 10 projektów, które były kupowane najczęściej w II kwartale 2022 roku.

null

Dlaczego warto wybrać gotowy projekt domu?

Wielu inwestorów zastanawia się, czy wybrać gotowy projekt domu, czy też zdecydować się na projekt indywidualny zlecony projektantowi (architektowi). Niewątpliwie istnieje szereg zalet, które przemawiają na korzyść gotowych projektów. Należą do nich:

  • wielość stylów – poszukując projektu domu, często nie do końca wiemy, czego szukamy; przeglądając bogatą ofertę gotowych projektów, możemy zdecydować, co tak naprawdę najbardziej odpowiada naszym oczekiwaniom; w ofercie Tooba.pl są projekty w różnej technologii budowy, na różne rodzaje działek, z różnym ukształtowaniem terenu i w różnym stylu wykończenia elewacji
  • niższa cena – zakłada się, że projekty gotowe są tańsze od projektów indywidualnych
  • dostępność „od ręki” – gotowy projekt możemy kupić w każdej chwili i nie musimy czekać na jego wykonanie; w przypadku projektu zlecanego indywidualnie trzeba doliczyć czasem nawet kilka miesięcy na wykonanie finalnego projektu z uwzględnieniem wszystkich pożądanych zmian; sam gotowy projekt zwykle dostarczony jest do naszego domu kurierem, zwykle kilka dni po dokonaniu zakupu
  • możliwość sprawdzenia, jak w rzeczywistości wygląda dany budynek – projekty katalogowe budowane są w całej Polsce, dlatego często w naszej okolicy możemy zobaczyć zrealizowane już projekty z oferty projektów domów; wówczas łatwiej jest ocenić, czy dany dom nam się podoba, niż tylko na podstawie wizualizacji i komputerowych obrazków; to daje też możliwość poznania realnych kosztów budowy i eksploatacji danego domu, o ile jego właściciel zechce podzielić się takimi informacjami
  • wizualizacje wnętrz – zwykle do gotowego projektu domu dołączone są także przykładowe wizualizacje wnętrz, dzięki czemu łatwiej będzie sobie wyobrazić układ pomieszczeń i rozmieszczenie mebli wewnątrz domu; w przypadku projektu indywidualnego projekt pomieszczeń musi wykonać projektant za dodatkową opłatą (zwykle jest to po prostu dekorator / projektant wnętrz)
  • możliwość dowolnej modyfikacji – najczęściej do gotowego projektu dołączana jest zgoda autora na zmiany; to pozwala zmieniać układ domu i powierzchnię pomieszczeń zgodnie z osobistymi preferencjami; cenną opcją jest także możliwość zakupienia projektu w lustrzanym odbiciu lub wersji podstawowej, co ułatwia dopasowanie budynku względem stron świata
  • ułatwienie sporządzenia dokumentacji – do gotowego projektu domu dołączana jest pełna dokumentacja, wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę czy umowy z wykonawcami, co znacznie ułatwia i przyspiesza załatwienie urzędowych formalności, tak bardzo odstraszających wielu inwestorów.

Jakie projekty domów są popularne w II kwartale 2022?

Poniżej prezentujemy listę 10 najpopularniejszych gotowych projektów domów, które wybierano najczęściej w II kwartale 2022 roku:

1. Projekt domu Tebe – 83,89 m²

null

Projekt Tebe przedstawia niewielki dom parterowy. Prosta bryła budynku na rzucie prostokąta została pokryta dwuspadowym dachem. Dom nadaje się idealnie dla trzy- lub czteroosobowej rodziny. Układ pomieszczeń ma jasny i czytelny podział. Do wnętrza dostaniemy się po pokonaniu kilku schodków i przekroczeniu niewielkiej sieni. Tuż za wiatrołapem, po lewej stronie znajdują się pojemne i praktyczne szafy. W prawej części budynku zaplanowano część prywatną – trzy ustawne sypialnie oraz dużą, jasną łazienkę, w której przewidziano miejsce na wannę i kabinę prysznicową. Po przeciwnej stronie domu zaprojektowano przestronny salon, połączony z otwartą kuchnią. W sąsiedztwie kuchni znajduje się kotłownia, pełniąca jednocześnie rolę spiżarni. Pokój dzienny doskonale doświetlają przeszklone drzwi, wychodzące na niezastąpiony w letnie dni i wieczory taras. Znajdujący się w salonie kominek to nie tylko element, nadający wnętrzu przyjemny klimat, ale także dogrzewający wnętrza w chłodniejsze dni. Dom posiada niewielki, ale bardzo przydatny strych, na który prowadzą składane schody.

2. Projekt domu Monte – 89,94 m²

null

Projekt domu Monte przedstawia niewielki, uroczy i przytulny domek bez garażu. To parterowy dom z poddaszem użytkowym. Jest prosty w budowie i tani, zarówno na etapie budowy, jak i późniejszej eksploatacji. Aby w pełni wykorzystać powierzchnię pod skosami dachu, w projekcie znajduje się wysoka ściana kolankowa. Na parterze domu znajduje się przestronna strefa dzienna. Do wnętrza domu wchodzi się przez wiatrołap, by następnie znaleźć się w niewielkim holu. Po lewej stronie znajduje się salon z otwartą kuchnią oraz wyjście na taras. Natomiast po prawej zaplanowano łazienkę i kotłownię oraz dodatkową sypialnię. Może ona stać się pokojem gościnnym lub gabinetem. W centralnej części parteru zaprojektowano schody prowadzące na poddasze. Tam zaprojektowano trzy sypialnie, które w pełni spełnią potrzeby dorosłych oraz dzieci. Jedna z nich posiada dostęp do osobnej garderoby. Na tej kondygnacji znajduje się również duża łazienka z miejscem na pralkę w zabudowie. Tak wygodny podział na strefę dzienną i nocną zapewnia maksymalny komfort.

3. Projekt domu Maleństwo B – 97,8 m²

null

Projekt domu Maleństwo B przedstawia parterowy budynek z poddaszem użytkowym, ale bez garażu. Wszystkie potrzebne pokoje zaplanowano tu na jednej kondygnacji, tworząc w pełni wygodną przestrzeń. W skład pomieszczeń wchodzą: kotłownia, wiatrołap, łazienka, kuchnia, spiżarnia, salon oraz sypialnia. To świetna opcja dla seniorów, singla lub młodego małżeństwa. W momencie, gdy przestrzeń okaże się za mała dla dwóch osób, można rozbudować poddasze, by urządzić tam dodatkowe pomieszczenia. Dom posiada także wyjście na duży i wygodny taras. Całość elewacji utrzymana jest w tradycyjnym stylu z elementami nowoczesności.

4. Projekt domu Terrier 4 z garażem – 98,3 m²

null

Terrier 4 to projekt niewielkiego domu parterowego, który swoim funkcjonalnym rozkładem zapewni komfort co najmniej czteroosobowej rodzinie. Pomieszczenia rozplanowane są na jednym poziomie. Takie rozwiązanie jest dedykowane szczególnie rodzinom z dziećmi oraz osobom starszym bądź osobom o ograniczonych możliwościach poruszania. Dom został podzielony na trzy strefy – dzienną, prywatną i gospodarczą. Część dzienną tworzą rozległy salon z wyjściem na taras, jadalnia i kuchnia w kształcie litery U. Otwarta przestrzeń i duża dawka naturalnego światła, wpływająca do środka wielkoformatowymi przeszkleniami, daje wrażenie, że wnętrze jest większe niż w rzeczywistości. Do kuchni przylega także praktyczna spiżarnia. Strefa nocna z kolei składa się z trzech sypialni oraz rodzinnej łazienki z miejscem na wannę i kabinę prysznicową. Na końcu korytarza znajduje się niewielki przedsionek, który prowadzi do części gospodarczej. Zaplanowano tutaj jednostanowiskowy garaż oraz kotłownię. Dom posiada nieskomplikowaną bryłę, przykrytą dwuspadowych dachem, co przyczyni się do niskich kosztów budowy.

5. Projekt domu Dom przy Bukowej 27 – 100 m²

null

Dom przy Bukowej 27 jest projektem energooszczędnego domu parterowego z dwustanowiskowym garażem. Zaplanowany został do wykonania w technologii tradycyjnej, murowanej i dostosowany do warunków technicznych 2021. Układ funkcjonalny przewiduje otwartą, słoneczną część dzienną, na którą składają się salon i kuchnia. Ponadto w domu zaprojektowano 3 sypialnie, wygodną łazienkę i dodatkową toaletę. Ważną funkcję pełni również najmniejszy pokój, pełniący funkcję gabinetu lub dodatkowego pokoju gościnnego. Garaż to funkcjonalne miejsce, w którym poza samochodami, zmieścimy ogrodowe meble, kosiarkę albo rower. Pomieszczenie łączące wnętrze domu z garażem przeznaczono na kotłownię, z miejscem przeznaczonym na pralnię. Projekt, dzięki przemyślanej konstrukcji, jest oszczędny w budowie oraz ekonomiczny w użytkowaniu. To idealny wariant dla większej rodziny.

6. Projekt domu Armanda XS Bis – 100,64 m²

null

Nieduży, ale przytulny i ekonomiczny dom z poddaszem użytkowym. Przedstawia niewielki, ale bardzo funkcjonalny budynek o prostej i dokładnie zaplanowanej konstrukcji. Do wnętrza domu Armanda XS Bis prowadzi duży wiatrołap, a następnie – hol. Naprzeciwko znajduje się klatka schodowa. Stąd jest dostępny otwarty salon, dodatkowy pokój, łazienka z kabiną prysznicową oraz pomieszczenie gospodarcze z piecem gazowym i wyjściem na zewnątrz. Do salonu przylega kuchnia, która w zależności od potrzeb może być zamykana lub otwarta. Przy kuchni umieszczono pojemną spiżarnię. Na piętrze natomiast wydzielono trzy wygodne sypialnie oraz rodzinną łazienkę. Dom jest niedrogi na etapie budowy oraz w późniejszych kosztach eksploatacji. Wygodnie zamieszka w nim trzy- a nawet sześcioosobowa rodzina.

7. Projekt domu Mini 4 Energo – 109,88 m²

null

Projekt Mini 4 Energo to propozycja parterowego, niewielkiego i energooszczędnego domu. Budynek posiada nieskomplikowaną konstrukcję, opartą na rzucie prostokąta oraz elegancki dach kopertowy. Niewątpliwego uroku nadaje mu stylowa elewacja, którą wykończono tynkiem w surowych kolorach i ocieplającą okładziną drewnianą. Wszystkie pomieszczenia rozmieszczono na jednym poziomie. Dzięki podziałowi na strefę dzienną i nocną, wnętrze domu jest bardzo funkcjonalne. W części dziennej znajdziemy kuchnię z praktyczną spiżarnią oraz salon z jadalnią. Centralnie usytuowany kominek będzie stanowić dodatkowe źródło ogrzewania. Po drugiej stronie budynku zaprojektowano strefę nocną, w której do dyspozycji domowników są dwa mniejsze pokoje, sypialnia rodziców, komfortowa łazienka z miejscem na kabinę prysznicową i wannę oraz toaleta, dostępna również z pokoju dziennego. Na końcu korytarza znajduje się duża kotłownia z wyjściem na zewnątrz, która może również pełnić funkcję składziku na sprzęty ogrodnicze i narzędzia.

8. Projekt domu Ekonomiczny 5 – 111,1 m²

null

Projekt domu Ekonomiczny 5 to nowoczesna propozycja parterowego budynku z dużymi przeszkleniami, która już z daleka robi ogromne wrażenie. Bryła przykryta jest dwuspadowym dachem. W projekcie wszystkie pomieszczenia zostały zaplanowane na jednej kondygnacji, przez co przemieszczanie się nie będzie trudne dla najmłodszych oraz seniorów. W skład pomieszczeń wchodzą: wiatrołap, dwie łazienki, pomieszczenie gospodarcze – kotłownia, komunikacja, pokój dzienny z jadalnią, kuchnia z praktyczną spiżarnią i cztery sypialnie. W czasie cieplejszych dni idealnie sprawdzi się przylegający do domu taras. Ten projekt to wyjątkowo eleganckie i nowoczesne rozwiązania, czerpiące z minimalizmu i z użyciem najmodniejszych w ostatnich latach kolorów.

9. Projekt domu Jaskółka 5 z garażem XL – 119,7 m²

null

To piękny, przytulny i funkcjonalny budynek parterowy z poddaszem użytkowym. Dom został zaprojektowany dla cztero lub pięcioosobowej rodziny. Zwarta bryła, oparta na rzucie prostokąta, jest przykryta dwuspadowym dachem. W budynku zaplanowano także wygodny i przestronny garaż jednostanowiskowy. Funkcjonalne wnętrze zakłada strefę dzienną wraz z pokojem gościnnym na parterze oraz w pełni użytkową strefę nocną na poddaszu. Przestronny, otwierający się na ogród salon z jadalnią dopełniono częściowo zadaszonym tarasem. Nad garażem i kotłownią znajduje się duży strych użytkowy, który można przeznaczyć na dodatkowy pokój lub pomieszczenie rekreacyjne. W miarę potrzeb, pomieszczenie strychu można również podzielić na dwa mniejsze pokoje. Zarówno na parterze, jak i na piętrze zaplanowano łazienkę, co ułatwia codzienne funkcjonowanie domowników i gości.

10. Projekt domu Ewa Lux Modern – 123,8 m²

null

To parterowy budynek z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem wbudowanym w bryłę domu. Idealnie nadaje się na wąskie działki o minimalnej szerokości 20,25 m. Do środka wchodzimy przez wiatrołap, z którego możemy przejść do jednostanowiskowego garażu i kotłowni lub znaleźć się w głębi domu. Na poddaszu projektu Ewa Lux Modern zaplanowano strefę nocną, złożoną z trzech sypialni, pralnio-suszarni, łazienki oraz dodatkowej garderoby (w jednym z pokoi). Na parterze natomiast znajduje się wygodna strefa dzienna, dostosowana do potrzeb czteroosobowej rodziny. Zaprojektowano tu również niewielką łazienkę oraz kuchnię z praktyczną spiżarnią. Obok schodów zaplanowano dodatkowy pokój, który z powodzeniem może być biurem, gabinetem, pokojem dla dziecka lub pokojem gościnnym. Pokój ten posiada osobne wyjście na taras. Z garażu z kolei można przejść do kotłowni zasilanej gazem lub paliwem stałym.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.