TOP 10: Projekty domów z antresolą

Antresola w domu to nie tylko modna i nowoczesna aranżacja wnętrza, ale także skuteczny sposób na doświetlenie pomieszczeń. Jednocześnie daje wrażenie optycznego powiększenia przestrzeni. Przedstawiamy Wam popularne projekty domów z antresolą.

null

Dlaczego warto wybrać projekt domu z antresolą?

Oferta projektów domów z antresolą skierowana jest do inwestorów, którzy preferują nowoczesne, otwarte przestrzenie. Pustka pozostawiona nad salonem, jadalnią czy holem to niebanalne rozwiązanie, które nie tylko atrakcyjnie powiększa przestrzeń, ale też sprawia, że we wnętrzu możliwe jest zastosowanie wielu rozwiązań aranżacyjnych. Antresola pozwala więc na niebanalne połączenie dwóch kondygnacji. Projekt domu z antresolą to oferta przede wszystkim dla rodzin, które lubią duże, otwarte przestrzenie.

Coraz więcej nowych projektów domów uwzględnia antresolę w salonie, które są dzięki niej przestronne, nowoczesne, wysokie, z przeszkleniami wypełniającymi ścianę od podłogi, aż do dachu. Antresolę wykorzystuje się zazwyczaj na biblioteczkę, gabinet lub pokój rekreacyjny

Modne projekty domów z antresolą

Przedstawiamy zestawienie popularnych projektów domów z antresolą – na każdą działkę i dla każdego inwestora:

 1. Projekt domu Domena 130 C – 99,61 m²

null

Domena 130 C  to projekt idealny na wąską działkę. W tym domu wygodnie zamieszka 4-5-osobowa rodzina. Przedsionek z miejscem na szafę otwiera się na strefę dzienną, składającą się z przestronnego salonu. Jest on połączony z jadalnią oraz kuchnią z praktyczną spiżarnią. Z korytarza mamy dostęp do dwóch pokoi, łazienki oraz sypialni małżeńskiej. Na antresolę prowadzą schody, z których można dotrzeć również na strych. Może on być jedynie miejscem do przechowania rzeczy, ale równie dobrze może powiększyć przestrzeń użytkową domu – bez problemu zaaranżujesz tam dodatkowe pokoje. Dom może być ogrzewany kominkiem z płaszczem wodnym, a dodatkowo można w nim zainstalować rekuperację oraz instalację solarną.

2. Projekt domu W-27 – 101,21 m²

null

To nowoczesny, minimalistyczny budynek o prostej i jednocześnie eleganckiej bryle. Projekt zakłada wykonanej domu w technologii szkieletu drewnianego. Zaplanowano go na rzucie prostokąta i przykryto pozbawionym okapów symetrycznym dachem dwuspadowym. W części dziennej uwagę zwracają duże przeszklenia, które zajmują niemal całą powierzchnię ściany – od podłogi aż po sufit. Bezpośrednio nad tą częścią budynku wydłużono dach, dzięki czemu powstało stylowe i praktyczne zadaszenie nad wyjściem na taras. Dom podzielono na część dzienną i sypialną. Na parterze domu W-27 zaplanowano przede wszystkim otwartą część dzienną, ale przewidziano także miejsce na inne pomieszczenia. Do środka domu prowadzi wiatrołap. Obok znajduje się pomieszczenie gospodarcze z wyjściem na zewnątrz. Na tej kondygnacji zaplanowano również dodatkowy pokój – idealny na gabinet lub pokój gościnny. Natomiast na poddaszu wydzielono trzy wygodne sypialnie. Do dyspozycji domowników na piętrze zaprojektowano prywatną, rodzinną łazienkę.

3. Projekt domu Weranda dr-S – 111,38 m²

null

Projekt domu Weranda dr-S to parterowy budynek z poddaszem użytkowym, zaprojektowany w konstrukcji szkieletowej. Zaplanowano tu wyraźny podział na strefę dzienną i sypialną. Do domu wchodzi się przez wiatrołap. Na prawo od wejścia znajduje się kotłownia oraz pralnia i łazienka. W strefie dziennej zaplanowano salon z jadalnią oraz kuchnię. Pokój dzienny ma swoje przedłużenie w formie tarasu. Z kolei w strefie nocnej na poddaszu znajdują się trzy wygodne sypialnie i dodatkowa łazienka. W domu wygodnie może zamieszkać nawet czteroosobowa rodzina. Przy domu zaplanowano alternatywę dla garażu – praktyczną wiatę. To, na co warto zwrócić uwagę w projekcie, to duże przeszklenia, które są modne i od razu wpadają w oko. Istotnym elementem projektu domu jest antresola nad salonem, która podkreśla charakter wnętrza. To projekt idealny na miejskie działki, gdzie będzie zachwycać oryginalną elewacją.

4. Projekt domu Domena 123 – 118,22 m²

null

Domena 123 to projekt dla 4-5, a po zaadaptowaniu strychu nawet 6- lub 7-osobowej rodziny. Nadaje się idealnie także na wąską działkę. Zaraz za progiem zaplanowano przedsionek z miejscem na szafę. Następnie wkraczamy w strefę dzienną, składającą się z przestronnego salonu połączonego z jadalnią oraz kuchnią. Przy kuchni zaprojektowana została praktyczna spiżarnia. Z korytarza mamy również dostęp do dwóch pokoi, łazienki, pralni oraz sypialni małżeńskiej, do której przylega oddzielna garderoba i prywatna łazienka. Zaprojektowane tu schody prowadzą na antresolę, z której mamy dostęp do strychu. Duży strych bez przeszkód można zaadaptować na cele użytkowe, np. jako dodatkowe pokoje. W standardzie projekt posiada także schemat ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym. 

5. Projekt domu Wymarzony 9 – 118,51 m²

null

Wymarzony 9 to propozycja funkcjonalnego domu, nawiązującego do stylu nowoczesnej stodoły. Bryła budynku oparta jest na rzucie prostokąta, a całość przykryta dwuspadowym dachem bez okapów. Prosta konstrukcja gwarantuje niskie koszty budowy i utrzymania domu. Do budynku przylega jednostanowiskowy garaż. Najbardziej reprezentatywnym miejscem jest rozległy salon, w którym zaplanowano również jadalnię, przytulny kominek i antresolę, dającą szerokie możliwości aranżacyjne. W tej przestrzeni dziennej znajduje się również otwarta kuchnia z wyspą oraz praktyczna spiżarnia. W domu zaplanowano także pralnię. W pobliżu wejścia do domu zaprojektowano dodatkowy pokój, w którym można zaaranżować sypialnię dla gości, bibliotekę lub gabinet. W drugiej części domu znajduje się strefa nocna. Do dyspozycji domowników są trzy sypialnie oraz łazienka z wanną i prysznicem. W głównej sypialni jest również garderoba. Po adaptacji poddasza można zyskać dodatkowe 20 m² przestrzeni użytkowej do dowolnej aranżacji.

6. Projekt domu Daniel IV G2 – 122,38 m²

null

Projekt Daniel IV G2 przedstawia parterowy dom z poddaszem do późniejszej adaptacji oraz dwustanowiskowym garażem. Wygodnie może w nim zamieszkać trzy- lub nawet czteroosobowa rodzina. Wszystkie pomieszczenia zaplanowano na jednej kondygnacji. Są to: garaż, kotłownia, dwie łazienki, trzy sypialnie, dwie garderoby, pokój dzienny, jadalnia, praktyczna spiżarnia, kuchnia, hol oraz wiatrołap. Podział na strefę dzienną i nocną sprawia, że mieszkańcy mogą wygodnie wypocząć, jak i spędzić czas np. przy wspólnym posiłku. Funkcjonalność, komfortowe wnętrze, a także oryginalna fasada, dzięki której budynek wyróżni się na tle innych obiektów – to elementy wyróżniające ten projekt. Jego dużym atutem jest ponadto znakomite doświetlenie wszystkich pomieszczeń, a także wspaniale zorganizowana strefa wypoczynkowa, w której prym wiedzie salon z atrakcyjną antresolą. Całość uzupełnia zaciszny taras – wymarzone miejsce na przyjemny relaks w ogrodzie. To idealny dom dla 3 lub 4 osób.

7. Projekt domu Dostępny 4A – 139,6 m²

null

Budynek idealny na wąskie działki. Został zaprojektowany na rzucie prostokąta i zwieńczony dachem dwuspadowym. W bryle zaplanowano także jednostanowiskowy garaż. Można do niego wejść nie tylko z wiatrołapu, ale także przechodząc przez pomieszczenie gospodarcze przy kuchni. W pobliżu strefy wejściowej umieszczono dodatkowy pokój oraz łazienkę. W głębi domu z kolei znajduje się część dzienna – salon z jadalnią. Obok znajduje się otwarta kuchnia z wyspą oraz wyjściem na zadaszony taras. Poczucie przestronności w dziennej części potęguje otwarcie na drugą kondygnację za sprawą antresoli. Pod schodami zaplanowano praktyczny schowek. Na pietrze z kolei znajdują się trzy przytulne sypialnie. Największa z nich została połączona z prywatną garderobą i posiada wyjście na balkon. Na piętrze znajduje się też łazienka oraz pralnia z suszarnią.

8. Projekt domu Hiacynt 4 – 184,58 m²

null

Hiacynt 4 to budynek parterowy z poddaszem użytkowym, zaprojektowany na planie litery „T”. Bryła przykryta jest wielospadowym dachem, z częścią dachu płaskiego nad garażem. Od frontu zaplanowana jest zadaszona strefa wejściowa z podcieniem, a od ogrodu narożny taras z pergolą. Zastosowano tu duże przeszklenia, które nie tylko zdobią elewację, ale i otwierają wnętrze na otaczający ogród. Do domu wchodzimy przedsionkiem z garderobą do holu. Z niego przechodzimy do pokoju dziennego i kuchni. Na wprost wejścia znajdują się reprezentacyjne schody, połączone z pustką nad salonem i antresolą. Dodatkowe pokoje na parterze to pomieszczenia z garderobami, łazienką i wyjściem na taras, dodatkowy pokój – sypialnia lub gabinet oraz część gospodarcza z dwustanowiskowym garażem, kotłownią i pralnią. Na poddaszu z kolei zaplanowano trzy pokoje sypialne, garderobę i łazienkę. Ten dom to propozycja dla Inwestorów planujących wybudować oryginalny i komfortowy dom, z rozbudowanym parterem oraz nowoczesnymi i energooszczędnymi rozwiązaniami.

9. Projekt domu Willa Parkowa 6 – 207,29 m²

null

Projekt domu Willa Parkowa 6 przedstawia parterowy budynek, który posiada dodatkowy strych – poddasze, które może pozostać pustą przestrzenią nad parterem, ale może też pełnić rolę poddasza użytkowego. Bryła została zaprojektowana na planie litery „L”, a w budynku znajduje się także garaż. Na parterze znajdują się: sień, hol, pokój dzienny z jadalnią, kuchnia, spiżarnia, korytarz, trzy sypialnie, dwie łazienki, gabinet lub pokój gościnny, garderoba, WC, pralnia oraz pomieszczenie gospodarcze. W centralnym miejscu domu mamy piękny wysoki salon z dużym oknem na taras i ogród. Taras to maksimum stylu oraz wygody, a dodatkowo – jego zadaszenie sprawia, że można schować się przed deszczem lub innymi zjawiskami pogodowymi. Na górnej kondygnacji zaprojektowano antresolę nad salonem oraz dodatkową przestrzeń, w której bez problemu można urządzić dodatkowe trzy pokoje.

10. Projekt domu Nowoczesny 1 – 216,3 m²

null

Projekt Nowoczesny 1 przedstawia przestronną rezydencję, przykuwającą uwagę wyrazistą bryłą. Budynek składa się z dwóch części: jednokondygnacyjnej z płaskim dachem oraz dwupoziomowej z dachem dwuspadowym. Zastosowano tu efektowne duże przeszklenia doskonale doświetlające wnętrza, a w szczególności strefę dzienną. Strefę wejściową umieszczono we wnęce. W prowadzącym dalej wiatrołapie wyznaczono miejsce na pojemną szafę. Obok sieni, po lewej stronie, usytuowano osobno wydzielony pokój (gabinet), a naprzeciwko – łazienkę oraz spiżarnię. Przechodząc korytarzem w głąb budynku, znajdziemy miejsce na szafy i pomieszczenie gospodarcze (kotłownię z przejściem do garażu). Za kotłownią znajduje się główna sypialnia z prywatną garderobą i łazienka oraz bezpośrednie wyjście na taras. Pozostałą część parteru zajmuje salon z przedłużeniem w postaci tarasu. Za klatką schodową znajduje się kuchnia oraz dwupoziomowa jadalnia z efektownym otwarciem na drugą kondygnację. Na poddaszu zaprojektowano część sypialną. Łączy je reprezentacyjna antresola. Naprzeciwko klatki schodowej można zaaranżować aneks wypoczynkowy. Na drugiej kondygnacji znajdują się trzy sypialnie, w tym jedna z garderobą. Pomiędzy pokojami usytuowano rodzinną łazienkę oraz pralnię.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.