Parametry projektu A-110 szkielet drewniany
- Pow. użytkowa: 106,5 m²
- Pow. zabudowy: 135,6 m²
- Min. szerokość działki: 23 m
- Min. długość działki: 19 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: nie
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: tak
- Garaż: jednostanowiskowy
- Rodzaj dachu: czterospadowy
- Wysokość domu: 6,01 m
- Kubatura: 558,3 m³
- Nachylenie dachu: 30°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: drewniany - szkielet
- Styl: tradycyjny
- Liczba pokoi: 4
- Liczba łazienek: 1
- Kominek: tak
Rzut piwnicy
Rzut parteru
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu A-110 szkielet drewniany! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu A-110 szkielet drewniany
Jeśli szukają Państwo niewielkiego, lecz pełnego wdzięku domu, który jest przeznaczony dla rodziny czteroosobowej, która ceni sobie wygodę i funkcjonalność, projekt A-110 (szkielet drewniany) będzie odpowiednim kandydatem. Dzięki zwartej bryle zaprojektowanej na rzucie prostokąta oraz czterospadowemu dachowi dom będzie szybki w realizacji. Ponadto dom wykonany w technologii szkieletu drewnianego będzie można łatwo ogrzać. Wejście do domu podkreślono ogrodzonym gankiem i niewielkim zadaszeniem stanowiącym przedłużenie połaci dachu. Obok znajduje się zjazd do garażu, który pomieści duże auto rodzinne. Atrakcją projektu jest przylegający do budynku obszerny taras będący znakomitym miejscem odpoczynku w ciepłe, słoneczne dni. Pastelowa kolorystyka elewacji współgra z brązowymi dodatkami w postaci szerokich ram okiennych, ogrodzenia ganku oraz belek wspierających zadaszenia.
Główną zaletą projektu A-110 (szkielet drewniany) jest częściowe podpiwniczenie, gdzie przeniesiono wszystkie pomieszczenia gospodarcze, oddzielając je od pomieszczeń dziennych oraz nocnych. Znajduje się tu duży garaż z miejscem na kącik majsterkowicza, pomieszczenie gospodarcze przeznaczone na kotłownię oraz schowek, w którym można zaadaptować pralnię z suszarnią. Z ganku wchodzi się do domu przez wiatrołap chroniący dom przed utratą ciepła. Obok zaplanowano niewielkie WC dla gości. Po prawej stronie wydzielono wszystkie pokoje nocne, zapewniając mieszkańcom komfort podczas snu z dala od codziennego zgiełku. Znajdują się tu trzy obszerne pokoje, garderoba oraz łazienka. W lewej części domu A-110 (szkielet drewniany) zaplanowano reprezentacyjny pokój dzienny składający się z części wypoczynkowej oraz jadalnianej łączący się z kuchnią sąsiadującą z niewielką spiżarką.
Technologia wykonania
Fundamenty: żelbetowe, wylewane
Ściany zewnętrzne: szkieletowe, ocieplone wełną mineralną
Strop: belkowy, drewniany, zamknięty
Pokrycie dachu: dachówka cementowa
Nachylenie dachu: 30°
Koszty budowy domu A-110 szkielet drewniany
- Stan surowy zamknięty
- 327,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 394,5 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Warianty
- A-110 z bali
- Pow. użytkowa:102,2 m²
- Technologia:z bali
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:19 x 23 m
- A-110 Dom Kasztanowa
- Pow. użytkowa:100,7 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:23 x 19 m
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Projekt A-110 (szkielet drewniany) jest bardzo funkcjonalny, lecz chciałabym wykonać jedną zmianę. Czy można w pomieszczeniu 1.6 zaadaptować toaletę dla gości, natomiast w obecnej toalecie zaaranżować szafę z wejściem z wiatrołapu?
Tak, do projektu dołączymy zgodę na zmianę funkcjonalności pomieszczeń i zmiany w stolarce otworowej, dzięki czemu możliwe będzie wykonanie takiej modyfikacji.
- Mam działkę z niewielkim spadem. Czy mogę bardziej wynieść budynek ponad grunt?
Oczywiście, adaptacja projektu gotowego jest właśnie po to, by dostosować go do specyfiki terenu. Wyrazimy stosowne zgody, które umożliwią wprowadzenie powyższej modyfikacji.
- Czy można wykonać pełne podpiwniczenie?
Projekt A-110 (szkielet drewniany) jest częściowo podpiwniczony. Łatwo jednak będzie wykonać całkowite podpiwniczenie z uwagi na fakt, że modyfikowanie projektu nie będzie wymagało dorysowania kondygnacji, a jedynie pogłębienia fundamentów.