Parametry projektu APS 183
- Pow. użytkowa: 151,7 m²
- Pow. zabudowy: 139 m²
- Min. szerokość działki: 23,18 m
- Min. długość działki: 18,61 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: tak
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: bez garażu
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 7,98 m
- Szerokość domu: 15,18 m
- Długość domu: 10,61 m
- Kubatura: 397 m³
- Nachylenie dachu: 38°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 232,3 m²
- Liczba pokoi: 5
- Liczba łazienek: 2
- Kominek: tak
Rzut parteru
Rzut poddasza
1. | Pokój | 11,20 m² | |
2. | Garderoba | 2,30 m² | (5,90 m²) |
3. | Pokój | 11,80 m² | |
4. | Garderoba | 3,40 m² | (7,00 m²) |
5. | Pokój | 15,70 m² | |
6. | Łazienka | 8,70 m² | (12,30 m²) |
7. | Strych | 15,60 m² | (24,60 m²) |
8. | Garderoba | 3,00 m² | (6,50 m²) |
9. | Schody | 5,40 m² | |
10. | Korytarz | 5,90 m² |
powierzchnia pomieszczenia po podłodze
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu APS 183! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu APS 183
Parterowe domy z poddaszem użytkowym od lat cieszą się ogromną popularnością wśród Inwestorów. Tego rodzaju budynki pozwalają na funkcjonalne rozdzielenie dziennej i nocnej części pomieszczeń, są cenione za przytulność wnętrz pod skosami, a także za zwartość zabudowy. Dom z poddaszem użytkowym zajmuje znacznie mniej miejsca na działce niż budynek jednokondygnacyjny o zbliżonej powierzchni użytkowej. Projekt APS 183 przedstawia właśnie taki budynek. Jego murowana, zwarta bryła wyróżnia się doskonałymi proporcjami. Całość wieńczy nieskomplikowany konstrukcyjnie dach dwuspadowy, z którego obydwóch połaci wyłaniają się piękne lukarny, obydwie z ażurowymi balkonami. Dom zaprojektowano tak, aby był maksymalnie funkcjonalny, a także aby okazał się niedrogi w budowie oraz późniejszej eksploatacji.
W projekcie APS 183 umieszczono jednostanowiskowy garaż, który został zaprojektowany przy prawej ścianie szczytowej. Z garażu jest dostępna kotłownia, która może jednocześnie pełnić funkcję magazynu na narzędzia ogrodnicze. Z garażu można dostać się wprost do mieszkania, przechodząc przejściem pod klatką schodową, gdzie wydzielono niewielki schowek. Wejście główne do budynku, osłonięte balkonem, prowadzi do wiatrołapu, a następnie – do holu. Większą część powierzchni parteru zajmuje pokój dzienny, ale po prawej stronie wygospodarowano miejsce na dodatkowy pokój oraz łazienkę z kabiną prysznicową. Dzienna część pomieszczeń, dzięki rezygnacji ze ścian działowych, zachwyca przestronnością. Salon łączy się z umieszczoną w wykuszu jadalnią, a ta z kolei sąsiaduje z kuchnią. Pośrodku tego wnętrza umieszczono kominek, a za nim – niewielkie pomieszczenie, które ze względu na lokalizację można przeznaczyć na spiżarnię.
Udając się na poddasze domu APS 183, trafimy do bardziej zacisznej i kameralnej części domu. Powierzchnię drugiej kondygnacji podzielono na trzy sypialnie, wszystkie z własnymi garderobami, oraz rodzinną łazienkę. Nad garażem pozostawiono strych, który podczas adaptacji projektu gotowego można przeznaczyć na cele mieszkalne bądź rekreacyjne.
Technologia wykonania
- Ściany: pustaki ceramiczne Porotherm Dryfix + ocieplenie TERMOORGANIKA.
- Strop parteru: typu „TERIVA”.
- Strop poddasza: drewniany.
- Dach: dwuspadowy.
- Pokrycie dachu: dachówka falista Koramic Alegra.
- Kąt nachylenia dachu: 38.
- Ocieplenie poddasza: wełna mineralna Rockwool.
- Tynk: mineralny.
- Okna dachowe: Velux.
- Brama garażowa: Hormann.
- Ocieplenie ścian: styropian Termoorganika.
Koszty budowy domu APS 183
- Stan surowy zamknięty
- 324 tys. zł
- Stan deweloperski
- brak danych

Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!