Parametry projektu Alabaster
- Pow. użytkowa (bez garażu): 143,3 m²
- Pow. zabudowy: 134,7 m²
- Min. szerokość działki: 21,7 m
- Min. długość działki: 19,6 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: tak
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: jednostanowiskowy
- Rodzaj dachu: wielospadowy
- Wysokość domu: 8,16 m
- Szerokość domu: 13,7 m
- Długość domu: 11,6 m
- Nachylenie dachu: 45°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: równoległa do drogi
- Liczba pokoi: 5
- Liczba łazienek: 2
- Kominek: tak
Rzut parteru
Rzut poddasza
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Alabaster! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Alabaster
Projekt Alabaster to dom parterowy z poddaszem użytkowym oraz garażem jednostanowiskowym w bryle budynku. Urokliwy, funkcjonalny, stylowy – tak w skrócie można opisać ten jednorodzinny dom. Budynek urozmaicają symetrycznie rozmieszczone lukarny ze zgrabnymi, ażurowymi balkonami. Frontowe wejście do domu podkreślono podcieniem wspartym na masywnej kolumnie. Zadaszenie od strony ogrodu osłania taras zarówno przed zbytnim nasłonecznieniem, jak i przed deszczem. Jasną, tynkową elewację ozdobiono cokołami narożnymi, klinkierową okładziną oraz kamiennymi elementami wykończeniowymi. Atutem domu jest zaprojektowanie dwóch kominków – wewnętrznego dodającego uroku wnętrzu oraz zewnętrznego pozwalającego ogrzać się domownikom wypoczywającym na świeżym powietrzu.
Wnętrze domu Alabaster kryje w sobie dobrze pomyślany układ pomieszczeń, który zapewni wygodę oraz łatwe poruszanie się. Zaletą projektu jest podział na strefy dzienną oraz nocną względem kondygnacji. Do wnętrza domu przechodzi się przez przedsionek, w którym wyznaczono miejsce na szafę z drzwiami suwanymi. Po prawej stronie znajduje się niewielka łazienka dla gości, a naprzeciw niej dodatkowy pokój, który sprawdzi się doskonale jako zaciszny gabinet do pracy w domu. Przez hol można przejść także bezpośrednio do garażu oraz znajdującego się za nim pomieszczenia przeznaczonego na kotłownię. W lewej części zaprojektowano pokój wypoczynkowy połączony z częścią jadalną oraz kuchnią z wygodną zabudową. Z kuchnią sąsiaduje spiżarnia, w której można przechowywać produkty spożywcze.
Na poddaszu domu Alabaster zmieszczono wszystkie pokoje prywatne domowników, zapewniając im w ten sposób intymność. Trzy sypialnie, dwie garderoby dostępne z pokojów oraz łazienka pozwolą na wygodne użytkowanie na co dzień.
Technologia wykonania
- Ściany budynku zaprojektowano z betonu komórkowego lub w innej technologii w ramach adaptacji.
- Strop gęstożebrowy, więźba drewniana, pokrycie dachówką ceramiczną lub cementową.
- Elewacje tynkowane, cokoły tynkowane albo okładane płytkami klinkierowymi lub kamiennymi.
Koszty budowy domu Alabaster
- Stan surowy zamknięty
- 229 tys. zł
- Stan deweloperski
- 354 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Warianty
- Alabaster
- Z garażem dwustanowiskowym
- Pow. użytkowa:139,6 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:dwustanowiskowy
- Min. wymiary działki:19,6x24,1 m
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Czy w projekcie Alabaster możliwe byłoby powiększenie kotłowni kosztem garażu?
Obecna głębokość garażu wynosi 5,7 metra, nie pozostaje więc wiele miejsca, które można oddać kotłowni. Powierzchnię kotłowni można ewentualnie powiększyć o około 20 cm. Większa zmiana spowodowałaby znaczne ograniczenie funkcjonalności garażu.
- Czy można przekształcić kominek zewnętrzny w grill?
To jest zmiana kosmetyczna, związana jedynie z wymianą wkładu w kominku, można ją wprowadzić podczas wykańczania budynku.
- Czy jest możliwość zamknięcia kuchni i zlikwidowania ścianki pomiędzy salonem a jadalnią? Czy można ją przesunąć bądź zastąpić kolumną?
Oddzielenie kuchni od jadalni jest możliwe poprzez wprowadzenie ścianki działowej. Tego typu zmiany można określić mianem nieistotnych, ponieważ nie są zmianami konstrukcyjnymi. Ściana oddzielająca jadalnię od salonu jest ścianą nośną i jej przesunięcie jest modyfikacją ingerującą w konstrukcję, w związku z czym jest to zmiana skomplikowana i kosztowna. Zgodę na wszelkie zmiany w ścianach budynku dołączamy do projektu na życzenie inwestora. Zmiany w projekcie nanosi architekt adaptujący.