Parametry projektu Alberta G1
- Pow. użytkowa: 119,69 m²
- Pow. zabudowy: 196,48 m²
- Min. szerokość działki: 23,8 m
- Min. długość działki: 23,2 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: nie
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: jednostanowiskowy
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 6,21 m
- Szerokość domu: 15,8 m
- Długość domu: 15,2 m
- Kubatura: 445,83 m³
- Nachylenie dachu: 25°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 274 m²
- Liczba pokoi: 3
- Liczba łazienek: 1
- Kominek: tak
Rzut parteru
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Alberta G1! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Alberta G1
Zaletą projektów domów parterowych jest wygodny układ funkcjonalny. Rozkład wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie, brak skosów i schodów to główne atuty domów z kolekcji. Dzięki tym elementom projekty te są szczególnie często wybierane przez rodziny z małymi dziećmi lub opiekujące się osobą starszą.
Wszystkie pomieszczenia na jednej kondygnacji
Dom Alberta G1 został zaprojektowany z myślą o inwestorach, którzy posiadają działkę z wjazdem od południa, jednak doskonale sprawdzi się także na działce z wjazdem zlokalizowanym od strony północnej dzięki dużej ilości przeszkleń.
Budynek prezentuje się imponująco. Zachwyca prostą elegancją i perfekcyjnymi proporcjami. Powierzchnia użytkowa domu wynosi dokładnie 119,69 m². Dwuspadowy dach ma kąt nachylenia 25°, a kalenica budynku równoległa do drogi. Wszystkie pomieszczenia zaplanowano na jednej kondygnacji, dzięki czemu wysokość domu jest równa 6,21 m.
Wizualizacja wnętrz 3D
W projekcie nie zapomniano o przykładowych aranżacjach wnętrz, które mogą być inspiracją na etapie urządzania mieszkania. Są spójne z zewnętrzną elewacją budynku i zachwycają dokładnie przemyślanymi elementami. Wizualizacje projektu Alberta G1 zwrócą uwagę nawet najbardziej wymagających inwestorów. Dlaczego? Stylowe połączenie stylu loftowego, surowej elegancji i nowoczesnych dodatków to prawdziwy hit!
Jednostanowiskowy garaż w projekcie Alberta G1
Z przedniej ściany budynku wychodzi forma jednostanowiskowego garażu (21,70 m²) z bramą po lewej stronie. W tej propozycji podjazd może pełnić także funkcję tarasu. Drugi, obszerny taras zaprojektowano przy tylnej ścianie budynku. Nowoczesnego wyglądu projektowi dodają nie tylko duże przeszklenia, ale także ciekawe połączenie materiałów wykończeniowych zastosowanych na elewacji – białego tynku, kamiennej okładziny oraz drewnianych paneli.
Na zadaszonym tarasie zrelaksujesz się po całym dniu obowiązków i zjesz posiłek z rodziną! Pomyśl także o urządzeniu przyjęcia. Otoczenie natury i świeże powietrze to ogromna przyjemność, którą docenią domownicy w każdym wieku! Również wejście do domu zostało zadaszone, dzięki przedłużonej połaci dachu.
Podział na strefę dzienną i nocną
Funkcjonalny układ domu Alberta G1 daje możliwość maksymalnego doświetlenia wszystkich pomieszczeń. Strefa dzienna i nocna domu – mimo że zaprojektowane na tej samej kondygnacji – zostały od siebie wyraźnie oddzielone.
Część dzienna domu Alberta G1
Część dzienną tworzy przestronny, obszerny salon (28,50 m²) składający się ze strefy wypoczynkowej oraz jadalni (14,37 m²). Łączy się ona z kuchnią (10,60 m²) sąsiadującą z niewielką spiżarnią (1,90 m²). Atrakcją salonu jest umieszczony pośrodku kominek, który stworzy przytulną atmosferę i dogrzeje dom w czasie zimowych miesięcy.
Bliskie zaplanowanie kuchni i salonu sprawia, że osoby przygotowujące posiłek będą mogły aktywnie uczestniczyć w rozmowach z pozostałymi domownikami. Po wszystkim warto przejść na taras, dzięki dużym przeszkleniom.
Trzy sypialnie na parterze
W części prywatnej domu Alberta G1 przewidziano trzy duże, ustawne sypialnie (9,51 m², 10,49 m² i 16,73 m²) oraz dwie łazienki. Zaletą jest także pomieszczenie gospodarcze przeznaczone na kotłownię oraz schowek. Można przez nie przejść bezpośrednio do garażu z dodatkowym wyjściem na zewnątrz.
Wewnątrz domu wygodnie zamieszka nawet czteroosobowa rodzina. Jego ponadczasowa elewacja wpisze się w każdy rodzaj krajobrazu i zachwyci sąsiadów oraz przechodniów, będąc także propozycją atrakcyjną dla kolejnych pokoleń.
Technologia wykonania
- Dom zaprojektowany w technologii murowej ze stropem gęstożebrowym.
- Dach o konstrukcji drewnianej pokryty dachówką ceramiczną Röben.
- Elewacje wykończono tynkiem mineralnym oraz okładziną drewnianą i ceramiczną lub kamienną, cokół – kamienny.
- Stolarka okienna drewniana lub PCV.
Koszty budowy domu Alberta G1
- Stan surowy zamknięty
- 231 tys. zł
- Stan deweloperski
- 313,5 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Warianty
- Magnus II G2
- Pow. użytkowa:175,37 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:dwustanowiskowy
- Min. wymiary działki:26,9 x 24,8 m
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Podoba mi się projekt domu Alberta G1, mam jednak jedno pytanie. Czy można w łazience koło wejścia zrobić garderobę?
Tak, zmianę funkcjonalności pomieszczeń można wykonać na etapie adaptacji projektu do działki.
- Czy można wyrównać lewą ścianę?
Owszem, do projektu dołączymy wszelkie potrzebne zgody na wykonanie takiej modyfikacji. Ta zmiana uprości bryłę budynku, zmniejszy jednak powierzchnię użytkową salonu.
- Mam działkę z wjazdem od północy. Czy mogę zabudować duże przeszklenia na przedniej ścianie i wstawić tam mniejsze okna?
Projekt domu Alberta G1 będzie się świetnie nadawał zarówno na działki z wjazdem od północy, jak i od południa ze względu na duże przeszklenia w salonie zaprojektowane na ścianie frontowej i tylnej. Oczywiście za zgodą na zmiany w stolarce otworowej można na etapie adaptacji wykonać wszelkie modyfikacje związane z oknami, drzwiami i bramami wjazdowymi.