Parametry projektu Bella II
- Pow. użytkowa (bez garażu): 92,87 m²
- Pow. zabudowy: 140,9 m²
- Min. szerokość działki: 23,34 m
- Min. długość działki: 18,44 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: nie
- Poddasze do adaptacji tak
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: jednostanowiskowy
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 6,85 m
- Szerokość domu: 16,34 m
- Długość domu: 9,84 m
- Kubatura: 713 m³
- Nachylenie dachu: 35°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 220,3 m²
- Liczba pokoi: 4
- Liczba łazienek: 1
- Kominek: tak
Rzut parteru
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Bella II! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Bella II
Projekt Bella II jest kolejną wersją projektu Bella. Tym razem został urozmaicony o jednostanowiskowy garaż z boku budynku. Ten projekt parterowego domu jest następnym przykładem, że proste i klasyczne nie zawsze znaczy nudne i bez wyrazu. Wręcz przeciwnie. W przypadku Belli II to właśnie prostota w tradycyjnym ujęciu nadaje domowi ładny i stylowy wygląd. Ponadto tej urokliwej budowli nie można również odmówić funkcjonalnych i praktycznych rozwiązań. Jednym z nich jest niewielka powierzchnia budynku, dzięki czemu dom z powodzeniem nadaje się na wąską działkę.
Ilość pomieszczeń wewnątrz domu zapewnia komfort i wygodę 4-, 5-osobowej rodzinie. Największą część przestrzeni na dole zajmuje sporych rozmiarów pokój dzienny otwarty na kuchnię z jadalnią. Ponadto na tym poziomie zaprojektowano trzy średniej wielkości sypialnie, dużą łazienkę oraz garaż, do którego można przejść zarówno od strony pomieszczenia gospodarczego, jak i z zewnętrznej strony budynku. Zaletą wnętrza na dole jest również szeroka komunikacja z dodatkowym miejscem na szafy. Na malowniczy taras za domem można się udać z części wypoczynkowej salonu. Dużym atutem budowli jest także możliwość zagospodarowania znajdującego się tuż powyżej strychu. Wprowadzając niewielki zmiany w projekcie, można zaadaptować go na dodatkowy składzik porządkujący niepotrzebne rzeczy, unikając tym samym zagracenia parteru.
Bella II posiada wiele zalet, jednak największą z nich jest niewątpliwie niewielki koszt budowy i późniejszej eksploatacji domu. Obcięcie wydatków możliwe jest dzięki taniej i ekonomicznej technologii wykonania. Bella II jest więc przykładem dobrej inwestycji, na którą stać właściwie każdą średniej klasy rodzinę.
Technologia wykonania
- Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych.
- Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe z betonu komórkowego.
- Ściany wewnętrzne: z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie].
- Więźba dachowa: drewniana.
- Pokrycie dachu: dachówka cementowa.
- Ogrzewanie: gazowe.
Koszty budowy domu Bella II
- Stan surowy zamknięty
- 172 tys. zł
- Stan deweloperski
- 233,5 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Czy można z jednego pokoju zrobić kotłownię?
Do projektu dołączamy standardowo autorską zgodę na zmianę funkcjonalności pomieszczeń, która pozwoli zaadaptować kotłownię w dowolnej sypialni. Wymagana będzie także zgoda na doprojektowanie komina w tym pomieszczeniu, ponieważ musi się on znajdować w kotłowni.
- Czy można wydłużyć garaż, by zaparkować w nim dwa samochody jeden za drugim?
Wydłużenie garażu jest możliwe, jednak wiąże się ze zmianą konstrukcji dachu - w tym przypadku aby zmieściły się dwa samochody jeden za drugim, garaż musiałby wystawać z bryły budynku. Łatwiejszą do wprowadzenia zmianą byłoby poszerzenie garażu, aby samochody można było zaparkować koło siebie. Taka modyfikacja nie wymagałaby zmian w konstrukcji dachu, dach zostałby tylko wydłużony wzdłuż kalenicy.
- Jaki rodzaj stopu zaprojektowano w tym domu?
Projekt domu Bella II przewiduje strop drewniany. W domach parterowych nie ma potrzeby stosowania silniejszych stropów. Stropy drewniane w tym przypadku sprawdzają się doskonale. Jednak na życzenie inwestora dołączymy do projektu bezpłatnie zgodę na wszelkie preferowane zmiany, które zostaną wprowadzone na etapie adaptacji.