Parametry projektu Ben G1
- Pow. użytkowa (bez garażu): 119,36 m²
- Pow. zabudowy: 102,28 m²
- Min. szerokość działki: 21,9 m
- Min. długość działki: 18,2 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: tak
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: jednostanowiskowy
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 8,7 m
- Szerokość domu: 13,9 m
- Długość domu: 7,7 m
- Kubatura: 422,52 m³
- Nachylenie dachu: 45°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 182,1 m²
- Liczba pokoi: 4
- Liczba łazienek: 1
- Kominek: tak
Rzut parteru
Rzut poddasza
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Ben G1! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Ben G1
Projekt Ben to propozycja niewielkiego, lecz urokliwego domu parterowego z poddaszem użytkowym oraz garażem jednostanowiskowym w bryle budynku. Prosta bryła o nieskomplikowanej konstrukcji zaplanowana na rzucie prostokąta, zwieńczona dwuspadowym dachem umożliwi szybką i niedrogą realizację oraz pozwoli na ekonomiczną eksploatację. Oszczędną formę urozmaica przeszklony wykusz oraz umieszczony nad nim zgrabny balkon. Nad tarasem zaprojektowano drewnianą pergolę, która dzięki pnącym się po niej latem roślinom utworzy cień dający przyjemny chłód. Biała tynkowa elewacja została ozdobiona szarą okładziną klinkierową oraz grafitowymi szerokimi opaskami okiennymi pasującymi do barwy dachówek. Poddasze doskonale doświetlają duże okna połaciowe.
Niewielki dom Ben o prostej formie kryje w sobie dobrze pomyślany układ pomieszczeń, który zapewni wygodę użytkowania na co dzień. Do wnętrza domu przechodzi się przez przedsionek, z którego można wejść bezpośrednio do garażu, a następnie do pomieszczenia gospodarczego przeznaczonego na kotłownię oraz schowek na narzędzia ogrodowe. Obok wejścia do domu zaplanowano niewielkie WC dla gości oraz pokój, który sprawdzi się doskonale jako gabinet do pracy w domu. Reprezentacyjnym pomieszczeniem jest wygodny salon wypoczynkowy połączony z jadalnią rozlokowaną w wykuszu oraz aneksem kuchennym. Obok kuchni zaprojektowano spiżarnię, w której można przechować przetwory domowe oraz inne artykuły spożywcze.
Przestronne poddasze domu Ben zawiera prywatne pokoje domowników. Zaplanowano tu trzy obszerne sypialnie, garderobę, w której pomieści się każdy drobiazg, oraz łazienka.
Technologia wykonania
Dom zaprojektowany w technologii murowej ze stropem gęstożebrowym.
Schody wewnętrzne drewniane.
Dach o konstrukcji drewnianej pokryty dachówką ceramiczną lub cementową.
Wykończenie
Elewacje i cokół wykończono tynkiem mineralnym, na fragmentach cegłą klinkierową.
Stolarka okienna drewniana lub PCV.
Rolety zewnętrzne naokienne.
Koszty budowy domu Ben G1
- Stan surowy zamknięty
- 177 tys. zł
- Stan deweloperski
- 281,5 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Czy można wygospodarować miejsce na garderobę w największej sypialni na poddaszu? Czy taka zmiana wymaga zgody autora projektu?
Wszelkie zmiany w zakresie dodawania, usuwania lub zmiany położenia ścianek działowych można wykonywać nawet dopiero na etapie budowy, ponieważ ścianki działowe nie są elementami konstrukcyjnymi budynku. Wprowadzenie garderoby do sypialni zwiększy funkcjonalność tej części domu. Druga garderoba dostępna z korytarza będzie służyła tylko osobom mieszkającym w dwóch pozostałych sypialniach.
- Czy można doprojektować lukarnę nad wejściem z obszernym oknem w łazience?
Elementy tego typu dodają uroku każdemu budynkowi, wpływają jednak na podniesienie kosztów realizacji projektu. By wprowadzić do projektu zaproponowane rozwiązanie, dołączymy autorską zgodę, która pozwoli zmodyfikować konstrukcję dachu architektowi adaptującemu.
- Czy można zrezygnować z drewnianej pergoli na tarasie? Obawiam się, że porastające ją rośliny mogłyby przyciągać latem owady.
Projekt domu Ben można w dużej mierze dostosować do indywidualnych potrzeb. Jeśli nie chce Pani budować zaproponowanej w projekcie pergoli, można z niej zrezygnować nawet dopiero na etapie budowy. Nie jest bowiem konieczne wykreślanie jej z projektu. W miejscu pergoli sugerujemy zbudować zadaszenie tarasu, na co wyrazimy zgodę autorską.