Parametry projektu Bob
- Pow. użytkowa: 115,7 m²
- Pow. zabudowy: 164,61 m²
- Min. szerokość działki: 20,5 m
- Min. długość działki: 21,8 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: nie
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: bez garażu
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 5,6 m
- Szerokość domu: 12,5 m
- Długość domu: 14,3 m
- Kubatura: 380,38 m³
- Nachylenie dachu: 15°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 210 m²
- Liczba pokoi: 3
- Liczba łazienek: 2
- Kominek: tak
Rzut parteru
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Bob! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Bob
Projekt Bob to propozycja niewielkiego domu parterowego, którego prosta bryła o nieskomplikowanej konstrukcji pozwoli na szybką i niedrogą budowę. Rozkład pomieszczeń na jednym poziomie zapewni wygodę użytkowania na co dzień oraz dostęp do wszystkich niezbędnych pomieszczeń. Jasna, kremowa kolorystyka elewacji została ozdobiona kamienną okładziną wykończeniową oraz drewnianymi okiennicami. Duże przeszklenia bez podziałów oraz dach o małym kącie nachylenia to nowoczesne akcenty zawarte w projekcie. Wejście główne podkreśla niewielka wnęka oraz schody. Duży podcień tarasowy pozwala spędzić czas na świeżym powietrzu zarówno w słoneczne dni, jak i czasie deszczu.
Dom Bob kryje w sobie dobrze pomyślany układ pomieszczeń oraz maksymalnie zagospodarowaną powierzchnię. Do wnętrza przechodzi się przez przedsionek, który chroni dom przed utratą ciepła. Hol prowadzący do pozostałych pomieszczeń łączy się z salonem wypoczynkowo-rekreacyjnym, jadalnią z dużym stołem oraz wygodną kuchnią z zabudową w kształcie litery L. Dużą zaletą projektu, na którą zwróci uwagę każda pani domu, jest zaplanowanie obok kuchni niewielkiej spiżarni, w której można przechować przetwory domowe. Kominek znajdujący się w salonie pozwoli stworzyć romantyczną atmosferę. Duże przeszklone drzwi balkonowe prowadzą na taras, który stanowi naturalne przedłużenie strefy dziennej domu. W prawej części projektu Bob zlokalizowano pomieszczenia prywatne domowników. Znajdują się tu trzy obszerne, wygodne sypialnie oraz dwie łazienki, które zapewnią komfortowe użytkowanie. Atutem jest także wydzielenie osobnego pomieszczenia przeznaczonego na kotłownię.
Technologia wykonania
Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe, beton komórkowy firmy Ytong 24 cm, ocieplenie wełna mineralna 12 cm
Ściany wewnętrzne: nośne i działowe murowane, cegła wapienno-piaskowa 24 cm i 12 cm
Strop: gęstożebrowy Teriva, ocieplenie wełna mineralna 30 cm
Dach: konstrukcja drewniana, blachodachówka, więźba dachowa dostępna również w systemie prefabrykacji drewnianej
Elewacje: tynk cienkowarstwowy mineralny, okładzina drewniana i kamienna
Stolarka: drewniana, PVC lub aluminiowa
Koszty budowy domu Bob
- Stan surowy zamknięty
- 196 tys. zł
- Stan deweloperski
- 291,5 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Warianty
- Bob III G1
- Pow. użytkowa:119,93 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:23,09 x 24,44 m
- Bob G1
- Pow. użytkowa:118,85 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:23,2 x 24,3 m
- Bob II
- Pow. użytkowa:112,06 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:25,3 x 20,5 m
- Bob II G1
- Pow. użytkowa:117,47 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:22,8 x 24,5 m
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Czy można powiększyć wiatrołap, wyrównując go ze ścianą nośną między spiżarnią a sypialnią?
Oczywiście, powiększenie wiatrołapu wpłynie na zwiększenie komfortu podczas zdejmowania w nim obuwia i odzienia. Podana zmiana nie będzie skomplikowana. Przeniesienie ścianki działowej i drzwi można wykonać już na etapie budowy domu.
- Czy istnieje możliwość zaprojektowania dachu kopertowego?
Projekt domu Bob zawiera dach dwuspadowy, który jest prostszy w realizacji. Jeśli Państwa warunki zabudowy wymagają budowy domu z dachem kopertowym, taką zmianę może wykonać architekt adaptujący. Należy jednak liczyć się z większym kosztem wykonania takiej konstrukcji.
- W warunkach zabudowy mamy dach o nachyleniu kąta 35 stopni. Czy można projekt Bob przekształcić, by pasował do tych warunków?
Zmiana kąta nachylenia połaci będzie się wiązała z zaprojektowaniem od nowa konstrukcji dachu. Za autorską zgodą zmianę może wprowadzić architekt adaptujący. W przypadku budowy tak stromego dachu można pomyśleć o adaptacji poddasza.
- Czy projekt zmieści się na działce o wymiarach 25 x 50 m z wjazdem od strony węższej?
Minimalna szerokość granicy działki z wjazdem dla tego projektu wynosi 20,5 m, więc projekt ten mieści się z pewnością na działce o podanych wyżej wymiarach.
- Czy w tym projekcie można zmienić okno w kuchni, aby miało tradycyjny kształt, oraz zamiast wielkiego okna w sypialni zaprojektować normalne okno? Czy można zrezygnować z kominka?
Możliwe jest modyfikowanie projektu gotowego na etapie adaptacji projektu do konkretnej działki przy udziale lokalnego architekta adaptującego.
Wyrazimy autorskie pozwolenie na zmiany w stolarce otworowej, by móc wprowadzić zmiany w otworach okiennych i drzwiowych, oraz na zmianę usytuowania i ilości kominów, co umożliwi rezygnację z kominka.- Czy projekt Bob występuje w wersji z garażem i jako dom z poddaszem użytkowym?
- Projekt ten ma dwa warianty: Bob G1 zawierający garaż jednostanowiskowy po prawej stronie budynku oraz Bob G2 z podwójnym garażem w tym samym miejscu. Niestety wszystkie te warianty są domami parterowymi. Kąt nachylenia dachu 15 stopni uniemożliwia adaptację poddasza, która wymagałaby daleko idących zmian konstrukcyjnych.