Parametry projektu Comino
- Pow. użytkowa: 134,55 m²
- Pow. zabudowy: 109,4 m²
- Min. szerokość działki: 20,72 m
- Min. długość działki: 17 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: tak
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: jednostanowiskowy
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 8,56 m
- Szerokość domu: 12,72 m
- Długość domu: 9 m
- Kubatura: 690 m³
- Nachylenie dachu: 42°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: równoległa do drogi
- Liczba pokoi: 6
- Liczba łazienek: 2
- Kominek: tak
Rzut parteru
Rzut poddasza
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Comino! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Comino
Inwestorzy poszukujący projektu funkcjonalnego i zarazem ekonomicznego domu z poddaszem użytkowym z pewnością zwrócą uwagę na Comino. Jest to propozycja, która łączy w sobie co najmniej kilka atutów. Jej klasyczna bryła, dzięki bardzo uniwersalnej architekturze, będzie mogła stać się atrakcyjnym elementem uzupełniającym każdy rodzaj zabudowy. Jednocześnie budynek okaże się stosunkowo nietrudny i niedrogi w realizacji. Jego konstrukcja nie jest skomplikowana, a forma przykuwa uwagę doskonałymi proporcjami i niebanalnymi elementami architektonicznymi. Bryłę obiektu zaplanowano na rzucie w kształcie prostokąta i przekryto dachem dwuspadowym. Z połaci dachu wyłaniają się dwie naprzeciwległe, eleganckie lukarny. Każdej z nich towarzyszy balkon, trzeci balkon natomiast znajduje się nad wykuszem na ścianie bocznej. Lekkości i uroku całości dodają liczne okna ze szprosami, a klasyczną stylistykę podkreślają elewacje utrzymane w jasnej kolorystyce.
Aby znaleźć się w wiatrołapie domu Comino, trzeba pokonać kilka schodków. Zaraz za sienią rozciąga się korytarz, w którym znajdziemy łazienkę z kabiną prysznicową. Korytarz łączy się z otwartą, dzienną częścią pomieszczeń. To najbardziej reprezentacyjne wnętrze, które łączy w sobie kilka funkcji. W części frontowej umieszczono tutaj wygodną kuchnię, w geometrycznym wykuszu – jadalnię, a od strony ogrodu – część wypoczynkową z zewnętrznym przedłużeniem w postaci zacisznego tarasu. Interesujące rozwiązanie polega na ulokowaniu w centralnym punkcie salonu kominka. Powierzchnię parteru dodatkowo uzupełniono o odrębny pokój, w którym można zaaranżować na przykład gabinet. Tuż obok znajduje się klatka schodowa oraz wejście do jednostanowiskowego garażu, na tyłach którego wydzielono kotłownię z piecem gazowym oraz wyjściem wprost do ogrodu.
Na poddaszu domu Comino przewidziano pomieszczenia o charakterze prywatnym. Zaplanowano tutaj cztery komfortowe sypialnie. Największa spośród nich, umieszczona nad garażem, posiada własną garderobę, a inna (ulokowana od strony frontowej) – przydatny schowek. Do dyspozycji wszystkich domowników pozostaje rodzinna łazienka.
Technologia wykonania
Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe, bloczek gazobetonowy 24cm+styropian 15cm
Strop: płyta żelbetowa
Schody: żelbetowe, zabiegowe
Ścianka kolankowa: 90cm
Dach: dwuspadowy, nachylenie 42^, pokrycie z dachówki ceramicznej
Koszty budowy domu Comino
- Stan surowy zamknięty
- 207,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 330 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!