Parametry projektu Diego II G2
- Pow. użytkowa: 207,58 m²
- Pow. zabudowy: 213,28 m²
- Min. szerokość działki: 24,9 m
- Min. długość działki: 22,6 m
- Kondygnacje: piętrowy
- Poddasze użytkowe: nie
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: dwustanowiskowy
- Rodzaj dachu: wielospadowy
- Wysokość domu: 8,73 m
- Szerokość domu: 17,9 m
- Długość domu: 15,2 m
- Kubatura: 817,02 m³
- Nachylenie dachu: 22°
- Rodzaj zabudowy: ekskluzywny
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: prostopadła do drogi
- Powierzchnia dachu: 281 m²
- Liczba pokoi: 6
- Liczba łazienek: 2
- Kominek: tak
Rzut parteru
Rzut piętra
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Diego II G2! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Diego II G2
Jeśli szukają Państwo pośród domów nowoczesnych dużego, piętrowego domu o pełnym wdzięku wyglądzie oraz funkcjonalnym wnętrzu, to projekt Diego II G2 jest idealną propozycją. Ten dom o przeznaczony dla 5-, 6-osobowej rodziny nawiązuje do stylu nadmorskiej willi. Bryła o kubicznych kształtach została przykryta wielospadowym dachem o niewielkim kącie nachylenia. Do budynku dobudowano duży dwustanowiskowy garaż, który umożliwi wygodne zaparkowanie aut. Wejście główne zostało umieszczone w podcieniu wspartym na masywnej kolumnie. Na tarasie przylegającym do budynku od strony ogrodu zaprojektowano kominek zewnętrzny, który umili czas biesiadującym na świeżym powietrzu mieszkańcom. Biała elewacja została połączona z naturalną, drewnianą okładziną dodającą domowi elegancji. Duże przeszklenia bez podziałów doskonale doświetlą wszystkie pokoje dzienne.
Zaletą projektu Diego II G2 jest nowoczesny układ przestrzenny. Otwarte pomieszczenia łączą się ze sobą, tworząc powierzchnię pozwalającą na dowolną aranżację. Do wnętrza domu przechodzi się przez wiatrołap. Po prawej stronie przy wejściu zaplanowano schody prowadzące na poddasze. Po prawej stronie w projekcie znajduje się część gospodarcza składająca się z kotłowni, pomieszczenia gospodarczego przeznaczonego na schowki oraz dużego garażu. Korytarz łączy się z reprezentacyjnym pokojem dziennym, w którym można przyjąć gości. Przestronny salon zawiera kominek, który nie tylko ogrzeje domowników, ale także stworzy przytulną atmosferę. Otwarta kuchnia zawiera część jadalnianą z dużym stołem dla całej rodziny. Na parterze znajduje się także dodatkowy, zaciszne pokój idealny jako gabinet do pracy w domu. Na piętrze domu Diego II G2 rozmieszczono cztery obszerne sypialnie. Apartament rodziców zawiera własną dużą garderobę oraz łazienkę, a także wyjście na balkon z widokiem na okolicę. Dom z pewnością zadowoli na wszystkich, którzy cenią sobie wygodę i komfort użytkowania. Pełne dwa piętra umożliwią także dowolną aranżację.
Technologia wykonania
Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe, beton komórkowy Ytong 24 cm, ocieplenie wełna mineralna 12 cm
Stropy: gęstożebrowy Teriva
Dach: konstrukcja drewniana, ocieplenie wełna mineralna 30 cm, dachówka ceramiczna lub cementowa
Elewacje: tynk cienkowarstwowy mineralny, np. w kolorze TO-PA001 z palety firmy Termo Organika, okładzina drewniana i kamienna
Stolarka: drewniana, PVC lub aluminiowa
Koszty budowy domu Diego II G2
- Stan surowy zamknięty
- 400,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 566 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Jaki system ogrzewania przewidziano w tym domu?
Projekt Diego II G2 podobnie jak większość gotowych projektów ogrzewany jest piecem gazowym. Można jednak zastosować w nim piec na paliwo stałe po niewielkiej modyfikacji komina. Powierzchnia pomieszczenia gospodarczego nr 8 pozwala na wybór dowolnego pieca.
- Nie chcę mieć takiego dużego okna przy wannie w łazience na piętrze. Czy można je zmienić na mniejsze?
Naturalnie! Standardowo do projektów gotowych dołączamy zgodę na zmiany w stolarce otworowej. Lokalny architekt dostosuje kształt i wielkość okien do Państwa potrzeb.
- Czy można przenieść kominek w środkową część salonu, by rozprowadzić z niego ciepło?
Powyższa zmiana będzie możliwa do wykonania na etapie adaptacji, jednak by pozostawić istniejący kominek zewnętrzny, trzeba będzie doprojektować dodatkowy komin. Poza tym należy zwrócić uwagę na to, że do tego komina jest także podpięty kominek w sypialni na piętrze. Powstały nowy komin musi być tak zlokalizowany, by nie zepsuł funkcjonalności na piętrze.