Parametry projektu Domena 106
- Pow. użytkowa: 123,91 m²
- Pow. zabudowy: 157,19 m²
- Min. szerokość działki: 21,89 m
- Min. długość działki: 18,52 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: nie
- Poddasze do adaptacji tak
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: bez garażu
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 7,87 m
- Szerokość domu: 14,89 m
- Długość domu: 10,52 m
- Kubatura: 366,83 m³
- Nachylenie dachu: 35°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: nowoczesna elewacja
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 251,8 m²
- Liczba pokoi: 5
- Liczba łazienek: 2
- Kominek: tak
Rzut parteru
Rzut strychu do adaptacji
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Domena 106! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Domena 106
Prosty i tani w budowie dom parterowy, który powstał z myślą o dużej, cztero- lub pięcioosobowej rodzinie - projekt domu Domena 106. Jego powierzchnia użytkowa wynosi ok. 124 m², która w przypadku adaptacji poddasza zwiększy się do ok. 193 m². Budynek charakteryzuje się nieskomplikowaną bryłą, zwieńczoną dwuspadowym dachem, co gwarantuje niskie koszty realizacji inwestycji oraz późniejszej eksploatacji.
Elewacja budynku wykończona okładziną drewnianą
Elewację wykończono nowoczesnymi materiałami, ale inspiracje czerpano również z klasycznych rozwiązań, dzięki czemu dom wpisze się w miejską, podmiejską i wiejską okolicę. Elewację budynku wykończono okładziną drewnianą i płytkami klinkierowymi, które bardzo dobrze korespondują z otaczającą dom przyrodą.
Strefa dzienna i nocna na parterze
Na parterze zaplanowano pełen program funkcjonalny. Po lewej stronie budynku znajduje się strefa dzienna. Reprezentacyjny salon, jadalnia i kuchnia stanowią jedną przestrzeń, na której koncentruje się życie rodzinne i towarzyskie. Umieszczony centralnie kominek to największa atrakcja pomieszczenia. Zachwyci wszystkich gości, a domownikom pozwoli się zrelaksować i ogrzać podczas ponurych jesiennych wieczorów. Dodatkową zaletą projektu jest, przylegająca do kuchni, praktyczna spiżarnia na domowe zapasy.
Druga część domu to bardziej prywatna przestrzeń. Zaprojektowano tutaj cztery komfortowe sypialnie i dwie łazienki, w tym jedną wyposażoną w kabinę prysznicową i wannę. Zlokalizowana za większą łazienką pralnia ułatwi utrzymanie porządku w pozostałych pomieszczeniach.
Na końcu korytarza znajduje się kotłownia z możliwością montażu kotła gazowego kondensacyjnego lub pieca na paliwo stałe (ekogroszek lub biomasę). Dzięki temu inwestor może zdecydować, który rodzaj ogrzewania bardziej mu odpowiada. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z płaszczem wodnym.
Poddasze do adaptacji – dodatkowe możliwości
Duży strych bez przeszkód można zaadaptować na cele użytkowe. Dodatkowe sypialnie, garderoba, gabinet i pokój hobby to tylko niektóre możliwości wykorzystania poddasza. Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań inwestorów.
Adaptacja poddasza to świetne rozwiązanie dla tych osób, które planują powiększenie rodziny w przyszłości, ale na ten moment dodatkowa przestrzeń jest zbędnym wydatkiem. Również Ci inwestorzy, którzy chcą wykończyć budowę za gotówkę (dzięki czemu mogą całkowicie zrezygnować z kredytu na budowę domu lub znacząco zmniejszyć pożyczoną od banku sumę) będą zadowoleni. W takim przypadku rozbudują poddasze w dogodnym dla siebie momencie.
Projekt domu z wygodnym tarasem dla całej rodziny
W projekcie znajduje się wygodny taras. To miejsce codziennych spotkań wszystkich członków rodziny, gdzie mogą zjeść wspólnie posiłek i odpocząć w letnich promieniach słońca. Trzy sypialnie mają okna wychodzące na taras. Przeszklone drzwi (łącznik między częścią dzienną, a ogrodem) zaplanowano w salonie.
Na tarasie możemy zorganizować przyjęcie, grilla czy strefę odpoczynku - wszystko zależy od naszych potrzeb i oczekiwań. Przestrzeń jest na tyle duża, by móc np. przenieść jadalnię na zewnątrz (świetne rozwiązanie w lato, gdy posiłki można spożywać na łonie natury). Taras wspaniale skomponuje się z roślinnością, więc jeżeli lubimy kwiaty, na pewno będziemy zachwyceni efektami.
Dom tani w budowie - alternatywa dla zakupu mieszkania
Budynek nie posiada garażu, piwnicy oraz skomplikowanej bryły, dzięki czemu jest tani w budowie i jego koszt może być śmiało porównany do zakupu mieszkania w mieście. Jeżeli cenimy sobie wygodę, kontakt z naturą oraz prywatność, na pewno będziemy zadowoleni z wyboru własnego budynku.
Domena 106 to projekt idealny dla seniorów, młodego małżeństwa czy rodziny. Został zaplanowany tak, by był wygodną opcją dla domowników w każdym wieku, prowadzących różne tryby życia. Dom jest podobny do innych projektów z serii: Domena 107 A, Domena 107, Timor PS, Betina PS.
Technologia wykonania
- Fundamenty: bezpośrednie, na ławach fundamentowych.
- Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 20 cm.
- Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm)
- Strop: dolne pasy wiązarów.
- Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, okładzina klinkierowa oraz deska elewacyjna.
- Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna.
- Konstrukcja dachu: prefabrykowane wiązary.
- Schody wewnętrzne: wyłaz na poddasze.
- Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny lub kocioł na biomasę/ekogroszek, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.
Koszty budowy domu Domena 106
- Stan surowy zamknięty
- 204,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 304,5 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Warianty
- Domena 106 A
- Pow. użytkowa:126,72 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:18,52 x 25,69 m
- Domena 106 A-T
- Pow. użytkowa:120,5 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:18,54 x 25,59 m