Parametry projektu Dylan G1
- Pow. użytkowa (bez garażu): 101,01 m²
- Pow. zabudowy: 178,34 m²
- Min. szerokość działki: 21,3 m
- Min. długość działki: 27 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: nie
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: jednostanowiskowy
- Rodzaj dachu: wielospadowy
- Wysokość domu: 7,19 m
- Szerokość domu: 13,3 m
- Długość domu: 21,2 m
- Kubatura: 384,72 m³
- Nachylenie dachu: 30°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 264 m²
- Liczba pokoi: 3
- Liczba łazienek: 1
- Kominek: tak
Rzut parteru
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Dylan G1! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Dylan G1
Projekt Dylan G1 to kolejna propozycja wyjątkowej posiadłości w tradycyjnym stylu z dużą dozą nowoczesności. Wielospadowy, popielaty dach przykrywa jasną bryłę budynku, co razem z drewnianymi wykończeniami tworzy doskonałe zestawienie. Przeszklenia domu są duże i jasne, dzięki czemu przestrzeń mieszkalna wydaje się być o wiele większa, niż jest w rzeczywistości. Funkcjonalnym posunięciem projektu było również usytuowanie garażu z przodu, pozwalając tym samym wybudować posiadłość Dylan G1 na wąskiej działce. A to z kolei może znacznie wpłynąć na koszt realizacji projektu.
Duża praktyczność i oryginalność. To zalety, jakie rzucają się w oczy właściwie zaraz po przekroczeniu progu budowli. Szeroka sień na dole prowadzi do dalszej komunikacji. Stylowy hol umożliwia zaś dostanie się zarówno do części dziennej, jak i prywatnej domu. Zaprojektowana po lewej stronie kuchnia została oddzielona od reszty budynku, co zagwarantuje nieco więcej prywatności np. podczas przygotowywania posiłków. Atutem tego pomieszczenia jest także jego połączenie ze spiżarnią na przetwory, której obecność jest kolejnym dowodem na dużą funkcjonalność posiadłości. Na zadaszony taras można wyjść przez szerokie przeszklenie z części wypoczynkowej, ale również jadalnej salonu. Skupiona w prawym skrzydle przestrzeń intymna obejmuje trzy pokoje sypialne oraz dwie eleganckie łazienki. Analizując część sypialną domu Dylan G1, można odnieść wrażenie, że została ona wprost stworzona do uszczęśliwiania swoich użytkowników. Zamknięty rozkład pomieszczeń pozwoli wyciszyć się i wypocząć po całym dniu. Na dolnej kondygnacji tuż obok garażu wydzielono również dodatkowe wnętrze gospodarcze, które będzie doskonałym miejscem na narzędzia samochodowe, ale także mniej potrzebne przedmioty, pozwalając tym samym utrzymać ład i porządek w całym domu.
Technologia wykonania
- Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe, beton komórkowy YTONG 24 cm, ocieplenie wełna mineralna 12 cm
- Ściany wewnętrzne: nośne i działowe murowane,cegła wapienno-piaskowa 24 cm i 12 cm
- Strop: gęstożebrowy Teriva, ocieplenie wełna mineralna 25 cm
- Dach: konstrukcja drewniana, dachówka ceramiczna firmy Röben, dachówka cementowa IBF, więźba dachowa dostępna również w systemie prefabrykacji drewnianej
- Elewacje: tynk cienkowarstwowy mineralny, okładzina z płyty HPL z naturalną okleiną drewnianą firmy Prodema
- Stolarka: drewniana, PVC lub aluminiowa
Koszty budowy domu Dylan G1
- Stan surowy zamknięty
- 200,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 278,5 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Czy istnieje możliwość rezygnacji z garażu?
Na życzenie inwestora do projektu dołączymy autorską zgodę na rezygnację z garażu na etapie adaptacji. Wykreślenie go z projektu nie będzie skomplikowane, ponieważ cała jego forma wystaje z bryły budynku, więc zmiana ta nie wymusza poważnych przeróbek w konstrukcji dachu. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe będzie lepsze doświetlenie kuchni dużymi oknami na ścianie frontowej.
- Jaką konstrukcję ścian oraz stropów przewidziano w projekcie?
Projekt domu Dylan G1 przewiduje ściany nośne murowane z bloczków betonu komórkowego Ytong o grubości 24 cm docieplone wełną mineralną o grubości 12 cm, zaś strop jest gęstożebrowy.
- Czy jest sporządzona charakterystyka energetyczna obiektu (EP)?
Dla instalacji grzewczej z kotłem gazowym przewidzianym w tym projekcie EP=117,14 kWh/(m2/rok), EK=104,91 kWh/(m2/rok). EK określa roczne zapotrzebowanie energii końcowej na jednostkę powierzchni (1 m²) o regulowanej temperaturze powietrza w budynku lub lokalu mieszkalnym. EP określa roczne zapotrzebowanie energii pierwotnej na jednostkę powierzchni (1 m²) o regulowanej temperaturze powietrza w budynku lub lokalu mieszkalnym.