Parametry projektu E-167
- Pow. użytkowa: 151,5 m²
- Pow. zabudowy: 159,2 m²
- Min. szerokość działki: 21,21 m
- Min. długość działki: 22,51 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: tak
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: jednostanowiskowy
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 8,2 m
- Szerokość domu: 13,21 m
- Długość domu: 13,51 m
- Kubatura: 790 m³
- Nachylenie dachu: 37°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: nowoczesna elewacja
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 230 m²
- Liczba pokoi: 6
- Liczba łazienek: 2
- Kominek: tak
Rzut parteru
Rzut poddasza
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu E-167! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu E-167
Projekt E-167 przedstawia przytulny dom o unikalnych rozwiązaniach funkcjonalnych i nie mniej interesującym wyglądzie zewnętrznym. Jest to parterowy budynek z poddaszem użytkowym, przekryty nieskomplikowanym konstrukcyjnie dachem dwuspadowym. Frontową połać dachu nad garażem wydłużono, co pozwoliło na utworzenie praktycznego podcienia wejściowego. Nie mniej interesująco prezentuje się fasada ogrodowa, która przykuwa wzrok kilkoma elementami. Z połaci dachu wyłania się ogromna lukarna z zadaszonym balkonem, pod którym znajduje się efektowny wykusz. Z tej strony budynku znajdują się również dwa podcienie tarasowe, a olbrzymie przeszklenia zapewniają doskonałe oświetlenie i otwarcie wnętrz na otoczenie.
W projekcie E-167 przewidziano garaż dla jednego samochodu. Na jego tyłach umieszczono pomieszczenie techniczne z wyjściem na zewnątrz. Wnętrze garażu wygodnie skomunikowano z mieszkaniem. Aby dostać się z jednej części do drugiej, wystarczy przejść przez przedsionek. Dalej rozciąga się dzienna część pomieszczeń. W pobliżu strefy wejściowej, dla wygody domowników oraz gości, umieszczono łazienkę. Na uwagę zasługuje nie tylko wielkość przestrzeni dziennej, ale także jej kształt. Salon wraz z jadalnią i kuchnią zajmują powierzchnię w kształcie litery L. Od strony frontowej znajduje się kuchnia ze spiżarnią i z panoramicznym oknem na okolicę. Jadalnia została usytuowana w pobliżu wyjścia na taras. Salon również posiada wyjście na taras, a ponadto został wyposażony w kominek. Przy salonie zaplanowano dodatkowe pomieszczenie – bibliotekę, która może zostać przeznaczona na gabinet do pracy w domu lub po zlikwidowaniu ściany działowej – zostać połączona z pozostałą częścią pokoju dziennego.
Na poddaszu domu E-167 zaplanowano pokoje prywatne oraz dodatkowe pomieszczenie o charakterze rekreacyjnym. Do dyspozycji domowników pozostają trzy wygodne sypialnie, w tym jedna z garderobą. Pomiędzy pokojami umieszczono ogólnodostępną łazienkę. Czwarte pomieszczenie posiada wyjście na zadaszony balkon.
Technologia wykonania
- Ściany: 25 cm ceramika + 18 cm styropian.
- Strop: wylewany żelbetowy.
- Pokrycie dachu: dachówka cementowa.
- Ocieplenie posadzki na gruncie: 20 cm styropian.
- Ocieplenie dachu: 25-30 cm wełna mineralna.
- Stolarka okienna: drewniana.
- Wykończenie zewnętrzne: kamień, płytki klinkierowe lub drewno.
- Ogrzewanie: gazowe.
- Wentylacja: grawitacyjna.
Koszty budowy domu E-167
- Stan surowy zamknięty
- 220,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 371 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Jestem zainteresowana projektem domu E-167, ale brakuje mi w nim pralni. Czy udałoby się na poddaszu wygospodarować miejsce na takie pomieszczenie pomocnicze?
Architekt adaptujący może doprojektować pralnię. Można ją utworzyć na przykład kosztem części pokoju rekreacyjnego albo wyodrębnić ją przy łazience, rezygnując w tym celu z części łazienki lub sypialni.
- Czy istnieje możliwość małej modyfikacji projektu E-167 i doprojektowania balkonu łączącego dwie sypialnie na piętrze?
Owszem, w budynku można doprojektować balkon. Do projektu dołączymy zgodę autora na wykonanie zmian, które wprowadzi architekt podczas adaptacji.