Parametry projektu Ekotypowy 49
- Pow. użytkowa: 113,94 m²
- Pow. zabudowy: 141,5 m²
- Min. szerokość działki: 22,9 m
- Min. długość działki: 19,9 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: nie
- Poddasze do adaptacji tak
- Strych: tak
- Piwnica: nie
- Garaż: bez garażu
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 6,35 m
- Szerokość domu: 15,9 m
- Długość domu: 8,9 m
- Nachylenie dachu: 30°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: nowoczesna elewacja
- Kalenica: równoległa do drogi
- Liczba pokoi: 4
- Liczba łazienek: 1
- Współczynnik EP: 48 kWh/(m²rok)
Rzut parteru
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Ekotypowy 49! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Ekotypowy 49
Projekt domu Ekotypowy 49 prezentuje parterowy budynek z poddaszem do późniejszej adaptacji. Dom ma powierzchnię użytkową 113,94 m² i może być postawiony na działce o wymiarach minimum 19,9 m x 22,9 m. Wysokość domu wynosi 6,35 m.
Praktyczny rozkład pomieszczeń w projekcie domu Ekotypowy 49
W budynku zaplanowano podział na część dzienną i nocną. W części dziennej znajdują się kuchnia (13,68 m²), jadalnia (12,59 m²) i salon (19,05) tworzące jedną przestrzeń. Całość ma łącznie powierzchnię ponad 45 m². Część dzienną dopełnia łazienka o powierzchni 3,01 m².
Kotłownia z wejściem z kuchni i podwórka
Z kuchni można wejść do kotłowni, która ma także oddzielne wejście z zewnątrz budynku. Z racji usytuowania, przestrzeń taką możemy również zagospodarować częściowo jako spiżarnię. Takie miejsce przyda się każdemu, kto marzy o pomieszczeniu do przechowania zapasów.
Trzy sypialnie do własnej aranżacji
W bryle budynku na planie prostokąta znajdują się trzy duże sypialnie o powierzchniach 12,19 m², 12,44 m² i 12,78 m². W zależności od potrzeb można je zaaranżować także jako gabinet, garderobę, siłownię lub pokój do pracy. Ta część domu ma również swoją łazienkę (z wanną) o powierzchni 8,03 m² ze swobodnym wejściem z każdego pokoju. Część dzienną i sypialnianą łączy wiatrołap o powierzchni 16,07 m², w którym zaplanowano dużą szafę na ubrania przy wejściu do domu.
Taras idealny dla lubiących słońce
Nowoczesną elewację dopełnia dwuspadowy dach o kącie nachylenia 30° i kalenicy równoległej do drogi. Przydomowy taras gwarantuje dużą ilość światła słonecznego dzięki brakowi zadaszenia. Zaprojektowano tam jednak konstrukcję umożliwiającą w razie potrzeby osłonięcie się przed wzrokiem sąsiadów. Na taras wiodą sporych rozmiarów drzwi balkonowe, które jednocześnie wpuszczają do środka promienie słońca, które dodatkową oświetlą wnętrze. Drzwi wejściowe do domu są natomiast zadaszone przedłużoną połacią dachu. Okap o wysięgu 165 cm z pewnością zapewni ochronę szczególnie w deszczowe dni.
Poddasze do późniejszej adaptacji w projekcie domu Ekotypowy 49
Poddasze do późniejszej adaptacji pozwala rozłożyć koszty budowy w czasie. To idealna opcja dla tych, którzy planują powiększenie rodziny w przyszłości – wówczas dodatkowa kondygnacja w domu może okazać się czymś na wagę złota. Jeżeli nie potrzebujemy dodatkowego poziomu, strefę tę można wykorzystać jako strych, który z pewnością przyda się do przechowania takich rzeczy jak np. ozdoby świąteczne, stary rower czy walizki.
Murowany betonem komórkowym dom Ekotypowy 49 wyposażony jest w wentylację mechaniczną z rekuperacją. Dodatkowo w projekcie uwzględniono ogrzewanie gazowe lub elektryczne oraz fotowoltaikę, które sprawią, że nie tylko koszt budowy będzie stosunkowo niewysoki, ale także zminimalizowane zostaną koszty eksploatacji. Cena inwestycji będzie również niższa za sprawą braku piwnicy i garażu. Obniży ją także dwuspadowy dach, który jest najtańszy ze wszystkich rodzajów.
Prosta konstrukcja i kompaktowy rozmiar domu pozwoli wybudować go na wielu działkach, zarówno tych na wsi, jak i w mieście. Projekt domu Ekotypowy 49 zakłada przyjemne i wygodne funkcjonowanie w nim nawet 4-5 osobowej rodziny. To także idealna propozycja dla seniorów i wszystkich tych, którzy nie chcą każdego dnia wspinać się do sypialni po schodach. Z pewnością budynek ten wpisze się w każdy krajobraz dzięki prostej elewacji, a zastosowane w nim nowoczesne technologie pomogą zaoszczędzić na kosztach utrzymania.
Technologia wykonania
- Ogrzewanie: elektryczne + fotowoltaika lub gazowe.
- Fundament: płyta fundamentowa 25cm + 20xps + 10cm eps lub ławy fundamentowe.
- Ściany: beton komórkowy Termalica 24cm + eps 20cm.
- Dach: żelbetowy + więźba + 40cm izolacji na stropie żelbetowym.
- C.w.u.: elektryczne + fotowoltaika lub gazowe.
- Wentylacja: mechaniczna z reku.
Koszty budowy domu Ekotypowy 49
- Stan surowy zamknięty
- 186 tys. zł
- Stan deweloperski
- 276,5 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!