Parametry projektu Emi
- Pow. użytkowa: 92,9 m²
- Pow. zabudowy: 125,36 m²
- Min. szerokość działki: 20,7 m
- Min. długość działki: 22,1 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: nie
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: bez garażu
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 6,64 m
- Szerokość domu: 14 m
- Długość domu: 9,5 m
- Kubatura: 278,69 m³
- Nachylenie dachu: 30°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 162,5 m²
- Liczba pokoi: 3
- Liczba łazienek: 1
- Kominek: tak
Rzut parteru
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Emi! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Emi
Domy nowoczesne stanowią pokaźny zbiór wśród wszystkich projektów katalogowych. Połączenie elegancji i funkcjonalności sprawia, że projekt Emi jest godną polecenia propozycją idealną dla 3-, 4-osobowej rodziny. Projekt przedstawia prosty w swej architekturze dom jednorodzinny, który wzbogacony o oryginalne detale architektoniczne zyskuje nowoczesny styl. Strefa wejściowa czaruje swoją symetrią. Zgrabną bryłę budynku otula szykowna elewacja. Biały tynk połączono tu z drewnianą okładziną ozdabiającą część tarasową. Główną atrakcją projektu jest szeroki taras przylegający do tylnej i bocznej ściany budynku. Pełni on funkcję rekreacyjną, umożliwiając domownikom odpoczynek na świeżym powietrzu. Prosty daszek osłania przed deszczem oraz nadmiernym nasłonecznieniem. Duża powierzchnia przeszkleń zapewnia piękne widoki w salonie oraz dobre oświetlenie wnętrza.
Zaletą parterowego domu Emi jest rozkład wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie. Z tego względu komunikacja między pokojami jest maksymalnie uproszczona. Udało się jednak oddzielić pomieszczenia prywatne od ogólnodostępnych poprzez dobrze pomyślany układ wewnętrzny. Do środka przechodzi się przez wiatrołap chroniący dom przed utratą ciepła. Po prawej stronie znajduje się toaleta dla gości oraz duża łazienka dla domowników. Tu umieszczono trzy ustawne sypialnie, które można dowolnie urządzić. Część dzienna domu znajduje się po lewej stronie. Przestronny salon łączy się z jadalnią, tworząc otwartą przestrzeń. Kominek w salonie ogrzeje domowników i umili im spędzany czas. Za drzwiami przesuwnymi umieszczono kuchnię, z której można wejść wprost do kotłowni z wyjściem na zewnątrz.
Technologia wykonania
- Dom zaprojektowany w technologii murowej ze stropem gęstożebrowym.
- Dach o konstrukcji drewnianej pokryty dachówką IBF.
- Więźba dachowa dostępna również w systemie prefabrykacji drewnianej.
- Elewacje wykończono tynkiem mineralnym, okładziną kamienną oraz drewnianą.
- Cokół kamienny.
- Stolarka okienna drewniana lub PCV.
Koszty budowy domu Emi
- Stan surowy zamknięty
- 155,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 231 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Czy projekt Emi może mieć piwnicę?
Tak, jeśli chcą Państwo zaprojektować w nim piwnicę, można to zrobić na etapie adaptacji projektu do działki. Należy jednak pamiętać, że wykonanie piwnicy znacznie podwyższy koszt inwestycji.
- Czy można przedłużyć zadaszenie nad tylną częścią tarasu?
Projekt Emi zawiera wąski okap nad wyjściem na taras w formie prostego, nowoczesnego zadaszenia. Istnieje możliwość przedłużenia go, jednak może być konieczne wykonanie słupów, które będą go podpierały.
- Projekt domu Emi jest bardzo interesujący, jednak obawiam się, że koszt wykonania tylu dużych okien może być bardzo wysoki. Czy mogę w pokoju dziennym w części z jadalnią wstawić tradycyjne okna?
Oczywiście, do projektu dołączymy zgodę na zmiany w stolarce otworowej, dzięki której będzie możliwe wstawienie tradycyjnych okien zamiast dużych przeszkleń.