Parametry projektu Eris G2 wersja C
- Pow. użytkowa: 114,55 m²
- Pow. zabudowy: 208,67 m²
- Min. szerokość działki: 23,1 m
- Min. długość działki: 25,2 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: nie
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: dwustanowiskowy
- Rodzaj dachu: wielospadowy
- Wysokość domu: 6,69 m
- Szerokość domu: 15,1 m
- Długość domu: 17,2 m
- Kubatura: 466,82 m³
- Nachylenie dachu: 26°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: nowoczesna elewacja
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 277,35 m²
- Liczba pokoi: 3
- Liczba łazienek: 2
- Kominek: tak
Rzut parteru
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Eris G2 wersja C! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Eris G2 wersja C
Elegancki, wygodny, funkcjonalny – tak w skrócie można opisać projekt domu Eris G2 (wersja C). Ten dom parterowy będzie doskonały dla czteroosobowej rodziny, która ceni sobie budynki, gdzie wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie. Rozłożystą bryłę przykrywa wielospadowy dach o łagodnym spadku. Z przedniej ściany wychodzi jednostanowiskowy garaż dołączony do całości. Na prawej ścianie zaplanowano niewielki ozdobny wykusz. Do tylnej elewacji przylega obszerny taras, który jest doskonałym miejscem wypoczynku w ciepłe dni. Można tu zorganizować letnie przyjęcie w gronie najbliższych. Dzięki gustownemu połączeniu materiałów wykończeniowych dom mimo tradycyjnej architektury wygląda nowocześnie. Białe, surowe, tynkowe ściany połączono z drewnianą okładziną, która dodaje całości przytulnego charakteru. Dom doskonale sprawdzi się w każdym otoczeniu, zarówno miejskim, jak i wiejskim.
W projekcie domu Eris G2 (wersja C) zaprojektowano dobrze pomyślany okład pomieszczeń. Mimo że wszystkie pokoje zostały rozmieszczone na jednym poziomie, udało się oddzielić część dzienną od nocnej. Pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzi się z ganku, jest wiatrołap chroniący dom przed utratą ciepła. Naprzeciwko umieszczono łazienkę z kabiną prysznicową. Po lewej stronie wydzielono pomieszczenie gospodarcze przeznaczone na kotłownię, z którego można wejść bezpośrednio do garażu. W części nocnej zaplanowano trzy wygodne sypialnie, z których każda ma łatwy dostęp do wspólnej łazienki z dużą wanną i prysznicem. Z korytarza głównego widoczny jest otwarty salon połączony z jadalnią oraz kuchnią. W jego centralnej części umieszczono duży, urokliwy kominek, który umili czas domownikom. Z kuchnią sąsiaduje spiżarnia na przetwory domowe.
Technologia wykonania
- Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe, pustaki ceramiczne Thermoziegel firmy Röben 24 cm, ocieplenie wełna mineralna 20 cm
- Strop: gęstożebrowy Teriva, ocieplenie wełna mineralna 30 cm
- Dach: konstrukcja drewniana, dachówka ceramiczna lub cementowa, więźba dachowa dostępna również w systemie prefabrykacji drewnianej
- Elewacje: tynk cienkowarstwowy mineralny w kolorze kremowym, okładzina drewniana
- Stolarka: drewniana, PVC lub aluminiowa
Koszty budowy domu Eris G2 wersja C
- Stan surowy zamknięty
- 252 tys. zł
- Stan deweloperski
- 330,5 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Warianty
- Eris II G2 wersja C
- Pow. użytkowa:116,13 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:dwustanowiskowy
- Min. wymiary działki:25,2 x 23,1 m
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Dom zaprojektowano w technologii murowej, ale czy możliwe jest wykonanie go w technologii kanadyjskiej - szkieletowej? Kto musiałby tego dokonać ?
Istnieją dwie możliwości zmiany technologii, w której został zaprojektowany budynek Eris G2 wersja C. Pierwsza - droższa - polega na jego przeprojektowaniu przez lokalnego architekta. Druga, bardziej korzystna finansowo, dotyczy ustaleń, jakie należy przeprowadzić bezpośrednio z profesjonalnym wykonawcą, który podejmie się budowy domu w wybranej technologii.
- Jestem zainteresowany zakupem projektu Eris G2 wersja C i chciałbym dowiedzieć się, czy istnieje możliwość zaadaptowania strychu, a co za tym idzie - zmiany kąta nachylenia dachu do 30-35 stopni?
W tym przypadku zaprojektowano silny strop, adaptacja poddasza nie będzie więc wiązała się z koniecznością wprowadzenia zmian w jego konstrukcji. Aby na poddaszu uzyskać powierzchnię użytkową, wystarczy zmienić kąt nachylenia dachu do 30 stopni, wygospodarować miejsce na schody (na przykład w miejscu toalety) oraz zapewnić odpowiednie doświetlenie pomieszczeń. Na poddaszu można utworzyć nawet dwa dodatkowe pokoje.