Parametry projektu Faro
- Pow. użytkowa: 103 m²
- Pow. zabudowy: 100 m²
- Min. szerokość działki: 19,95 m
- Min. długość działki: 16,37 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: tak
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: bez garażu
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 7,06 m
- Szerokość domu: 11,95 m
- Długość domu: 8,37 m
- Kubatura: 527 m³
- Nachylenie dachu: 35°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: nowoczesna elewacja
- Kalenica: równoległa do drogi
- Liczba pokoi: 5
- Liczba łazienek: 2
- Kominek: tak
Rzut parteru
Rzut poddasza
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Faro! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Faro
Tani w budowie, nowoczesny, skromny i funkcjonalny – te cechy najlepiej opisują projekt domu Faro. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi zaledwie 103 m², ale mimo to z pełną swobodą będzie mogła zamieszkać w nim co najmniej czteroosobowa rodzina. Elewację wykończono jasnym tynkiem, nowoczesnym i surowym betonem architektonicznym oraz ocieplającą całość okleiną drewnianą. Strefa wejściowa została umieszczona w praktycznym podcieniu, który ochroni domowników przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
Przestronna strefa dzienna na parterze
Otwarta strefa dzienna jest przestrzenią, w której koncentruje się życie rodzinne. W jej skład wchodzą salon z wyjściem na taras, słoneczna jadalnia oraz półotwarta kuchnia, której funkcjonalność podnosi przylegająca do niej spiżarnia. Wyjątkową atmosferę do wnętrza wprowadza przytulny kominek. Doskonałym uzupełnieniem układu pomieszczeń na parterze jest dodatkowy pokój, który można przeznaczyć na gabinet bądź sypialnię dla gości. Bliskość łazienki sprawia, że sprawdzi się też w roli senioratki. W budynku zaprojektowano również kotłownię z możliwością montażu kotła na paliwo stałe lub gaz. Atutem pomieszczenia gospodarczego jest wyjście na ogród, dzięki czemu będzie odpowiednim miejscem do przechowywania sprzętów sezonowych i ogrodowych.
Taras – miejsce wypoczynku w sezonie
Kolejną zaletą projektu jest rozległy taras w kształcie litery L. Jego część została umieszczona w eleganckim podcieniu, co sprawia, że staje się atrakcyjnym miejscem na letnią jadalnią. Taras to również idealna przestrzeń do beztroskiego leniuchowania z książką, opalania się czy urządzania rodzinnego grillowania.
Sypialnie, garderoby, łazienka i pralnia na poddasze
Na poddaszu zaplanowano rodziną łazienkę, pralnię oraz obszerne i ustawne sypialnie. W każdym z pokoi znalazło się miejsce na garderobę, co w pozytywny sposób odróżnia projekt Faro od innych. Z reguły w nowoczesnych domach projektuje się garderobę w sypialni głównej bądź na korytarzu.
Funkcjonalny dom w cenie mieszkania
Dom jest nie tylko bardzo funkcjonalny, ale również tani w budowie i utrzymaniu. Posiada stosunkowo niewielką powierzchnię, prostą bryłę w kształcie prostokąta oraz nieskomplikowany w realizacji dwuspadowy dach. Stanowi więc idealną propozycję dla rodzin, które chciałyby zamieszkać w wygodnym i ekonomicznym domu przy ograniczonym budżecie finansowym.
Technologia wykonania
- Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny 25 cm +20 cm styropian.
- Strop: płyta żelbetowa.
- Ogrzewanie: gazowe lub na paliwo stałe.
- Dach: dwuspadowy, dachówka ceramiczna.
Koszty budowy domu Faro
- Stan surowy zamknięty
- 147,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 232 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!