Parametry projektu Gaja 3
- Pow. użytkowa: 134,13 m²
- Pow. zabudowy: 135,11 m²
- Min. szerokość działki: 21,5 m
- Min. długość działki: 20,45 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: tak
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: jednostanowiskowy
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 6,97 m
- Szerokość domu: 14,5 m
- Długość domu: 9,45 m
- Kubatura: 762 m³
- Nachylenie dachu: 30°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: nowoczesna elewacja
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 229 m²
- Liczba pokoi: 4
- Liczba łazienek: 2
- Kominek: tak
Rzut parteru
Rzut poddasza
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Gaja 3! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Gaja 3
Projekt prostego, a zarazem eleganckiego domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem wkomponowanym w bryłę budynku - projekt domu Gaja 3. Jego łączna powierzchnia użytkowa wynosi 134,13 m². Budynek posiada nieskomplikowaną bryłę okrytą dwuspadowym dachem, co gwarantuje niski koszt jego budowy i utrzymania. Ozdobne drewniane wykończenia w połączeniu z jasnymi płytkami klinkierowymi wokół wejścia głównego i białym tynkiem sprawiają, że dom z łatwością wpisze się w każdy krajobraz.
Funkcjonalnie zaplanowany parter
Przestrzeń na parterze w niezwykle praktyczny sposób została podzielona na strefę dzienną i nocną. W lewej części budynku zaplanowano sypialnię dla dziecka oraz pokój, który – w zależności od preferencji inwestora – można przeznaczyć na domową biblioteczkę, pokój gościnny lub gabinet. Pokój znajduje się w pobliżu wejścia, więc idealnie pasuje w szczególności na gabinet, w którym można przyjąć gościa bez oprowadzania go po całym domu. Tuż obok garażu znajduje się kotłownia z zaprojektowanym ogrzewaniem na kocioł gazowy lub paliwo stałe. Jej wymiary pozwalają jednak na montaż kotła na każdy rodzaj paliwa.
Prawa część budynku stanowi otwarta strefa dzienna, w skład której wchodzą salon z antresolą i kuchnia ze stołem jadalnianym. Pomieszczenia zostały doskonale doświetlone nie tylko dużymi, przeszklonymi drzwiami balkonowymi, ale również dodatkowym podłużnym oknem z boku budynku. Zamiast tego okna można wstawić drzwi balkonowe, zyskując tym samym dodatkowe wyjście do ogrodu.
Antresola w domu – urozmaicenie przestrzeni
Niezwykłym atutem projektu Gaja 3 jest antresola, do której prowadzą zakręcone schody w salonie. Jej powierzchnia wynosi 11,7 m² (została wliczona w powierzchnię użytkową). Antresola daje szerokie możliwości aranżacyjne, a oprócz tego optycznie powiększa pomieszczenie, nadając mu niezwykłego klimatu. Można urządzić w niej przykładowo salkę telewizyjną, przestrzeń zabaw dla dzieci, domową biblioteczkę z kącikiem czytelniczym lub dodatkowe miejsce do spania. Wszystko zależy od wyobraźni i pomysłu inwestora.
Zadaszony taras – przedłużenie salonu
Na osobną uwagę zasługuje również drewniany taras łączący dom z ogrodem. Został osłonięty skośnym zadaszeniem, wspartym drewnianymi słupkami, dzięki czemu prezentuje się klimatycznie. Zadaszenie zapewnia również skuteczną ochronę przed deszczem i promieniami słonecznymi. Taras będzie doskonałym miejscem do wypoczynku na świeżym powietrzu i wieczornych spotkań z przyjaciółmi.
Poddasze – strefa prywatna dla gospodarzy
Poddasze to miejsce w całości zarezerwowane dla gospodarzy, dzięki czemu będą mogli cieszyć się czuć w pełni komfortowo. Znajdują się w nim przestronna sypialnia z wydzielonym miejscem na szafę wnękową, łóżko i inne meble. Tuż obok zostały zaprojektowane przylegające bezpośrednio do sypialni łazienka i praktyczna garderoba, której nie mogło zabraknąć na poddaszu.
Dom w cenie mieszkania
Powyższy projekt jest idealną propozycją dla osób, które zamiast kupić mieszkanie w bloku w centrum miasta, wolą zbudować dom na jego poboczu. Nieskomplikowana bryła budynku oparta na rzucie prostokąta i dwuspadowy dach sprawiają, że koszt inwestycji nie będzie wysoki, a także eliminowane będą straty ciepła. Dzięki temu dom będzie można ogrzać szybciej i taniej.
Technologia wykonania
- Dach: dachówka lub blachodachówka.
- Elewacje: tynk, szalówka drewniana lub drewnopodobna.
- Strop: żelbetowy.
- Ściany wewnętrzne: murowane.
- Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe, pustak ceramiczny, docieplony styropianem.
- Ogrzewanie: kocioł gazowy lub kocioł na paliwo stałe.
- System energooszczędny prefabrykowany - zapytaj o bezpłatną wycenę.
Koszty budowy domu Gaja 3
- Stan surowy zamknięty
- 196 tys. zł
- Stan deweloperski
- 312 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Warianty
- Gaja
- Pow. użytkowa:68,45 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:18,4 x 17,6 m
- Gaja 2
- Pow. użytkowa:75,04 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:18,4 x 20,9 m
- Gaja 2 drewniana
- Pow. użytkowa:74,2 m²
- Technologia:drewniany - szkielet
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:18,3 x 20,7 m
- Gaja drewniana
- Pow. użytkowa:67,59 m²
- Technologia:drewniany - szkielet
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:18,05 x 17,24 m