Parametry projektu Kameralny
- Pow. użytkowa: 132,52 m²
- Pow. zabudowy: 137,87 m²
- Min. szerokość działki: 22,33 m
- Min. długość działki: 20,27 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: tak
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: jednostanowiskowy
- Rodzaj dachu: wielospadowy
- Wysokość domu: 8,18 m
- Szerokość domu: 15,23 m
- Długość domu: 10,82 m
- Kubatura: 753 m³
- Nachylenie dachu: 40° / 45°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 244,01 m²
- Liczba pokoi: 5
- Liczba łazienek: 2
- Kominek: tak
- Współczynnik EP: 88,8 kWh/(m²rok)
- Współczynnik EK: 79 kWh/(m²rok)
- Współczynnik EUco: 63,33 kWh/(m²rok)
Rzut parteru
Rzut poddasza
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Kameralny! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Kameralny
Jeśli przedmiotem Państwa poszukiwań jest projekt klasycznego, murowanego domu parterowego z poddaszem użytkowym, to trafili Państwo znakomicie. Projekt domu Kameralny spełni oczekiwania rodziny cztero-, pięcioosobowej ceniącej funkcjonalność i wygodę. Powierzchnia użytkowa domu wynosi 132,52 m². Jego kalenica jest równoległa do drogi.
Wielospadowy dach
Wysokość domu to 8,18 m. Wielospadowy dach o kącie nachylenia 40° / 45° idealnie komponuje się z jasną elewacją budynku. Pokrywa go dachówka, został też urozmaicony lukarnami. Jeżeli szukasz tradycyjnego domu dla dużej rodziny, trafiłeś idealnie!
Jednostanowiskowy garaż w projekcie Kameralny
Architektonicznie dom luźno nawiązuje do tradycji polskiego dworku. Prosta bryła zaplanowana na rzucie prostokąta od razu rzuca się w oczy i pozostaje w pamięci - zarówno sąsiadów, jak i przyjaciół. Frontową lukarnę z łukowatym oknem wspierają masywne kolumny. Do lewej ściany budynku dołączono jednostanowiskowy garaż chroniący samochód rodzinny przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi oraz potencjalną próbą kradzieży. Jego powierzchnia wynosi 19,65 m². Bezpiecznie przechowasz tam drobne rzeczy, np. narzędzia do majsterkowania czy rower.
Zadaszony, rozległy taras - miejsce codziennego odpoczynku
Salon połączony jest z ogrodem dzięki dużym przeszkleniom. Co znajduje się za nimi? Do tylnej ściany przylega rozległy, zadaszony taras, na którym będzie można spędzić czas niezależnie od pogody. Białe, surowe elewacje ożywia czerwona podmurówka. Drewniane okiennice dodają całości przytulnego charakteru. Również strefa wejściowa posiada delikatne zadaszenie, chroniące np. przed opadami deszczu.
Przemyślany układ pomieszczeń
Oprócz pięknego wyglądu zaletą projektu Kameralny jest wygodny rozkład pomieszczeń. Na parterze zaprojektowano wszystkie pokoje dzienne, na górę przeniesiono zatem wszystkie sypialnie. Pierwszym pomieszczeniem, do jakiego wchodzi się z ganku, jest sień z miejscem na garderobę. Pod schodami prowadzącymi na poddasze zaplanowano schowek.
Kotłownia z wyjściem na zewnątrz w projekcie Kameralny
Obok znajduje się kotłownia (4,75 m²), przez którą można wejść do garażu, a następnie do pomieszczenia gospodarczego przeznaczonego na schowek na narzędzia ogrodnicze. W kotłowni nie zapomniano o praktycznym, dodatkowym wyjściu na zewnątrz.
Dodatkowa sypialnia z myślą o dzieciach, seniorach lub urządzeniu gabinetu
Na parterze wydzielono również niewielką łazienkę oraz gabinet z widokiem na piękny ogród (11,62 m²). Jeżeli w domu zamieszkają dzieci lub seniorzy, mogą zająć pokój, unikając problemów związanych z wchodzeniem po schodach.
Duży salon w projekcie Kameralny
Jednoprzestrzenne pomieszczenie dzienne składa się z kuchni (10,34 m²), jadalni oraz salonu (33,85 m²). Przytulny charakter tworzy duży kominek dogrzewający dom w chłodniejsze dni. To właśnie tam spotkają się domownicy, by odpocząć po dniu pełnym obowiązków.
Trzy duże sypialnie i balkon
U góry wydzielono trzy ustawne sypialnie, garderobę, pralnię/suszarnię oraz łazienkę. Powierzchnia pokoi wynosi 11,21 m², 13,29 m² i 15,64 m². Nad garażem znajduje się stryszek. Dwie sypialnie posiadają wyjście na balkon. To miejsce codziennego zaczerpnięcia powietrza, np. w przerwach od nauki.
Pracownia posiada lustrzane odbicie projektu Kameralny.
Technologia wykonania
- Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
- Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
- Strop - Teriva
- Pokrycie dachu - dachówka
- Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie
Koszty budowy domu Kameralny
- Stan surowy zamknięty
- 237,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 367,5 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!