Parametry projektu Kokos
- Pow. użytkowa (z kotłownią): 130,74 m²
- Pow. zabudowy: 171,72 m²
- Min. szerokość działki: 22,75 m
- Min. długość działki: 21,75 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: nie
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: bez garażu
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 6,34 m
- Szerokość domu: 16,75 m
- Długość domu: 13,75 m
- Kubatura: 863,94 m³
- Nachylenie dachu: 35°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: nowoczesna elewacja
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 270 m²
- Liczba pokoi: 4
- Liczba łazienek: 2
- Kominek: tak
Rzut parteru
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Kokos! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Kokos
Kokos to parterowy dom o nowoczesnym i zarazem przytulnym wyglądzie oraz o bardzo funkcjonalnym układzie pomieszczeń, idealnym dla czteroosobowej rodziny. W tym przypadku szczególną uwagę poświęcono zapewnieniu jak największej wygody przyszłym mieszkańcom. W efekcie dom Kokos posiada wyraźnie wydzielone strefy z dużymi pomieszczeniami, przy powierzchni całkowitej pozostającej na rozsądnym poziomie. W tym przypadku murowaną bryłę budynku przekryto dachem dwuspadowym. Użytkowa powierzchnia projektu wynosi 130,74 m². W projekcie nie znajduje się garaż ani piwnica, co znacząco obniża koszt jego realizacji.
Budynek niedrogi na etapie kosztów eksploatacji
W projekcie zastosowano wyłącznie sprawdzone rozwiązania techniczne, dzięki czemu budowa obiektu przebiegnie sprawnie, a odpowiednio zaprojektowane przegrody i instalacje sprawią, że budynek okaże się niedrogi podczas codziennego użytkowania. Na uwagę zasługują tutaj nowoczesne, starannie wykończone elewacje, ocieplone elementami drewnianej okładziny. Lekkości bryle dodają duże przeszklenia, zapewniające wnętrzom optymalne oświetlenie.
Projekt domu z podziałem na część dzienną i nocną
Cechą charakterystyczną domu Kokos są dwa wydzielone skrzydła – jedno przeznaczone na część dzienną, a drugie – na prywatną. Pomiędzy obydwiema strefami znajduje się centralnie usytuowany hol – jasne pomieszczenie, z którego rozpościera się widok na ogród. Stąd można wyjść bezpośrednio na taras, do holu prowadzi także wiatrołap. Z holem łączy się przestronny salon, który zaprojektowano tak, aby każda ze stron mogła uatrakcyjnić wnętrze; jedna może stanowić tło dla kompletu wypoczynkowego z umieszczonym naprzeciwko zestawem kina domowego. Na kolejnej zaplanowano miejsce na kominek, a po przeciwnej stronie – szerokie okno z widokiem na ogród – doskonałe miejsce na umieszczenie stołu jadalnianego. W pobliżu pokoju dziennego znajduje się duża, wygodna kuchnia z ergonomicznym ciągiem blatów roboczych i miejscem na pion z piekarnikiem i kuchenką mikrofalową. Z kuchni można dostać się do wielofunkcyjnego pomieszczenia gospodarczego. Jest to kotłownia z piecem gazowym, jej część można przeznaczyć na spiżarnię. Rozmiary tego pomieszczenia pozwalają na zainstalowanie pieca na paliwo stałe.
Dwie łazienki i trzy ustawne sypialnie
Po lewej stronie od strefy wejściowej zaplanowano dwie łazienki – w mniejszej można zamontować kabinę prysznicową, a w większej – wannę. Na prywatną część pomieszczeń składają się trzy ustawne sypialnie. W apartamencie gospodarzy wydzielono garderobę. W pozostałych pokojach można ustawić biurka, które będą miały zapewnione odpowiednie oświetlenie do pracy.
Powierzchnia sypialni to 12,81 m², 14,96 m² i 12,97 m². Taki metraż pozwala na odpoczynek, zajmowanie się zainteresowaniami, naukę czy spokojny sen. Na pewno będziemy zadowoleni z tego, że salon znajduje się w przeciwnej części domu, dzięki czemu osoby tam przebywające (np. podczas nocnych godzin, gdy dzieci już śpią) nie będą przeszkadzać pozostałym mieszkańcom.
Projekt domu z niewielkim tarasem
W projekcie domu Kokos zaplanowano niewielki taras, który od razu rzuca się w oczy. Wyjdziemy na niego przez przeszklone drzwi w salonie. To świetna opcja, gdy chcemy zrelaksować się w promieniach słońca, np. po posiłku. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zorganizować tam przyjęcie urodzinowe, rocznicowe czy grilla dla przyjaciół. Jeżeli tego potrzebujemy, możemy urządzić kącik Czytelniczy i odpoczywać z ulubioną książką. Rozwiązań jest wiele, a jedno jest pewne – taras na pewno stanie się naszą ulubioną częścią projektu!
Technologia wykonania
Fundamenty żelbetowe.
Ściany nośne i działowe z pustaków ceramicznych.
Strop gęstożebrowy.
Konstrukcja dachu drewniana.
Pokrycie dachu dachówką ceramiczną.
Koszty budowy domu Kokos
- Stan surowy zamknięty
- 189 tys. zł
- Stan deweloperski
- brak danych
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!