Parametry projektu Mango
- Pow. użytkowa (z pom. gosp.): 139,06 m²
- Pow. zabudowy: 133,35 m²
- Min. szerokość działki: 23,39 m
- Min. długość działki: 18,62 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: tak
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: jednostanowiskowy
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 8,78 m
- Szerokość domu: 16,39 m
- Długość domu: 9,82 m
- Kubatura: 781,54 m³
- Nachylenie dachu: 45°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 258 m²
- Liczba pokoi: 5
- Liczba łazienek: 2
- Kominek: tak
Rzut parteru
Rzut poddasza
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Mango! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Mango
Projekt Mango przedstawia dom parterowy z poddaszem użytkowym, w którym do bocznej ściany dołączono jednostanowiskowy garaż. Projekt można zrealizować przy stosunkowo niedużym nakładzie finansowym oraz w szybkim tempie dzięki zwartej bryle oraz dwuspadowemu dachowi. Elementem wyróżniającym się z projektu jest trójkątna lukarna z balkonem wsparta na dwóch prostokątnych filarach, tworząca podcień nad wejściem chroniący przed deszczem. Z bocznej ściany wychodzi przeszklony wykusz, nad którym umieszczono drugi balkon. Można z niego podziwiać okoliczne widoki. Wzdłuż tylnej ściany rozlega się taras, którego zadaszenie jest wsparte na dwóch ozdobnych filarach. Będzie to doskonałe miejsce odpoczynku nie tylko w słoneczne dni, ale także w deszczowe popołudnia. Kremową elewację połączono z klinkierową okładziną oraz drewnianymi panelami wykończeniowymi podkreślającymi otwory okienne.
Projekt Mango oprócz pięknego wyglądu może przekonać do siebie niezwykle funkcjonalnym wnętrzem. Wszystkie pomieszczenia rozdzielono pomiędzy dwiema kondygnacjami. Na parterze znajdują się wszystkie pokoje dzienne, zaś na poddaszu pokoje nocne. Do wnętrza domu wchodzi się przez przedsionek, który chroni dom przed utratą ciepła. Naprzeciwko zaprojektowano klatkę schodową ze schodami prowadzącymi na poddasze. Po prawej stronie znajduje się reprezentacyjny pokój dzienny, w którym połączono ze sobą kącik wypoczynkowy, jadalnię oraz kuchnię. W środkowej części zlokalizowano urokliwy kominek, który dogrzeje dom w chłodne, zimowe dni. Po lewej stronie mieści się dodatkowy pokój, który można wykorzystać jako sypialnię dla gości. Przez kotłownię z wyjściem na zewnątrz można wejść wprost do garażu. Na poddaszu domu Mango znajdują się wszystkie pokoje prywatne, do których nie będą docierały hałasy z dołu. Zaplanowano tu trzy przestronne sypialnie, garderobę, łazienkę z pralnią oraz dostępny z łazienki strych, który można wykorzystać w miarę potrzeb.
Technologia wykonania
- Fundamenty żelbetowe.
- Ściany nośne i działowe z pustaków ceramicznych.
- Strop gęstożebrowy.
- Konstrukcja dachu drewniana.
- Pokrycie dachu dachówką ceramiczną.
Koszty budowy domu Mango
- Stan surowy zamknięty
- 229 tys. zł
- Stan deweloperski
- brak danych
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Warianty
- Mango G2
- Pow. użytkowa:138,89 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:dwustanowiskowy
- Min. wymiary działki:18,62 x 25,79 m
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Projekt Mango ma dach o kącie nachylenia 45 stopni, zaś w naszych warunkach zabudowy jest zapis, że możemy wybudować dom z dachem nachylonym pod kątem 30-35 stopni. Czy można wprowadzić taką zmianę?
Owszem, istnieje możliwość zmniejszenia nachylenia dachu, należy jednak pamiętać, że może być konieczne podniesienie ścianki kolankowej, by nie utracić funkcjonalności na poddaszu. Poza tym zmiana ta wpłynie na wygląd zewnętrzny budynku.
- Czy można zastosować do ogrzewania pompę ciepła?
W projektach gotowych przewiduje się najczęściej standardowe rozwiązania. Jeśli inwestor chce, może zastosować nowoczesne instalacje grzewcze takie jak pompę ciepła czy kolektory słoneczne. Projekt instalacji przygotuje firma zajmująca się montażem takich systemów.
- Podoba mi się projekt domu Mango. Czy można dach pokryć blachodachówką?
W projekcie przewidziano cięższy materiał do pokrycia dachu, a mianowicie dachówkę ceramiczną. Istnieje zatem możliwość zastosowania lżejszego materiału bez zmian w konstrukcji dachu.