Parametry projektu Megan G2
- Pow. użytkowa (bez garażu): 135,96 m²
- Pow. zabudowy: 239,33 m²
- Min. szerokość działki: 22,7 m
- Min. długość działki: 27,5 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: nie
- Poddasze do adaptacji tak
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: dwustanowiskowy
- Rodzaj dachu: czterospadowy
- Wysokość domu: 7,97 m
- Szerokość domu: 15,7 m
- Długość domu: 19,5 m
- Kubatura: 546,19 m³
- Nachylenie dachu: 30°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 332 m²
- Liczba pokoi: 3
- Liczba łazienek: 1
- Kominek: tak
Rzut parteru
Rzut poddasza do adaptacji
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Megan G2! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Megan G2
Projekt Megan swój niepowtarzalny charakter zawdzięcza ciekawej bryle ozdobionej harmonijnie dobranymi elementami wykończenia. Czterospadowy dach o ciemnej barwie doskonale wpisze się w każdy krajobraz. Z frontowej ściany budynku występuje dwustanowiskowy garaż, który zadowoli zmotoryzowanych członków rodziny. Wejście do domu zostało ukryte w podcieniu, dzięki czemu osłonięto mieszkańców wchodzących do środka przed deszczem. Atrakcyjnym elementem domu jest reprezentacyjny, częściowo zadaszony taras, który letnią porą zapewni przestrzeń idealną na odpoczynek i zabawę. Gustowne drewno podkreśla wyjątkowy styl domu przeznaczonego dla 3-, 4-osobowej rodziny. Dodatkowym atutem projektu jest możliwość zagospodarowania poddasza w miarę potrzeb w późniejszym czasie.
Zaletą projektu Megan jest wyraźny, logiczny podział na strefy dzienną i nocną. Dobrze pomyślany układ pomieszczeń rozmieszczonych na jednej kondygnacji umożliwi swobodne poruszanie się oraz łatwy dostęp do każdego zakątka. Do wnętrza domu przechodzi się przez przedsionek, z którego można wejść do pomieszczenia gospodarczego przeznaczonego na kotłownię. Plusem jest wyjście z niego wprost do ogrodu. Kotłownia łączy się z garażem, dzięki czemu można przenieść zakupy z samochodu bezpośrednio do kuchni. Po prawej stronie znajduje się przestronny salon z efektownie wyeksponowanym kominkiem umilającym czas domownikom. Imponująca, otwarta strefa dzienna zawiera także część jadalnianą. Naprzeciwko kuchni z wygodą zabudową zaplanowano niewielką spiżarkę doskonałą do przechowywania przetworów domowych. Na reprezentacyjny, częściowo zadaszony taras, który letnią porą zapewni przestrzeń idealną na odpoczynek i zabawę, można wyjść przez duże, przeszklone, przesuwne drzwi balkonowe. Po lewej stronie w projekcie Megan znajdują się trzy obszerne sypialnie oraz dwie łazienki.
Technologia wykonania
Dom zaprojektowany w technologii murowej ze stropem gęstożebrowym. Schody wewnętrzne drewniane. Dach o konstrukcji drewnianej pokryty dachówką ceramiczną lub cementową.
Elewacje wykończono tynkiem mineralnym oraz okładziną kamienną i drewnianą, cokół tynkiem akrylowym. Stolarka okienna drewniana lub PCV.
Koszty budowy domu Megan G2
- Stan surowy zamknięty
- 298,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 391,5 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Czy można usunąć garaż z projektu?
Do wykonania tej zmiany jest potrzebna zgoda autorska na modyfikację obrysu i wymiarów zewnętrznych budynku oraz konstrukcji dachu, którą dołączymy bezpłatnie do projektu. Należy pamiętać, że powyższa zmiana może się wiązać z dodatkowym kosztem przy adaptacji, który jednak się zwróci na etapie budowy, gdyż realizacja tego budynku bez garażu będzie tańsza.
- Czy można skrócić wykusz, by projekt zmieścił się na działce o szerokości 22,5 m?
Oczywiście, do projektu dołączymy zgodę na skrócenie wykuszu bądź nawet całkowite zrównanie go ze ścianą boczną, co pozwoli umieścić projekt na działce o szerokości 22,5 m.
- Chciałbym doprojektować piwnicę, by wstawić tam piec na węgiel. Czy jest to możliwe?
Oczywiście! Wszystkie projekty gotowe, tak i projekt Megan G2, można podpiwniczyć całkowicie lub częściowo. Za naszą autorską zgodą dołączoną do projektu architekt adaptujący dorysuje podziemną kondygnację. Należy jednak pamiętać, że powyższa zmiana podniesie koszt przy adaptacji.