Parametry projektu Mel
- Pow. użytkowa: 80,68 m²
- Pow. zabudowy: 108,2 m²
- Min. szerokość działki: 20,2 m
- Min. długość działki: 19,5 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: nie
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: bez garażu
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 6,28 m
- Kubatura: 258,4 m³
- Nachylenie dachu: 30°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Powierzchnia dachu: 174,08 m²
- Liczba pokoi: 3
- Liczba łazienek: 1
- Kominek: tak
Rzut parteru
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Mel! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Mel
Inwestorom, którzy uważają, że idealny dom składa się z prostej bryły oraz jest ekonomiczny w budowie i użytkowaniu, polecamy projekt domu Mel. Reprezentuje on projekty domów parterowych, jakie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem na rynku nieruchomości. Powyższa propozycja będzie idealnym rozwiązaniem dla trzy- lub czteroosobowej rodziny poszukującej przytulnego lokum o optymalnej funkcji pomieszczeń. Drewniane detale w postaci okiennic, drzwi i okładziny na elewacji frontowej, bocznej i tylnej dodają indywidualnego charakteru. Dużą zaletą powyższej propozycji jest zadaszony taras usytuowany na tyłach domu.
Jeżeli chodzi o układ wnętrza, to projekt typowy Mel spełni wzmagania osób doceniających funkcjonalność i wygodę. Otwarte przestrzenie dyskretnie podzielono na strefę dzienną i nocną, co zapewni domownikom poczucie swobody i przestrzeni. Część dzienną tworzy przedsionek, hol, otwarta kuchnia oraz salon. W tym ostatnim z powodzeniem będzie można umieścić rodzinny stół oraz aneks wypoczynkowy naprzeciw kominka, który umili chłodne, jesienne i zimowe wieczory oraz stanie się ozdobą. Strefę prywatną tworzą 3 sypialnie, a także łazienka. Oprócz tego zadbano o obecność pomieszczenia gospodarczego, w którym można przechować sprzęty do pielęgnacji domu i ogrodu. W ofercie są dostępne również wersje tego projektu z garażem jedno- i dwustanowiskowym.
Mel w udany sposób łączy estetykę z ekonomią, dlatego usatysfakcjonuje niejednego inwestora. To dobry wybór zarówno na początek, jak i na całe życie.
Technologia wykonania
Dom zaprojektowany w technologii murowej ze stropem gęstożebrowym.
Dach o konstrukcji drewnianej pokryty dachówką cementową lub ceramiczną.
Wykończenie
Elewacje i cokół wykończono tynkiem mineralnym.
Na fragmentach elewacji zastosowano okładzinę drewnianą.
Stolarka okienna drewniana lub PCV.
Rolety zewnętrzne naokienne.
Koszty budowy domu Mel
- Stan surowy zamknięty
- 136,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 203 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Czy istnieje możliwość przeniesienia wejścia do kotłowni do wiatrołapu? Planuję ogrzewać dom piecem na paliwo stałe i nie chcę wnosić opału przez korytarz.
Owszem, mimo że ściana oddzielająca wiatrołap od kotłowni jest ścianą nośną, możliwe jest doprojektowanie nadproża nad dodatkowymi drzwiami z wiatrołapu. Zmianę tę wprowadzi lokalny architekt adaptujący. Trzeba jednak pamiętać, że wiatrołap jest niewielki (jego wymiary to 142 cm x 160 cm) i może pojawić się problem z wygodnym otwieraniem drzwi.
- Czy można zmienić okrągłe okno w kotłowni na tradycyjne?
Przedstawiony projekt Mel będzie zawierał standardową zgodę na zmiany w stolarce otworowej, która dołączona do projektu gotowego umożliwi zamianę okrągłego okna na tradycyjne. Modyfikację do projektu wprowadzi architekt adaptujący.
- Czy jest możliwość adaptacji poddasza w późniejszym etapie? Jaka jest wysokość poddasza?
Adaptacja poddasza w tym przypadku wiąże się z wieloma zmianami konstrukcyjnymi. Konieczne byłoby znaczne podniesienie ścianki kolankowej lub zmiana kąta nachylenia dachu, co zmieni wygląd zewnętrzny domu. Obecnie jętki (poprzeczne belki) składające się na konstrukcję dachu występują na wysokości 1,06 m, co uniemożliwia zaadaptowanie tam pomieszczeń.