Parametry projektu Opal
- Pow. użytkowa: 181,39 m²
- Pow. zabudowy: 170,95 m²
- Min. szerokość działki: 21,6 m
- Min. długość działki: 23,6 m
- Kondygnacje: piętrowy
- Poddasze użytkowe: nie
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: dwustanowiskowy
- Rodzaj dachu: czterospadowy
- Wysokość domu: 9,45 m
- Szerokość domu: 14 m
- Długość domu: 15,6 m
- Kubatura: 851 m³
- Nachylenie dachu: 25°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: obojętnie
- Powierzchnia dachu: 235,98 m²
- Liczba pokoi: 5
- Liczba łazienek: 3
- Kominek: tak
- Współczynnik EP: 92,5 kWh/(m²rok)
- Współczynnik EK: 88 kWh/(m²rok)
- Współczynnik EUco: 65,97 kWh/(m²rok)
Rzut parteru
Rzut piętra
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Opal! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Opal
Projekt Opal to miejska willa o nowoczesnej architekturze. Jest idealna dla rodziny 4-, 5-osobowej, która ceni sobie wygodę i funkcjonalność. Dwa pełne piętra umożliwią swobodne korzystanie z całej powierzchni domu oraz pozwolą na gustowną aranżację każdego zakątka. Prostą bryłę przykrytą czterospadowym dachem urozmaica wysunięty z frontowej ściany garaż na dwa samochody, wykusze z umieszczonymi nad nimi dużymi balkonami zorientowane z boku oraz od strony ogrodu, a także duży podcień narożny osłaniający taras, na którym będzie można odpocząć nie tylko w słoneczne dni, ale także podczas deszczu. Białą, tynkową elewację ozdabia klinkierowa okładzina oraz drewniane elementy wykończeniowe. Duże przeszklenia bez podziałów to współczesne elementy zawarte w tym projekcie.
Wnętrze domu Opal kryje w sobie dobrze pomyślany układ pomieszczeń oraz nowoczesne rozwiązania przestrzenne. Do środka przechodzi się przez sień, z której można wejść do garażu, a następnie do zlokalizowanej za nim kotłowni. W pobliżu wejścia znajduje się łazienka dla gości. Duży, szeroki hol łączy się z przestronnym salonem, jadalnią oraz częściowo otwartą kuchnią. Sąsiadująca z kuchnią spiżarnia zadowoli szczególnie panie domu lubiące przygotowywać domowe przetwory. Narożny kominek w salonie będzie nie tylko ozdobą wnętrza, ale także dodatkowym źródłem ciepła w okresie zimowym. Duże przeszklenia prowadzą na taras, który sprawdzi się doskonale jako miejsce weekendowego grillowania. Kolejną zaletą projektu jest wydzielenie osobnego pomieszczenia przeznaczonego na zaciszny gabinet do pracy w domu lub dodatkową sypialnię.
Poddasze domu Opal składa się na strefę nocną zapewniającą prywatność mieszkańcom. Zaplanowano tu trzy sypialnie, w tym każdy z własną garderobą, oraz dwie łazienki – jedną dostępną z pokoju, drugą przeznaczoną dla wszystkich mieszkańców.
Technologia wykonania
Fundamenty- betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
Strop - TERIVA
Pokrycie dachu - dachówka
Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie
Koszty budowy domu Opal
- Stan surowy zamknięty
- 341,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 482,5 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Warianty
- Opal wariant B
- Dostosowanie do NF40, zmiana kąta dachu na 15st. Likwidacja klatki schodowej na strych.
- Pow. użytkowa:181,29 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:dwustanowiskowy
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Czy można zamiast gabinetu zrobić ogród zimowy?
Zmiana gabinetu na ogród zimowy będzie wymagała dużych przeprojektowań i obliczeń konstrukcyjnych, ponieważ wymaga poważnych ingerencji w ściany zewnętrzne. Jednak będzie można wprowadzić rozwiązanie podobne do zastosowanego w projekcie od strony podcienia tarasowego - zostawiając narożny filar, który podtrzyma strop i ściany zewnętrzne piętra nad tą częścią budynku. Umożliwimy wprowadzenie tej zmiany, wystawiając zgodę na ingerencję w ściany zewnętrzne i doprojektowanie ogrodu zimowego.
- Czy możliwa jest zmiana układu pomieszczeń na poddaszu, ponieważ nie podoba się nam zaproponowane w projekcie wyjście na balkon z pralni/suszarni?
Projekt domu Opal może zostać zmodyfikowany. W projektach gotowych można dowolnie modelować układ ścianek działowych, dopasowując w ten sposób układ pomieszczeń do swoich potrzeb. Trudniejsze będzie przestawianie ścian nośnych, ponieważ będzie wymagać dodatkowych obliczeń konstrukcji. Łącząc garderobę z pralnią, uzyskamy powierzchnię, którą można przeznaczyć na sypialnię, zaś pomieszczenia gospodarcze przenieść do sypialni o powierzchni 15,29 m². W ten sposób każda z trzech sypialni będzie miała swój osobny balkon.
- Czy jest możliwość zmiany kąta nachylenia dachu z 25 na 21 stopni?
Jeżeli Państwa warunki zabudowy umożliwiają budowę domu z tak płaskim dachem, nie będziemy robili przeszkód i udzielimy zgodę na wprowadzenie proponowanej zmiany. Wprowadzi ją lokalny architekt adaptujący na etapie adaptacji.