Parametry projektu Pegaz
- Pow. użytkowa (bez garażu i pom.gosp.): 147,1 m²
- Pow. zabudowy: 172,3 m²
- Min. szerokość działki: 19,88 m
- Min. długość działki: 24,48 m
- Kondygnacje: piętrowy
- Poddasze użytkowe: nie
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: jednostanowiskowy
- Rodzaj dachu: czterospadowy
- Wysokość domu: 8,3 m
- Szerokość domu: 11,88 m
- Długość domu: 16,48 m
- Kubatura: 553,5 m³
- Nachylenie dachu: 20°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: nowoczesna elewacja
- Kalenica: obojętnie
- Powierzchnia dachu: 206,3 m²
- Liczba pokoi: 5
- Liczba łazienek: 2
- Kominek: tak
Rzut parteru
Rzut piętra
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Pegaz! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Pegaz
Projekt domu jednorodzinnego Pegaz jest propozycją idealną dla osób ceniących sobie funkcjonalność, elegancję i wdzięk. Ten piętrowy budynek zapewni wygodę użytkowania na co dzień. Każdy zakątek pokojów rozmieszczonych na pełnych dwóch piętrach będzie można dowolnie zaaranżować. Prosta bryła o kubicznych kształtach zwieńczona dachem o niewielkim kącie nachylenia łączy w sobie wiele nowoczesnych rozwiązań. Do formy domu dobudowano parterową część gospodarczą, różnicując w ten sposób części domu według ich hierarchii. Od strony ogrodu na piętrze zaplanowano obszerny taras. Na parterze zaś znajduje się częściowo zadaszony taras, na którym będzie można wypocząć zarówno w słoneczne dni, jak i w czasie ulewy. Białą elewację urozmaicają tynkowe boniowania oraz kamienna okładzina. Duże przeszklenia nie tylko doskonale doświetlają pomieszczenia, ale także dodają domowi nowoczesnego charakteru. Elegancki wygląd budynku sprawi, że dom wpasuje się zarówno w zabudowę miejską, jak i podmiejski krajobraz.
Projekt Pegaz zaskakuje funkcjonalnością oraz dobrze pomyślanym rozkładem pomieszczeń. Do wnętrza domu przechodzi się przez przedsionek, w którym można zostawić odzież wierzchnią oraz obuwie, aby nie zabrudzić domu. Dużą zaletą projektu jest podział na strefy dzienną oraz nocną względem kondygnacji. Oprócz tego atutem jest wydzielenie części gospodarczej dostępnej zarówno z zewnątrz, jak i z przedsionka, na którą składa się duży garaż na jeden samochód z miejscem na szafy narzędziowe oraz obszerne pomieszczenie gospodarcze służące nie tylko jako kotłownia, ale także schowek na sprzęt sportowy oraz narzędzia ogrodowe. Głównym pomieszczeniem na parterze jest przestronny, reprezentacyjny salon wypoczynkowy połączony z częścią jadalną. Obok znajduje się zamykana drzwiami suwanymi kuchnia z wygodną zabudową w kształcie litery U. Pomyślano także o dodatkowej łazience oraz zacisznym pokoju przeznaczonym na gabinet do pracy w domu lub na sypialnię dla gości. Schodami jednobiegowymi można dostać się na poddasze domu Pegaz. Zaprojektowano tu trzy obszerne sypialnie, które można dowolnie zaaranżować. Z jednego pokoju dostępna jest garderoba, która pomieści każdy drobiazg. W dużej łazience zmieści się zarówno wanna, jak i kabina prysznicowa.
Uwaga! Projekt wymaga aktualizacji do obowiązujących warunków technicznych.
Technologia wykonania
- Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych posadowione na betonowych fundamentach.
- Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych.
- Strop gęstożebrowy.
- Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym oraz w części okładziną kamienną.
- Pokrycie dachu blachodachówką lub gontem bitumicznym.
Koszty budowy domu Pegaz
- Stan surowy zamknięty
- 278,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 369,5 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Czy jest możliwość zmniejszenia projektu procentowo w powierzchni, aby ten domek zmieścił się na działkę?
Zmniejszenie wszystkich wymiarów budynku proporcjonalnie jest zmianą skomplikowaną, ponieważ w budynkach znajdują się elementy, które muszą pozostać niezmienione, np. komin, schody, garaż, brama wjazdowa, drzwi. Zmniejszenie budynku często prowadzi do zaburzenia jego funkcjonalności. Jednakże jeśli inwestor widzi możliwość sensownego zmniejszenia gabarytów budynku, z naszej strony otrzyma bezpłatnie autorską zgodę na zmianę.