Parametry projektu Przepiórka wariant B
- Pow. użytkowa: 64,84 m²
- Pow. zabudowy (z podcieniami): 72,66 m²
- Min. szerokość działki: 16,66 m
- Min. długość działki: 15,39 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: tak
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: bez garażu
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 7,1 m
- Szerokość domu: 8,66 m
- Długość domu: 5,51 m
- Kubatura: 196 m³
- Nachylenie dachu: 45° / 17°
- Rodzaj zabudowy: letniskowy
- Technologia: drewniany - szkielet
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 128,6 m²
- Liczba pokoi: 4
- Liczba łazienek: 1
- Kominek: tak
- Współczynnik EP: 69,2 kWh/(m²rok)
- Współczynnik EK: 51 kWh/(m²rok)
- Współczynnik EUco: 65,8 kWh/(m²rok)
Rzut parteru
Rzut poddasza
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Przepiórka wariant B! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Przepiórka wariant B
Projekt domu Przepiórka wariant B prezentuje oryginalny i urokliwy domek letniskowy z poddaszem użytkowym, utrzymany w wiejskim stylu. Zaplanowano w nim aż 4 pokoje, z czego 3 mogą funkcjonować jako sypialnie. Dominujące w nim drewno elewacyjne sprawia, że zdaje się on być przytulny i wygodny. Powierzchnia użytkowa to 64,84 m², więc w ofercie projektów domów letniskowych, jest to jedna z większych propozycji. Z tego właśnie powodu cieszy się on sporą popularnością wśród inwestorów.
Projekt idealny na wąską działkę
Projekt domu Przepiórka wariant B to opcja warta rozpatrzenia szczególnie w przypadku osób dysponujących niewielką działką. Minimalna długość działki, na jakiej dom może być zbudowany to 15,39 m, a minimalna szerokość to 16,66 m. W najwyższym punkcie dom ma wysokość 7,1 m. Nie jest więc potrzebny duży teren, by zbudować taki dom.
Część dzienna na parterze i sypialnie na poddaszu
W tym domu zaprojektowano funkcjonalny podział pomieszczeń. Na parterze zaplanowana jest część dzienna, na poddaszu z kolei – część prywatna. Dolna kondygnacja to pokój dzienny o powierzchni 22,73 m², który łączy się z aneksem kuchennym (7,33 m²). W tej przestrzeni znalazło się również miejsce na jadalnię – wydzieloną część pokoju dziennego, w której ustawiono stół i krzesła. W kuchni nad zlewem zaplanowano okno, które skutecznie doświetli kuchenną przestrzeń roboczą.
Przechodząc przez aneks docieramy do łazienki (3,39 m²) z miejscem na wygodny prysznic. Światło w łazience zapewnia, oprócz lamp, również dodatkowe okno.
Obok łazienki znajduje się pokój o powierzchni 8,07 m². Może pełnić rolę gabinetu, biblioteki lub np. dodatkowego pokoju gościnnego.
Zaplanowany w pokoju dziennym kominek ma za zadanie dogrzewanie wnętrza w czasie chłodniejszych dni, a także wprowadzenie do domu klimatu i niecodziennej aury.
Poddasze użytkowe w projekcie domu Przepiórka wariant B
Schody nad kominkiem umieszczonym w pokoju dziennym prowadzą na poddasze. Tam z niewielkiego korytarzyka (1,62 m²) rozchodzimy się do dwóch oddzielnych sypialni. Mają one powierzchnie 10,18 m² oraz 11,52 m² (licząc po podłodze 16,65 m² i 18,24 m²). Jedna z sypialni posiada specjalną mini wnękę, którą można zabudować, tworząc sobie w niej praktyczną szafę.
Zadaszony taras
Do domu przylega praktyczny zadaszony taras. Znajduje się bezpośrednio przy wejściu do domu, a zadaszenie stanowi specjalne przedłużenie dachu budynku, które oparte jest na trzech drewnianych filarach. Dzięki temu, z tarasu można korzystać w czasie upałów, kiedy zapewniony będzie przyjemny cień, jak również w czasie deszczu. Jednocześnie oznacza to, że nie będzie konieczne chowanie poduszek z mebli ogrodowych na noc w obawie przed ich przemakaniem. Taras ma wymiary 2,82 m x 8,66 m, należy więc do stosunkowo dużych tarasów.
Sielska elewacja i solidne wykonanie
Domek z zewnątrz wygląda urokliwie i klimatycznie. Jest to możliwe za sprawą połączenia ciemnego pokrycia dachowego z jasnym odcieniem drewna elewacyjnego. Konstrukcja budynku to drewniany szkielet. Całość przykryta jest dwuspadowym dachem o kącie nachylenia 45° (nad tarasem 17°), z kalenicą równoległą do drogi. Jako pokrycie wybrano tu dachówkę zapewniającą trwałość i wytrzymałość.
Prosta konstrukcja i niskie koszty
Projekt domu Przepiórka wariant B jest tani w realizacji, a powstały dom jest stosunkowo tani w późniejszej eksploatacji. Dzieje się tak za sprawą prostej bryły opartej na rzucie prostokąta. Ponieważ w domu nie ma garażu, koszty budowy są jeszcze niższe. Jest to więc idealna propozycja dla inwestorów, którzy marzą o solidnym domku letniskowym z nieco większą przestrzenią.
Technologia wykonania
- Fundamenty: ławy betonowe, ściany z bloczków.
- Ściany zewnętrzne: ściany szkieletowe drewniane.
- Strop: wiązary.
- Elewacje: deski elewacyjne.
- Pokrycie dachu: dachówka.
Koszty budowy domu Przepiórka wariant B
- Stan surowy zamknięty
- 136,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 167,5 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Warianty
- Przepiórka
- Pow. użytkowa:63,32 m²
- Technologia:drewniany - szkielet
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:15,39 x 16,66 m