Parametry projektu Przygoda
- Pow. użytkowa: 89,11 m²
- Pow. zabudowy (bez podcieni): 76,92 m²
- Min. szerokość działki: 17,36 m
- Min. długość działki: 16,24 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: tak
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: bez garażu
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 7,79 m
- Szerokość domu: 9,36 m
- Długość domu: 8,24 m
- Kubatura: 389 m³
- Nachylenie dachu: 45°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 134,7 m²
- Liczba pokoi: 5
- Liczba łazienek: 2
- Kominek: tak
- Współczynnik EP: 93,6 kWh/(m²rok)
- Współczynnik EK: 89,5 kWh/(m²rok)
- Współczynnik EUco: 66,76 kWh/(m²rok)
Rzut parteru
Rzut poddasza
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Przygoda! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Przygoda
Projekt Przygoda przedstawia mały, murowany, przytulny domek, który stanowi kwintesencję marzeń niejednej rodziny (powierzchnia budynku wynosi 88,98 m²). Prosta, zwarta bryła oraz dwuspadowy dach bez niepotrzebnych urozmaiceń i ozdobników tworzą korzystne finansowo połączenie. Kąt nachylenia dachu wynosi 45° i pokrywa go dachówka ceramiczna. Modna elewacja i tradycyjna bryła sprawiają, że dom będzie atrakcyjny dla kolejnych pokoleń, a sąsiedzi zawieszą na nim oko.
Dom niedrogi na etapie realizacji
Wysokość domu to 7,79 m, a jego kalenica jest równoległa do drogi. Projekt Przygoda będzie stosunkowo nietrudny i niedrogi w realizacji. Również na późniejszym etapie eksploatacji nie będzie wiązał się z dużymi kosztami. Dom pasuje do wąskich działek o minimalnej szerokości 17,36 m. W projekcie nie przewidziano garażu.
Energooszczędność i funkcjonalność w projekcie Przygoda
Dzięki bardzo dobrym ociepleniom ścian, podłóg i dachu - dom okaże się energooszczędny. Z łatwością będzie można dostosować go do standardu NF40. W tym budynku prosta funkcjonalność idzie w parze z energooszczędnością i nowoczesnością, a jego proporcjonalna bryła wykończona nowoczesnymi materiałami wpasuje się w każde otoczenie.
Stylowy podcień na tarasie
Wejście do domu znajduje się w modnym podcieniu, tak jak taras. Salon otwiera się przeszkleniami na ogród, wpuszczając do środka naturalne światło i zapraszając domowników na zewnątrz, aby mogli zrelaksować się na świeżym powietrzu. Taras jest wystarczająco duży, by urządzić tam przyjęcie, odpocząć w towarzystwie sąsiadów i znajomych, czy przenieść jadalnię na zewnątrz i spożywać posiłki z pozostałymi członkami rodziny.
Kominek w salonie projektu Przygoda
W projekcie Przygoda przy wejściu zaplanowano kotłownię z piecem gazowym (4,58 m²). Sień prowadzi dalej do holu, gdzie po lewej stronie znajdziemy łazienkę z kabiną prysznicową oraz dodatkowy pokój (gabinet). Może stać się sypialnią seniora lub dziecka, dzięki czemu domownik nie będzie musiał wchodzić po schodach, by znaleźć się w swoim pokoju. Najważniejszym, najbardziej przestronnym i reprezentacyjnym wnętrzem w całym budynku jest pokój dzienny (24,21 m²).
Znajdziemy w nim klimatyczny kominek, miejsce na jadalnię oraz wyjście na przyjemny taras. Z salonem łączy się także kuchnia (5,80 m²). Zaplanowanie jej blisko salonu sprawia, że osoby podające posiłki nie będą musiały rezygnować z rozmowy z resztą domowników.
Strefa nocna na poddaszu - 3 pokoje i łazienka
A jak prezentuje się poddasze projektu? Znajdziesz tam trzy sypialnie i wygodną, rodzinną, ogólnodostępną łazienkę (5,30 m²). Powierzchnia pokoi wynosi 7,47 m², 9,48 m² i 10,48 m².
Dzięki funkcjonalnemu układowi pomieszczeń, projekt ten odpowiada potrzebom cztero- a nawet pięcioosobowej rodziny. Jeżeli poszukujesz projektu na lata, porównywalnego w kosztach do ceny mieszkania w bloku, na pewno ucieszy Cię to rozwiązanie. Dom Przygoda nie należy do dużych, a mimo to znaleziono w nim miejsce nawet na dodatkowe pomieszczenia, które zapewnią codzienny komfort.
Technologia wykonania
Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
Ściany zewnętrzne - ściany murowane - bloczki gazobetonu + styropian + tynk cienkowarstwowy
Strop - monolityczny żelbetowy
Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie
Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna
Koszty budowy domu Przygoda
- Stan surowy zamknięty
- 125 tys. zł
- Stan deweloperski
- 196,5 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Warianty
- Przygoda 2 wariant B
- Pow. użytkowa:94,81 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:16,2 x 17,4 m
- Przygoda 2
- Pow. użytkowa:87,53 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:16,24 x 17,36 m