Parametry projektu Raul
- Pow. użytkowa: 152,78 m²
- Pow. zabudowy: 114,48 m²
- Min. szerokość działki: 22,2 m
- Min. długość działki: 16,5 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: tak
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: bez garażu
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 8,94 m
- Szerokość domu: 14,2 m
- Długość domu: 8,5 m
- Kubatura: 468,35 m³
- Nachylenie dachu: 45°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Dwurodzinny: tak
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 201 m²
- Liczba pokoi: 6
- Liczba łazienek: 2
- Kominek: nie
Rzut parteru
Rzut poddasza
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Raul! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Raul
Projekt Raul to interesująca propozycja domu dwulokalowego. Pod jednym dachem mogą tutaj komfortowo zamieszkać dwie rodziny, zachowując przy tym maksimum prywatności. W tym parterowym budynku z użytkowym poddaszem zaprojektowano dwa niezależne mieszkania z osobnymi wejściami, a połączone za pośrednictwem kotłowni. Dom atrakcyjnie prezentuje się również z zewnątrz. Biel tynku pięknie kontrastuje z ciemniejszym kolorem stolarki oraz dachu. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 152,78 m². W projekcie nie przewidziano garażu. Istnieje możliwość podpiwniczenia budynku.
Projekt domu z balkonem oraz tarasem
Przytulności i ciepłego wdzięku budynkowi dodają okiennice oraz fragmenty drewnianej okładziny, zaznaczającej strefę wejściową. Zastosowana tutaj prosta zwarta bryła z dwuspadowym dachem to połączenie, które gwarantuje sprawny przebieg inwestycji oraz jej niewysokie koszty. Na uwagę zasługuje również przeszklony wykusz z umieszczonym nad nim balkonem oraz dwa tarasy naziemne; w tym jeden ze stylową pergolą, tworzącą zadaszone zacisze. Wygodnie odpoczniemy tam na świeżym powietrzu, zorganizujemy przyjęcie czy stworzymy bezpieczną strefę zabawy dla dzieci.
Praktyczne pomieszczenia w projekcie domu
Mniejszy lokal przeznaczono dla dwóch osób. W jego skład wchodzi sypialnia, łazienka oraz pokój dzienny z aneksem kuchennym. Wiatrołap tego mieszkania został skomunikowany za pośrednictwem kotłowni z sienią większego lokalu, w którego holu umieszczono schody prowadzące na poddasze. Obok znajduje się toaleta. Parter zaplanowano jako część dzienną, z reprezentacyjnym salonem wypoczynkowym, do którego przylega kuchnia.
Projekt domu z trzema sypialniami
Na poddaszu przewidziano część prywatną większego mieszkania. Tutaj wydzielono trzy wygodne sypialnie; w tym jedną z prywatną garderobą. Powierzchnia sypialni wynosi: 12,48 m², 13,13 m² oraz 15,91 m². Druga garderoba jest dostępna dla wszystkich domowników wprost z korytarza. Na drugiej kondygnacji znajduje się także komfortowa łazienka z wanną i prysznicem, a tuż obok niej wydzielono osobną toaletę.
Projekt Raul jest modny, przytulny i komfortowy. To rozwiązanie idealne dla większej rodziny. Jeżeli szukamy ponadczasowego projektu, atrakcyjnego także dla kolejnych pokoleń - będziemy zachwyceni tym wyborem!
Technologia wykonania
- Dom zaprojektowany w technologii murowej ze stropem gęstożebrowym.
- Dach o konstrukcji drewnianej pokryty dachówką cementową IBF.
- Elewacje wykończono tynkiem mineralnym i okładziną drewnianą, ceramiczną lub kamienną, cokół – akrylowy.
- Stolarka okienna drewniana lub PCV.
- Rolety zewnętrzne naokienne w systemie CleverBox firmy BeClever.
Koszty budowy domu Raul
- Stan surowy zamknięty
- 215 tys. zł
- Stan deweloperski
- 338 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Czy można poszerzyć oba wejścia do domu, by wstawić tam poza skrzydłem drzwiowym duże przeszklenie w celu doświetlenia korytarza?
Tak, wyrazimy zgodę na zmianę w stolarce otworowej, dzięki której możliwe będzie wykonanie takiej modyfikacji.
- Czy można doprojektować dwa kominki - po jednym w każdym mieszkaniu?
Taka zmiana będzie możliwa do wykonania, jednak należy zwrócić uwagę na miejsca, w których kominy przebiją poddasze, by nie zepsuły funkcjonalności pomieszczeń na górnej kondygnacji.
- Czy można zrobić niewielką piwnicę i przenieść tam kotłownię, zaś w obecnej kotłowni zaadaptować pomieszczenie gospodarcze z dostępem z mniejszego mieszkania?
Oczywiście możliwe jest wykonanie częściowego lub całkowitego podpiwniczenia, jednak taka zmiana wymaga dorysowania kolejnej kondygnacji, co może znacznie podwyższyć koszt adaptacji. Jeśli chce Pan mimo wszystko wykonać podpiwniczenie, do projektu dołączymy wszystkie konieczne zgody.