Parametry projektu Serengeti
- Pow. użytkowa: 69,6 m²
- Pow. zabudowy: 102 m²
- Min. szerokość działki: 19 m
- Min. długość działki: 17,4 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: nie
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: bez garażu
- Rodzaj dachu: płaski
- Wysokość domu: 3,85 m
- Szerokość domu: 11 m
- Długość domu: 9,4 m
- Kubatura: 350 m³
- Nachylenie dachu: 2°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: nowoczesny
- Kalenica: obojętnie
- Liczba pokoi: 3
- Liczba łazienek: 1
- Kominek: tak
Rzut parteru
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Serengeti! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Serengeti
Projekt domu Serengeti przedstawia mały, parterowy dom jednorodzinny o powierzchni użytkowej do 70 m². To propozycja dla osób planujących postawienie małego, taniego w budowie domku jednorodzinnego ze spektakularnym, nowoczesnym charakterem. Wygodnie zamieszka w nim niewielka rodzina, a sam dom jest alternatywą dla mieszkania w bloku.
Propozycja budynku na wąską działkę
Projekt domu Serengeti zbudujesz na niemal każdej działce. Nie musi ona być duża – minimalne jej wymiary to 17,4 m długości i 19 m szerokości. Maksymalna wysokość budynku w najwyższym punkcie to jedynie 3,85 m.
Wszystkie pomieszczenia na jednej kondygnacji
W projekcie domu Serengeti wszystkie pomieszczenia zaplanowano na parterze. Na powierzchni użytkowej 69,6 m² zaprojektowano praktyczny podział pomieszczeń, w których z łatwością będzie się poruszać 3-4-osobowa rodzina.
Do domu dostajemy się przez drzwi wejściowe umieszczone na niewielkim, dwustopniowym podeście. Pierwszym pomieszczeniem, w jakim znajdujemy się po przekroczeniu progu domu, jest wiatrołap o powierzchni 4,40 m². Zaprojektowana jest tu wnęka do zabudowania, która może stanowić praktyczną garderobę. Z łatwością przechowasz tu buty, kurtki, czapki czy parasole. Z wiatrołapu możesz przejść do dalszej części domu lub do pomieszczenia gospodarczego. Ma ono 2,40 m², ale przy odpowiedniej aranżacji, urządzisz tam zarówno kotłownię z miejscem na piec, jak i wstawisz pralkę, stwarzając sobie tu mini pralnię.
Część dzienna i nocna w projekcie domu Serengeti
Strefę prywatną i dzienną oddziela hol o powierzchni prawie 5 m². Na wprost wyjścia z wiatrołapu znajduje się również wygodna łazienka o powierzchni 6,10 m². Znalazło się w niej miejsce zarówno na wannę, jak i prysznic. Przy łazience zaprojektowano dodatkową mini wnękę, którą można zabudować od podłogi aż po sufit i stworzyć sobie dodatkowe miejsce do przechowania.
Po prawej stronie domu znajdują się dwie sypialnie o powierzchniach 12 m² i 13,70 m². Jedna z nich może być sypialnią rodziców, druga – dziecka (dzieci). Jeśli jednak w domu mają mieszkać tylko dwie osoby, dodatkową sypialnię można zaaranżować na gabinet lub siłownię czy bibliotekę. Równie dobrze może to być wygodna garderoba z miejscem na półki, szafy i szafki, a także przestrzeń do rozstawienia deski do prasowania.
Pokój dzienny z kuchnią o powierzchni 25,10 m²
Przeciwna strona domu to strefa dzienna. Tutaj zaprojektowany jest pokój dzienny z miejscem na wygodną kanapę, tv czy kominek nadający klimatu i ciepła. Zaaranżowano tu również przestrzeń jadalną ze stołem i krzesłami. Na końcu zaprojektowano wnękę kuchenną w kształcie litery U. Zabudowa ma jednak kształt litery L, a na trzeciej ścianie zaplanowano wejście do spiżarni. Ma ona zaledwie 1 m², ale z pewnością zadowoli każdą gospodynię, która przetwory i zapasy jedzenia może mieć zawsze pod ręką.
Taras za domem
W tym projekcie, oprócz zgrabnie zaprojektowanej przestrzeni użytkowej wewnątrz domu, pomyślano również o praktycznym tarasie. Dostaniemy się tam przez przesuwne drzwi balkonowe umieszczone w pokoju dziennym. Taras jest lekko zadaszony za sprawą nieco wydłużonego dachu. Ta przestrzeń to idealne miejsce na odpoczynek po pracy lub spotkania ze znajomymi. W razie potrzeby, nad tarasem można wykonać pełne zadaszenie chroniące od deszczu czy silnego słońca.
Płaski dach w projekcie domu Serengeti
W tym projekcie zaplanowano budynek pokryty płaskim dachem. Kąt nachylenia dachu to jedynie 2°, co ułatwia odprowadzanie wody z dachu. Ze względu na układ domu i jego wymiary, kalenica może być ustawiona równolegle lub prostopadle do drogi.
Technologia budowy
Dom wykończony jest w nowoczesnym stylu. Ciemna stolarka okienna w połączeniu z ciemnym tynkiem i okleiną drewnianą sprawiają, że budynek prezentuje się efektownie i oryginalnie. Zbudowany może być w tradycyjnej technologii murowanej. Ściany postawione mogą być z pustaków, docieplonych z zewnątrz styropianem. Dzięki temu, że dom został zaprojektowany na planie prostokąta, jest niedrogi w budowie, a także w późniejszym użytkowaniu.
Technologia wykonania
- Mały domek jednorodzinny można tanio wybudować z dostępnych materiałów: ściany z pustaków typu suporeks z dociepleniem z zewnątrz styropianem.
- Strop typu Teriva pokryty membraną pcv.
- Elewacje tynkowane lub w okładzinie drewnianej.
Koszty budowy domu Serengeti
- Stan surowy zamknięty
- 110,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 250 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!