Parametry projektu Talia Mała
- Pow. użytkowa: 97,45 m²
- Pow. zabudowy: 124,15 m²
- Min. szerokość działki: 20,14 m
- Min. długość działki: 17,74 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: nie
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: tak
- Piwnica: nie
- Garaż: bez garażu
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 7,05 m
- Szerokość domu: 13,14 m
- Długość domu: 9,54 m
- Kubatura: 654,33 m³
- Nachylenie dachu: 35°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 188,01 m²
- Liczba pokoi: 4
- Liczba łazienek: 1
- Kominek: tak
Rzut parteru
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Talia Mała! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Talia Mała
Projekt Talia Mała przedstawia przytulny, wygodny i ekonomiczny dom parterowy, w którym na stosunkowo niewielkiej powierzchni przewidziano program użytkowy idealny dla czteroosobowej rodziny. Budynek posiada bardzo prostą bryłę, zaplanowaną na rzucie w kształcie prostokąta i przekrytą dachem dwuspadowym o kącie nachylenia 35°.
Dom o powierzchni poniżej 100 m2
Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 97,45 m² i można zbudować go na wąskich działkach, o minimalnej szerokości 20,14 m. Kalenica domu jest równoległa do drogi, a jego wysokość wynosi 7,05 m. W projekcie nie przewidziano garażu.
Dzięki zastosowaniu sprawdzonych i nietrudnych realizacyjnie rozwiązań dom Talia Mała okaże się niedrogi w budowie, korzystnie powinny się także prezentować koszty związane z jego eksploatacją. Tę tradycyjną formę ubrano przy tym w atrakcyjne szaty, stonowane kolory tynku elewacyjnego zestawiając z bardziej intensywną barwą pokrycia dachowego oraz klinkierowej obmurówki.
Dom z kotłownią z bezpośrednim przejściem do kuchni
Strefę wejściową do domu Talia Mała umieszczono w praktycznej wnęce. Dalej prowadzi wiatrołap, do którego przylega kotłownia (6,50 m²). W domu zaprojektowano dwa rodzaje ogrzewania: piec na paliwo stałe oraz gazowy. Z kotłowni można dostać się bezpośrednio do kuchni (8,96 m²), więc w sytuacji, gdyby zostało zastosowane ogrzewanie gazowe, kotłownia mogłaby pełnić także funkcję spiżarni.
Duży salon otwierający się na ogród
W budynku postarano się o czytelne rozdzielenie wnętrz na dzienne oraz prywatne. Pomieszczenie o charakterze dziennym znajdziemy na lewo od strefy wejściowej. Jest to przestronny, dobrze oświetlony salon (26,19 m²) połączony z kuchnią. Centralne usytuowanie kominka ułatwi ogrzewanie zimą. Z kolei duże przeszklone drzwi otwierają to wnętrze na pobliski taras, na który latem można przenieść część aktywności.
Wszystkie pomieszczenia na jednej kondygnacji
W projekcie Talia Mała wszystkie pomieszczenia zostały umieszczone na jednej kondygnacji, dzięki czemu dom jest wygodnym rozwiązaniem także dla seniorów oraz dzieci.
Salon, tak jak strefa wejściowa, jest delikatnie zadaszony dzięki przedłużonej połaci dachu. Dzięki temu możesz odetchnąć świeżym powietrzem, np. po posiłku, nie przejmując się deszczem lub śniegiem. W dni, gdy pogoda dopisuje, polecamy odpocząć na wygodnym leżaku, zrelaksować się rozmawiając z rodziną lub zorganizować grilla dla najbliższych. Rozwiązań jest wiele i na pewno znajdziesz te, które najbardziej Ci odpowiadają!
Trzy pokoje prywatne w Talia Mała
Pokoje prywatne znajdują się na prawo od wiatrołapu. W tej części domu zaplanowano trzy ustawne i wygodne sypialnie (o powierzchni 10,38 m², 11,10 m² i 14,04 m²), komfortową łazienkę z miejscem na wannę oraz kabinę prysznicową, a także niewielkie przydatne pomieszczenie pomocnicze – pralnię, którą zależnie od potrzeb można zaadaptować na garderobę bądź schowek. W korytarzu znajdują się schody składane prowadzące na praktyczny strych.
Talia Mała to projekt tani w budowie, ale w pełni komfortowy i dostosowany do potrzeb osób w każdym wieku. Jeżeli zależy Ci na wygodzie domowników, koniecznie weź go pod uwagę!
Technologia wykonania
- Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych.
- Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe z betonu komórkowego.
- Ściany wewnętrzne: z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie].
- Strop: żelbetowy-wylewany.
- Więźba dachowa: drewniana.
- Pokrycie dachu: dachówka cementowa.
- Ogrzewanie: gazowe lub na paliwo stałe.
Koszty budowy domu Talia Mała
- Stan surowy zamknięty
- 150 tys. zł
- Stan deweloperski
- 223,5 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Warianty
- Tebe
- Pow. użytkowa:83,89 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:16,64 x 19,34 m
- Tebe paliwo stałe
- Pow. użytkowa:83,92 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:16,64 x 19,34 m
- Talia
- Pow. użytkowa:110,09 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:18,34 x 20,74 m