Parametry projektu Tori III G1 ECONOMIC wersja B
- Pow. użytkowa: 68,4 m²
- Pow. zabudowy: 138,84 m²
- Min. szerokość działki: 20,3 m
- Min. długość działki: 19,3 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: nie
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: jednostanowiskowy
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 6,9 m
- Szerokość domu: 13,3 m
- Długość domu: 11,3 m
- Kubatura: 307,61 m³
- Nachylenie dachu: 30°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 208 m²
- Liczba pokoi: 3
- Liczba łazienek: 1
- Kominek: tak
Rzut parteru
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Tori III G1 ECONOMIC wersja B! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Tori III G1 ECONOMIC wersja B
Projekt domu Tori III G1 ECONOMIC (wersja B) jest przykładem domu o tradycyjnej bryle, lecz nowoczesnym wykończeniu. Budynek został zaprojektowany na rzucie prostokąta i przykrywa go dwuspadowy dach. Dom cechuje się prostotą zapewniającą ekonomiczny charakter budowy. Nieskomplikowana forma i ograniczona liczba detali architektonicznych, a także zminimalizowana liczba pionów instalacyjnych sprawia, że dom będzie tani w realizacji i ekonomiczny w eksploatacji. W bryle znajduje się jednostanowiskowy garaż, który nie wyróżnia się z daleka. Projekt wpisze się w miejski oraz wiejski krajobraz. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 68,4 m². Zbudujemy go na stosunkowo wąskich działkach, jej minimalna szerokość musi wynosić 20,3 m.
Projekt domu z częściowo zadaszonym tarasem
Wejście zostało umieszczone w niewielkim podcieniu chroniącym przed deszczem. W projekcie ciekawie zaprojektowano częściowo zadaszony taras, który jest idealny na relaks w towarzystwie rodziny. Zadaszenie ochroni nas przed gorszą pogodą i pozwoli wypocząć również podczas chłodniejszych miesięcy. Na tarasie możemy zaplanować strefę spożywania posiłków lub kącik odpoczynku, np. z kanapą i stoliczkiem. Kremowa elewacja została urozmaicona drewnianą okładziną w naturalnym odcieniu. Duże przeszklenia zapewniają odpowiedni dostęp światła słonecznego do wnętrza domu. Zaletą projektu jest elegancki wygląd, dzięki czemu dom pasuje do każdej okolicy.
Taras to idealne miejsce na organizację przyjęcia, urodzin czy grilla dla przyjaciół. Jeżeli lubimy zajmować się ogrodem, na pewno ucieszy nas informacja, że projekt Tori III G1 ECONOMIC (wersja B) wspaniale komponuje się z roślinnością.
Dwie sypialnie w części nocnej domu
Projekt Tori III G1 ECONOMIC (wersja B) oprócz pięknego wyglądu cechuje się dobrze pomyślanym układem wnętrza. Wszystkie pomieszczenia w domu rozmieszczono na jednym poziomie. Do środka wchodzi się przez przedsionek chroniący przed chłodem. Można z niego wejść do pomieszczenia gospodarczego przeznaczonego na kotłownię, a następnie do garażu. W dalszej części zaplanowano spiżarkę oraz przejście do części dziennej, gdzie umieszczono salon łączący się z otwartą kuchnią. W centralnej części znajduje się urokliwy kominek dogrzewający dom w chłodne dni. To wystarcza przestrzeń, by urządzić tam strefę odpoczynku i jadalnię - gdzie rodzinnie będziemy mogli spożywać posiłki, a chwilę później np. wspólnie relaksować się przed telewizorem czy grać w planszówki.
W lewej części rozlokowano pokoje prywatne. Tu mieszczą się dwie sypialnie oraz duża łazienka z wanną i kabiną prysznicową. Z jednej z sypialni można wyjść bezpośrednio na taras. Powierzchnia pokoi to 9,90 m² i 11,04 m².
Projekt domu z jednostanowiskowym garażem
Jednostanowiskowy garaż o powierzchni użytkowej 18,17 m² to przestrzeń, gdzie bez problemu pomieścimy również rower, hulajnogę, narzędzia do majsterkowania czy sprzęty do pielęgnacji ogrodu. Łatwe wyjście z garażu oraz wejście do wnętrza domu są wygodnymi ułatwieniami. Sprawiają, że kierowca nie musi wychodzić na zewnątrz, by wejść głównym wejściem (a co za tym idzie, uniknie np. bezpośredniego kontaktu ze śniegiem lub deszczem).
Technologia wykonania
Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe, beton komórkowy YTONG ENERGO 24 cm, ocieplenie wełna mineralna 12 cm
Ściany wewnętrzne: nośnemurowane, cegła wapienno-piaskowa 18 i 24 cm
Strop: gęstożebrowy Teriva, ocieplenie wełna mineralna 30 cm
Dach: konstrukcja drewniana, dachówka ceramiczna lub cementowa, więźba dachowa dostępna również w systemie prefabrykacji drewnianej
Elewacje: tynk cienkowarstwowy mineralny, okładzina drewniana
Stolarka: drewniana, PVC lub aluminiowa
Koszty budowy domu Tori III G1 ECONOMIC wersja B
- Stan surowy zamknięty
- 132 tys. zł
- Stan deweloperski
- 179,5 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Warianty
- Tori G1
- Pow. użytkowa:67,35 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:22,3 x 20,3 m
- Tori II
- Pow. użytkowa:67,35 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:17,8 x 18,4 m
- Tori III
- Pow. użytkowa:70,4 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:20,8 x 19,8 m
- Tori III ECONOMIC wersja B
- Pow. użytkowa:69,69 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:20,8 x 19,8 m
- Tori III G1 ECONOMIC wersja A
- Pow. użytkowa:68,4 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:19,3 x 20,3 m
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Czy na południowej połaci dachu można zaprojektować dwa okna?
W projekcie Tori III G1 Economic wersja B na poddaszu nie przewidziano powierzchni użytkowej, dlatego też nie zaplanowano okien połaciowych. Można je jednak doprojektować na etapie adptacji, nie będzie to zmiana trudna do wprowadzenia.
- Podoba mi się projekt Tori III G1 Economic wersja B, jednak wolałbym zlikwidować kominek z kominem. Czy będzie to możliwe?
Usunięcie kominka jest koretką nietrudną do wprowadzenia. Zmianę wprowadzi lokalny architekt na etapie adaptacji, za zgodą autorską dołączoną do projektu.
- Czy w projekcie Tori III G1 ECONOMIC wersja B można powiększyć pokój dzienny, zabudowując tym samym podcień?
Wprowadzenie takiej zmiany jest możliwe i nie będzie trudne do przeprowadzenia. Nad planowaną do zabudowy przestrzenią rozpościera się już dach, pozostanie więc kwestia przesunięcia ściany. Dzięki takiemu zabiegowi będzie można powiększyć powierzchnię salonu o około 10 metrów kwadratowych.