Parametry projektu Wisełka
- Pow. użytkowa: 84,91 m²
- Pow. zabudowy: 84,48 m²
- Min. szerokość działki: 18,98 m
- Min. długość działki: 16,5 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: tak
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: jednostanowiskowy
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 8,07 m
- Szerokość domu: 10,63 m
- Długość domu: 8,5 m
- Kubatura: 439 m³
- Nachylenie dachu: 45°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 174,05 m²
- Liczba pokoi: 4
- Liczba łazienek: 1
- Kominek: tak
- Współczynnik EP: 94,3 kWh/(m²rok)
- Współczynnik EK: 86,6 kWh/(m²rok)
- Współczynnik EUco: 67,25 kWh/(m²rok)
Rzut parteru
Rzut poddasza
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Wisełka! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Wisełka
Projekt Wisełka to propozycja niewielkiego, lecz pełnego wdzięku domu parterowego z poddaszem użytkowym. Ten dom o prostej bryle zaplanowanej na rzucie prostokąta zwieńczony został dwuspadowym symetrycznym dachem o kącie nachylenia 45°. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 84,91 m², a wysokość 8,07 m. Projekt można zbudować na wąskich działkach, o minimalnej szerokości 18,98 m. Jeszcze jedną ważną kwestią jest kalenica, która jest równoległa do drogi.
Dom sprawdzi się doskonale zarówno jako całoroczny, jak i letniskowy. Architektonicznie budynek nawiązuje do południowych rejonów Polski. Drewniane wykończenia szczytów domu, słupy z zastrzałami, balkon, kamienne okładziny elewacji przywodzą na myśl podhalańskie wzory. Inspiracja jest jednak delikatna, dlatego dom doskonale wpisze się w każdy krajobraz.
Praktyczne zadaszenia w projekcie Wisełka
Wejście główne podkreślono przedłużeniem połaci dachowej chroniącym domowników przed deszczem. Z bocznej ściany budynku wychodzi duży zadaszony balkon wsparty na drewnianych balach tworzący podcień nad tarasem. Biała kolorystyka elewacji połączona z kamienną okładziną wykończeniową dodaje domowi eleganckiego, pełnego wdzięku wyglądu.
Strefa gospodarcza z praktyczną kotłownią
Atutem projektu Wisełka jest podział na strefy dzienną i nocną względem kondygnacji. Dobrze pomyślany układ pomieszczeń pozwala maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Do wnętrza domu przechodzi się przez przedsionek, w którym wydzielono miejsce na szafę na garderobę. Z przedsionka można wejść do garażu (19,07 m²), a następnie do pomieszczenia gospodarczego (5,87 m²) przeznaczonego na kotłownię. Takie połączenie umożliwi w łatwy i szybki sposób przenieść zakupy z samochodu bezpośrednio do kuchni.
Strefa dzienna domu Wisełka z przedłużeniem w postaci tarasu
Hol główny, w którym zaplanowano schody na poddasze, łączy się następnie z reprezentacyjnym pokojem dziennym, na który składa się wygodny salon wypoczynkowy (21,29 m²), jadalnia z dużym stołem dla całej rodziny, a także otwarta kuchnia (6,33 m²) z zabudową w kształcie litery U. Duże przeszklone drzwi prowadzą na taras, który stanowi łącznik z ogrodem.
Na zadaszonym tarasie można zrelaksować się podczas wieczornych letnich dni. To także świetne miejsce organizacji przyjęć, strefy odpoczynku z wygodną kanapą czy jadalni dla domowników. Wszystko zależy od potrzeb mieszkańców!
Strefa nocna na poddaszu
Poddasze domu Wisełka kryje w sobie wszystkie prywatne pokoje domowników. Znajdują się tu trzy obszerne sypialnie z miejscem na duże szafy. Ich powierzchnia wynosi 9,54 m², 11,01 m² i 12,47 m². Z dwóch sypialni można wyjść na urokliwy balkon z widokiem na okoliczną przyrodę. W łazience dostępnej dla domowników można stworzyć własne małe spa.
Alternatywa dla zakupu mieszkania
Dom Wisełka jest propozycją bardzo atrakcyjną pod względem finansowym. Zapewni komfort czterem osobom, jednocześnie stanowiąc alternatywę dla zakupu mieszkania w mieście. Polecamy go szczególnie tym inwestorom, którzy cenią ciszę i spokój, dlatego chętnie zbudują dom np. pod miastem, nawet jeśli nie dysponują dużymi nakładami finansowymi.
Technologia wykonania
- Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
- Ściany zewnętrzne: ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
- Strop: Teriva
- Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie
- Pokrycie dachu: dachówka
Koszty budowy domu Wisełka
- Stan surowy zamknięty
- 131 tys. zł
- Stan deweloperski
- 208 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Warianty
- Chatka
- Pow. użytkowa:64,2 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:15,35 x 16,5 m
- Wisełka wariant B
- Wariant z dodatkowym pokojem zamiast garażu.
- Pow. użytkowa:94,02 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:16,5x18,98 m
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Czy istnieje możliwość przedłużenia domu Wisełka od strony salonu, a jeżeli tak, to o ile?
Celem powiększenia salonu, można zabudować podcień tarasowy. Likwidując 1,35 m tarasu uzyskamy dodatkowe 9 m2 powierzchni użytkowej. Proponowane przez Pana zmiany nie będą skomplikowane i nie wpłyną na konstrukcję dachu, jeśli więc chciałby Pan jeszcze bardziej powiększyć salon, to nie ma pod tym względem ograniczeń i można zwiększyć jego powierzchnię zależnie od potrzeb.
- Bardzo podoba nam się projekt Wisełka i w związku z tym chcielibyśmy dowiedzieć się, czy można w nim zastosować strop tradycyjny - lany?
W tym przypadku przewidziano strop żelbetowy Teriva. Tradycyjny strop lany może zostać zaprojektowany przez lokalnego architekta na etapie adaptacji. Do projektu dołączymy zgodę autora na wprowadzenie stosownych zmian.