Projekty domów ze spiżarnią
Ponad 6000 projektów domów ze spiżarnią. Sprawdź projekty w promocji i nowości 2020/2021! Gwarancja najniższej ceny. Pakiet gratisów do każdego zakupu projektu domu w Tooba.pl – szczegóły znajdują się na stronie „Pakiet Dodatków”.
Wykadrowany (z wentylacją mechaniczną i rekuperacją) - EC394TDB-953
Projekty domów ze spiżarnią w ofercie Tooba.pl – gwarancja najniższej ceny
W naszej ofercie znajduje się ponad 6000 gotowych planów domów, w których zaprojektowano spiżarnię. To zarówno nowoczesne domy parterowe, jak i domy z dodatkową kondygnacją: z poddaszem lub pełnym pietrem bez skosów. To również domy o rozmaitych powierzchniach – wśród nich znajdują się domy małe do 100 m2, średnie – do 150 m2 oraz duże – powyżej 150, a nawet 200 m2. Z pewnością każdy z Państwa znajdzie w naszej ofercie projekt domu, który spełni wszystkie oczekiwania. W każdym przypadku zachęcamy także do kontaktu z naszym Działem Projektowym. Specjaliście bezpłatnie pomagają w wyborze projektu domu, analizie działki czy też analizie możliwych zmian w wybranym planie domu. Konsultacje odbywają się online (projekty@tooba.pl) lub telefonicznie (52 384 49 90) – zachęcamy do korzystania przed zakupem, tym bardziej, że Doradca może przygotować dla Państwa indywidualną ofertę projektową oraz pakiet wartościowych dodatków. Gwarantujemy najniższą cenę projektu domu na rynku!
Zapraszamy również do przeczytania artykułu >> Projekt domu - 15 zasad dobrego wyboru!
Spiżarnia w projektach domów – gdzie powinna się znajdować?
Kuchnie w domach jednorodzinnych są zwykle większe i bardziej ergonomiczne od kuchni w mieszkaniach w blokach. Nie zawsze jednak są one wystarczająca do gromadzenia zapasów czy przetworów. Z drugiej strony, nawet jeśli miejsca nie brakuje, często temperatura panująca w szafkach kuchennych jest za wysoka do prawidłowego przechowywania żywności. Z tych powodów wiele projektów domów przewiduje dodatkowe miejsce specjalnie na potrzeby gromadzenia zapasów spożywczych – miejscem tym jest zwykle funkcjonalna i praktyczna spiżarnia. Co ważne, jak pokazują nasze projekty domów Tooba.pl, aby spiżarnia była funkcjonalna, nie musi być duża. Wystarczające niekiedy okazuje się zaprojektowanie niewielkiej wnęki z półkami oraz przesłonięcie jej drzwiami przesuwnymi.
Dobrze zaprojektowana spiżarnia w domu – czyli jaka?
W spiżarni przede wszystkim nie można prowadzić instalacji grzewczej. Maksymalna temperatura, która powinna panować w spiżarni, to 16 stopni. Należy natomiast zaplanować wentylację – najlepiej podłączyć do pomieszczenie do systemu rekuperacji (jeśli taki w domu występuje) lub przynajmniej uwzględnić w nim kratkę wentylacyjną. W innym przypadku niestety poziom wilgoci będzie się zwiększał i doprowadzimy do powstawania pleśni oraz grzybów.
Ważną kwestią jest też lokalizacja spiżarni. W dobrym projekcie domu spiżarnia będzie znajdować się jak najbliżej kuchni – a także po północnej stronie budynku, wraz z innymi pomieszczeniami gospodarczymi, niewymagającymi instalacji grzewczej (czyli np. blisko garażu). Optymalnie, aby spiżarnia znajdowała się między kuchnia a garażem. To bardzo wygodne rozwiązanie, które można docenić wnosząc np. zakupy z garażu do domu. Idealnie, jeśli spiżarnia ma dwa wejścia – jedno od strony kuchni, drugie – prowadzące do wiatrołapu lub bezpośrednio do garażu.
Projekty domów ze spiżarnią – jakie wymiary dla tego pomieszczenia?
Jaki kształt oraz jakie wymiary powinna mieć dobrze zaplanowana spiżarnia? Jak zobaczą Państwo w naszych projektach domów, zwykle spiżarnia jest kwadratowa lub prostokątna, a półki umieszcza się wówczas na dwóch równoległych ścianach. Dlaczego? Spiżarnia w kształcie litery L przykładowo, będzie niewygodna, ponieważ narożniki z półkami są trudno dostępne i mniej ergonomiczne. Jeśli spiżarnia nie może mieć książkowych wymiarów – wygodnych pod każdym względem – można wziąć pod uwagę projekty z małą i wąską spiżarnią. Wówczas drzwi do niej znajdują się na krótszej ścianie, a głębsze póki umieszcza się na wprost do nich (a wąskie półki na jednej z dłuższych ścian). Jeśli jednak mamy wpływ na kształt i rozmiary spiżarni, postaramy się, aby odległość między przeciwległymi ciągami zabudowy wynosiła co najmniej 90 cm. Optymalną długością spiżarni jest natomiast 100-120 cm. Pomieszczenie o wymiarach niespełna 2 m2 może być już bardzo funkcjonalne i skutecznie odciąży kuchnię.
Czy można dodać spiżarnię w gotowym projekcie domu?
Tak – dodanie spiżarni w projekcie domu to często wprowadzana zmiana. Nie ingeruje ona zwykle w konstrukcję budynku – nie będzie zatem kosztowna. Zmiany tego typu wprowadza się na etapie adaptacji projektu. Aby jednak była taka możliwość, muszą Państwo posiadać zgodę autora na zmiany – taką zgodę przyznajemy Państwu bezpłatnie, wysyłając ją wraz z zamówionym projektem domu z Tooba.pl. Dzięki temu nie trzeba spełniać dodatkowych formalności tylko udać się z projektem oraz ze zgodą na zmiany do lokalnego architekta adaptującego, który naniesie wszystkie poprawki do dokumentacji.