Parametry projektu Adriana III wersja A
- Pow. użytkowa: 105,44 m²
- Pow. zabudowy: 83,82 m²
- Min. szerokość działki: 17,6 m
- Min. długość działki: 20,5 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: tak
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: bez garażu
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 8,77 m
- Szerokość domu: 8,6 m
- Długość domu: 9,6 m
- Kubatura: 337,21 m³
- Nachylenie dachu: 44°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 156,2 m²
- Liczba pokoi: 4
- Liczba łazienek: 2
- Kominek: tak
Rzut parteru
Rzut poddasza
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Adriana III wersja A! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Adriana III wersja A
Projekt domu Adriana III (wersja A) to ekonomiczna w realizacji propozycja dla wielbicieli tradycyjnej architektury. Klasyczna bryła budynku doskonale komponuje się z szykowną elewacją, tworząc elegancki efekt wizualny. Projekt przedstawia zwartą bryłę przykrytą dwuspadowym dachem. Delikatnie przedłużone fragmenty połaci dachu ciekawie osłaniają strefę wejściową oraz część tarasu. Dom jest przeznaczony dla cztero-, pięcioosobowej rodziny. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 105,44 m² i zbudujemy go na wąskich działkach, o minimalnej szerokości około 18 m. W projekcie nie przewidziano garażu.
Projekt energooszczędnego domu
Powyższy projekt z łatwością wpisze się w krajobraz działki. Subtelne połączenie kremowego tynku i okładziny z klinkieru oraz szerokich opasek okiennych sprawia, że dom prezentuje się elegancko i stylowo. Do tylnej ściany budynku przylega obszerny taras, który pełni funkcję rekreacyjną. Można na nim zorganizować letnie przyjęcie w rodzinnym gronie. Dzięki zadaszeniu można tu spędzać czas niezależnie od pogody. Ten dom dzięki prostej formie jest doskonałym przykładem projektu domu energooszczędnego.
Dom z trzema sypialniami na poddaszu
Wnętrze domu Adriana III (wersja A) cieszy swoim czytelnym i wygodnym podziałem funkcjonalnym. Na parterze zaprojektowano strefę dzienną, strefę nocną zaś zlokalizowano na poddaszu. Parter składa się z przestronnego salonu, jadalni i częściowo otwartej kuchni z wygodną zabudową. Ozdobą salonu jest duży, pełen uroku kominek. Poza tym na dole umieszczono także małą łazienkę, kotłownię oraz dodatkowy pokój przeznaczony na sypialnię dla gości lub biuro. U góry zaplanowano trzy wygodne sypialnie oraz łazienkę. Powierzchnia sypialni wynosi: 9,30 m², 11,92 m² i 13,63 m².
Inne warianty nowoczesnego projektu
Dostępne są też inne wersje tego projektu, np. projekt Adriana III wersja B - mający inne wykończenie elewacji, Adriana III G1 - z garażem jednostanowiskowym, Adriana - wersja tradycyjna z kalenicą prostopadłą do drogi czy Adriana II - wersja nowoczesna z kalenicą prostopadłą do drogi.
Istnieje możliwość podpiwczenia budynku, zbliźniaczenia, wykonania domu dwulokalowego oraz wybór projektu w wersji odbicia lustrzanego. Dom jest niedrogi w budowie oraz tani na etapie eksploatacji.
Technologia wykonania
- Dom zaprojektowany w technologii murowej ze stropem gęstożebrowym.
- Schody wewnętrzne drewniane.
- Dach o konstrukcji drewnianej pokryty dachówką płaską lub inną o podobnych parametrach.
Koszty budowy domu Adriana III wersja A
- Stan surowy zamknięty
- 149,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 235 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Warianty
- Adriana IV
- Pow. użytkowa:96,71 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:16,1 x 16,8 m
- Adriana
- Pow. użytkowa:105,88 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:19,6 x 17,3 m
- Adriana II
- Pow. użytkowa:105,88 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:20,5 x 17,3 m
- Adriana III wersja B
- Pow. użytkowa:106,28 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:20,5 x 17,6 m
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Czy można częściowo podpiwniczyć ten dom?
Owszem, istnieje możliwość podpiwniczenia domu. Należy jednak pamiętać, że zaprojektowanie podziemnej kondygnacji podwyższy koszt przy adaptacji i wpłynie na zwiększenie kosztu realizacji domu.
- Projekt Adriana III (wersja A) jest doskonały dla mojej rodziny. Czy można zbudować balkon wychodzący z sypialni nr 2 i 3?
Owszem, do projektu dołączymy wszystkie potrzebne zgody, które umożliwią architektowi adaptującemu zaprojektowanie balkonu z odpowiednimi podporami czy wzmocnieniami dla jego konstrukcji.
- Podoba mi się projekt domu Adriana III (wersja A). Czy można przedłużyć zadaszenie nad tarasem?
Owszem, możliwe jest powiększenie zadaszenia nad tarasem, jednak konieczne będzie wykonanie filarów wspierających jego ciężar.