Parametry projektu Migdał
- Pow. użytkowa (z pom. gosp.): 110,78 m²
- Pow. zabudowy: 80,81 m²
- Min. szerokość działki: 18,7 m
- Min. długość działki: 16,15 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: tak
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: bez garażu
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 8,68 m
- Szerokość domu: 10,7 m
- Długość domu: 7,45 m
- Kubatura: 502,9 m³
- Nachylenie dachu: 45°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: nowoczesna elewacja
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 154 m²
- Liczba pokoi: 4
- Liczba łazienek: 1
- Kominek: tak
Rzut parteru
Rzut poddasza
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Migdał! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Migdał
Jeśli są Państwo zwolennikami domów parterowych z poddaszem użytkowym o klasycznym stylu, to projekt Migdał będzie znakomitą propozycją. Główną zaletą tego projektu jest skromna forma oszczędna w dodatki architektoniczne. Ciekawe połączenie materiałowe – białego tynku, drewnianej okładziny oraz szerokich opasek okiennych – sprawia, że dom prezentuje się elegancko. Wejście główne przykryto niewielkim daszkiem, zaś nad wyjściem na taras zaprojektowano drewnianą pergolę, którą latem będą porastały pnącza. Na przylegającym do tylnej ściany domu tarasie można zorganizować przyjęcia w gronie najbliższych. Całość znakomicie wkomponuje się w każdy krajobraz. Duże przeszklenia zaś zapewnią odpowiednią porcję światła słonecznego we wnętrzu domu.
Główną zaletą projektu Migdał jest czytelny i logiczny układ przestrzenny. Na parterze wydzielono strefę dzienną, zaś na poddaszu umieszczono wszystkie pokoje nocne. Dom jest przeznaczony dla czteroosobowej rodziny, która ceni sobie przytulne wnętrza. Do środka wchodzi się przez przedsionek, w którym umieszczono szafę wnękową. Naprzeciwko zaprojektowano klatkę schodową, którą można dostać się na górną kondygnację. Po prawej stronie zaplanowano otwartą kuchnię sąsiadującą ze spiżarnią na przetwory domowe. Obok znajduje się WC dla gości oraz pomieszczenie gospodarcze przeznaczone na kotłownię. W lewej części umieszczono główny pokój, czyli salon połączony z jadalnią. W centrum stoi kominek, który ociepli wnętrze trzaskającymi płomieniami. Na poddaszu domu Migdał rozmieszczono pokoje intymne domowników. Wydzielono tu trzy ustawne sypialnie, garderobę oraz łazienkę. Pokoje idealnie doświetlają duże okna szczytowe, które zapewniają odpowiednią porcję światła słonecznego.
Technologia wykonania
- Fundamenty żelbetowe.
Ściany nośne i działowe z pustaków ceramicznych.
Strop gęstożebrowy.
Konstrukcja dachu drewniana.
Pokrycie dachu dachówką ceramiczną.
Koszty budowy domu Migdał
- Stan surowy zamknięty
- 134 tys. zł
- Stan deweloperski
- brak danych
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Warianty
- Migdał 2
- Pow. użytkowa:122,62 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:16,15 x 21,3 m
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Czy można ten dom częściowo podpiwniczyć?
Dorysowanie kolejnej kondygnacji z pewnością wpłynie na zwiększenie kosztu adaptacji. Konieczne będzie przeliczenie konstrukcji i zaprojektowanie wygodnych schodów. Jest to jednak dobry sposób na wygospodarowanie miejsca na potrzeby np. pomieszczeń gospodarczych. Do projektu dołączymy wszystkie niezbędne zgody na zmiany.
- Projekt Migdał jest idealny dla mojej rodziny. Czy można zaprojektować balkony na dwóch bocznych ścianach?
Owszem, dodanie balkonów do projektu nie będzie skomplikowane, konieczne będzie tylko zaprojektowanie odpowiedniego wzmocnienia ich konstrukcji. Taką zmianę wykona architekt na etapie adaptacji.
- Podoba mi się projekt domu Migdał. Czy istnieje możliwość, aby zamiast drewnianej pergoli wstawić zadaszenie nad tarasem?
Tak, istnieje możliwość zaprojektowania tradycyjnego zadaszenia tarasu. Można przedłużyć załamaną tylną połać dachu, podpierając ją filarami. Do projektu dołączymy potrzebne zgody na zmiany, a modyfikacje wprowadzi do projektu architekt adaptujący.