Parametry projektu Aronia
- Pow. użytkowa (z pom. gosp.): 130,19 m²
- Pow. zabudowy: 95,61 m²
- Min. szerokość działki: 19,45 m
- Min. długość działki: 17,05 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: tak
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: bez garażu
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 8,88 m
- Szerokość domu: 11,45 m
- Długość domu: 8,35 m
- Kubatura: 601 m³
- Nachylenie dachu: 45°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 181 m²
- Liczba pokoi: 5
- Liczba łazienek: 3
- Kominek: tak
Rzut parteru
Rzut poddasza
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Aronia! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Aronia
Wielbicielom prostych kształtów, nieskomplikowanej konstrukcji oraz klasycznego stylu przedstawiamy projekt domu Aronia. Składa się on z parteru oraz poddasza użytkowego. Może on pretendować do miana domu na każdą kieszeń. Niewielkie rozmiary sprawiają, że można go wybudować nawet na niewielkiej działce. Wejście do domu umieszczono w niedużej wnęce. Wzdłuż tylnej ściany rozciąga się obszerny taras, który będzie dobrym miejscem odpoczynku w ciepłe, słoneczne popołudnia. Jasna kolorystyka elewacji doskonale współgra z czerwienią dachu, kremowymi opaskami okiennymi oraz drewnianą okładziną. Dom doskonale wpasuje się w każde otoczenie.
Projekt domu Aronia jest przeznaczony dla rodziny cztero-, pięcioosobowej. Główną zaletą projektu jest podział na strefy dzienną i nocną względem kondygnacji. Na parterze umieszczono pomieszczenia ogólnodostępne, zaś na poddaszu sypialnie. Pierwszym pomieszczeniem, przez które przechodzi się do środka, jest wiatrołap z miejscem na szafę wnękową. Naprzeciwko umieszczono klatkę schodową prowadzącą na poddasze. Po prawej stronie zaplanowano główne pomieszczenie, na które składa się część wypoczynkowa, jadalnia oraz aneks kuchenny. Otwarty pokój dzienny sprzyja integracji członków rodziny. Tę część domu doskonale doświetlają naturalnym światłem duże przeszklenia znajdujące się na tylnej elewacji. Na parterze umieszczono także dodatkowy pokój, łazienkę oraz pomieszczenie gospodarcze przeznaczone na kotłownię z wyjściem na zewnątrz. Poddasze domu Aronia to część intymna. Zaprojektowano tu trzy ustawne, duże sypialnie, z czego dwie zawierają własne garderoby, a jedna dodatkowo łazienkę. Z największej sypialni można wyjść także na balkon z pięknym widokiem na okolicę.
Technologia wykonania
- Fundamenty żelbetowe.
- Ściany nośne i działowe z pustaków ceramicznych.
- Strop gęstożebrowy.
- Konstrukcja dachu drewniana.
- Pokrycie dachu dachówką ceramiczną.
Koszty budowy domu Aronia
- Stan surowy zamknięty
- 158 tys. zł
- Stan deweloperski
- brak danych
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Chciałabym zrobić drugi balkon. Czy można go zaprojektować?
Tak, na etapie adaptacji architekt zaprojektuje balkon wraz z potrzebnymi podporami dla jego konstrukcji. Nie będzie to trudne do wykonania.
- Czy mogłabym kupić projekt domu Aronia z podpiwniczeniem?
Architekt nie przygotował jeszcze wersji tego projektu z piwnicą, jednak można ją zaprojektować na etapie adaptacji projektu do działki. Należy pamiętać o tym, że dorysowanie kolejnej kondygnacji i przeliczenie konstrukcji podwyższy koszt adaptacji. Konieczne będzie wykonanie wygodnych schodów prowadzących do piwnicy.
- Chciałbym wykonać na dachu lukarnę doświetlającą poddasze. Czy jest to możliwe?
Projekt Aronia zawiera proste, sprawdzone rozwiązania, które pozwolą wybudować dom szybko i przy niskim nakładzie finansowym. Z tego powodu architekt zaprojektował dwuspadowy dach o prostej konstrukcji. Jeśli jednak chce Pan wykonać lukarnę, architekt adaptujący będzie musiał obliczyć konstrukcję dachu oraz wzmocnić ją w miarę potrzeb.
- Projekt domu Aronia jest wyjątkowo ładny. Czy można zadaszyć w nim taras?
Oczywiście, aby zadaszyć taras, można przedłużyć tylną połać dachu, załamując ją i podpierając filarami, lub zaprojektować prosty daszek z innego materiału. Właściwe rozwiązanie wprowadzi do projektu architekt adaptujący.