Parametry projektu Amaretto
- Pow. użytkowa (z pom. gosp.): 120,72 m²
- Pow. zabudowy: 92,94 m²
- Min. szerokość działki: 20,14 m
- Min. długość działki: 16,69 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: tak
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: bez garażu
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 8,73 m
- Szerokość domu: 12,14 m
- Długość domu: 7,99 m
- Kubatura: 544,48 m³
- Nachylenie dachu: 45°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 175 m²
- Liczba pokoi: 5
- Liczba łazienek: 2
- Kominek: tak
Rzut parteru
Rzut poddasza
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Amaretto! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Amaretto
Projekt Amaretto to przykład podmiejskiego domu, który został zaprojektowany z myślą o 4-, 5-osobowej rodzinie. Drewniane elementy dekoracyjne elewacji, oryginalne wykusze czy też podpory architektoniczne w postaci stylowych słupów nadają projektowi bardzo elegancki wygląd. Jednak zewnętrzność to nie wszystko, co wyróżnia Amaretto spośród innych projektów. Dzięki pomysłowym i praktycznym rozwiązaniom dom jest także niezwykle funkcjonalny i praktyczny w użytkowaniu.
Wnętrze projektu Amaretto podzielono na dwie części: parter i poddasze. Przestrzeń na parterze wypełnia głównie salon otwarty na jadalnię z wyposażoną w spiżarnię kuchnią. Na dolnej kondygnacji zaprojektowano również pomieszczenie gospodarcze, pokój dla gości, a także znajdującą się tuż za ścianą łazienkę. Bliskość tego pomieszczenia z pokojem z pewnością zapewni komfort i intymność użytkownikom tej części domu. Na taras za domem można dostać się zarówno z części wypoczynkowej salonu, jak i pomieszczenia gospodarczego. Zadaszenie tarasu chroni przed deszczem i nadmiernym słońcem.
Poddasze projektu Amaretto przeznaczono na część sypialną domu. Zgodnie z zamysłem głównymi pomieszczeniami na górze są trzy sypialnie. Znajduje się tam również łazienka i usytuowana tuż obok klatki schodowej garderoba. Zaletą dwóch pokoi sypialnych są oddzielne wyjścia na wspólny balkon. Dom Amaretto posiada wiele zalet. Jednak największą z nich jest niewątpliwie koszt jego budowy i eksploatacji, który dzięki zastosowaniu prostej bryły i nieskomplikowanych elementów konstrukcyjnych jest stosunkowo niewielki.
Technologia wykonania
- Fundamenty żelbetowe.
Ściany nośne i działowe z pustaków ceramicznych.
Strop gęstożebrowy.
Konstrukcja dachu drewniana.
Pokrycie dachu dachówką ceramiczną.
Koszty budowy domu Amaretto
- Stan surowy zamknięty
- 147 tys. zł
- Stan deweloperski
- brak danych
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Jaki jest czas realizacji zamówienia oraz oczekiwania na projekt od momentu wpłaty pieniędzy na konto?
Czas oczekiwania na projekt domu Amaretto wynosi od 3 do 5 dni roboczych. Projekt jest przygotowywany po zaksięgowaniu płatności na naszym koncie. Numer konta zostanie wysłany w potwierdzeniu złożonego zamówienia na konto e-mail. Można też zapłacić za projekt przy odbiorze. Koszt przesyłki pokrywa w każdym z tych przypadków firma Tooba.pl.
- Czy można zrezygnować z instalacji gazowej oraz z budowy komina w kotłowni w przypadku zastosowania pompy ciepła?
Zmiany w instalacjach wewnętrznych można wprowadzać bez zgody autora projektu, jednak modyfikacja polegająca na rezygnacji z komina jest zmianą konstrukcyjną i wymaga naniesienia w projekcie, co wiąże się z koniecznością otrzymania zgody autorskiej, którą dołączamy bezpłatnie do projektu na życzenie inwestora. Zastosowanie pompy ciepła i innych innowacyjnych rozwiązań zależy wyłącznie od inwestorów, wprowadzenie ich odbywa się na etapie adaptacji lub samej budowy.
- Jaka metoda ogrzewania jest przewidziana w tym projekcie domu?
- W projekcie przewidziano piec gazowy i rozprowadzono instalację gazową. W gotowych projektach przewidziane są standardowe rozwiązania dotyczące ogrzewania - nie ma ogrzewania podłogowego, zastosowano tradycyjne grzejniki.