Parametry projektu Arizona II G1
- Pow. użytkowa: 116,5 m²
- Pow. zabudowy: 109,45 m²
- Min. szerokość działki: 20,6 m
- Min. długość działki: 21,9 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: tak
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: jednostanowiskowy
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 7,9 m
- Szerokość domu: 12,6 m
- Długość domu: 9 m
- Kubatura: 434,71 m³
- Nachylenie dachu: 40°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: nowoczesna elewacja
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 181 m²
- Liczba pokoi: 3
- Liczba łazienek: 2
- Kominek: tak
Rzut parteru
Rzut poddasza
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Arizona II G1! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Arizona II G1
Jeśli szukają Państwo domu parterowego z poddaszem użytkowym składającego się z bryły o tradycyjnej architekturze, to projekt domu Arizona II G1 będzie znakomitą ofertą. Dom jest przeznaczony dla trzy-, czteroosobowej rodziny. Spełni oczekiwania miłośników szykownej elegancji. Elementami charakterystycznymi są: duża trójkątna lukarna wychodząca z przedniej połaci dachu, prostokątny przeszklony wykusz na prawej ścianie oraz obszerny taras przylegający do tylnej ścianie.
Dom z jednostanowiskowym garażem
W bryłę włączono także jednostanowiskowy garaż, który ochroni samochód rodzinny przed korozją lub potencjalną próbą kradzieży. Garaż jest na tyle duży (21,00 m²), że bez problemu przechowamy tam różnego typu przedmioty, np. narzędzia do majsterkowania lub składane meble do ogrodu. Smakowity efekt całości dopełnia atrakcyjna elewacja utrzymana w orzechowo-waniliowej kolorystyce osiągniętej poprzez połączenie tynku z okładziną z drewna. Wejście do domu i wyjście tarasowe podkreślono prostymi daszkami chroniącymi przed słońcem oraz deszczem.
Dobrze przemyślany układ funkcjonalny projektu domu
Główną zaletą projektu Arizona II G1 jest dobrze pomyślany układ funkcjonalny. Na parterze rozmieszczono wszystkie pokoje dzienne, na poddaszu prywatne. Do domu wchodzi się przez przedsionek chroniący dom przed utratą ciepła. Tu znajdują się drzwi prowadzące bezpośrednio do garażu, za którym wydzielono pomieszczenie gospodarcze przeznaczone na kotłownię. Obok drzwi znajduje się niewielka toaleta dla gości.
Projekt domu z praktyczną spiżarnią
Resztę parteru zajmuje przestronny salon łączący się z jadalnią oraz kuchnią zawierającą spiżarnię. W centrum umieszczono duży, przytulny kominek. Na poddaszu wydzielono trzy ustawne sypialnie. Jedna z nich zawiera własną garderobę oraz łazienkę. Z korytarza dostępna jest także druga łazienka z wanną i kabiną prysznicową. Ten dom jest idealny dla osób szanujących tradycję, ale lubiących także oryginalne pomysły.
Istnieje możliwość podpiwniczenia domu Arizona II G1 lub wyboru projektu w wersji odbicia lustrzanego. To budynek modny, stylowy i ponadczasowy - który wpisze się w każdy rodzaj krajobrazu. Będzie stanowić atrakcyjne rozwiązanie dla kolejnych pokoleń.
Technologia wykonania
Koszty budowy domu Arizona II G1
- Stan surowy zamknięty
- 179,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 286 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Jak ogrzewany jest ten dom?
W większości projektów gotowych planuje się standardowo ogrzewanie gazowe, jednak inwestorzy nie są ograniczeni, jeśli chodzi o dobór preferowanego systemu ogrzewania. W projekcie znajduje się duża kotłownia, w której z powodzeniem zmieści się piec na paliwo stałe. Można także zastosować nowoczesne systemy grzewcze, np. pompę ciepła.
- Chciałbym kupić projekt Arizona II G1, jednak mam jeszcze jedno pytanie. Czy można usunąć wykusz na bocznej ścianie? W przeciwnym razie dom nie zmieści się na mojej działce.
Tak, istnieje możliwość rezygnacji z wykusza zaprojektowanego na prawej ścianie. Do projektu dołączymy odpowiednią zgodę autorską, która umożliwi wprowadzenie zmiany na etapie adaptacji projektu do działki.
- Interesuje mnie projekt domu Arizona II G1. Czy można podnieść ściankę kolankową?
Owszem, możliwa jest zmiana wysokości ścianki kolankowej w projekcie. Dzięki niej polepszy się funkcjonalność w pomieszczeniach na poddaszu. Należy jednak taką zmianę wykonywać ostrożnie, ponieważ zbytnie podniesienie ścianki kolankowej wpłynie na pogorszenie proporcji bryły.