Parametry projektu Libra
- Pow. użytkowa (bez garażu): 137,5 m²
- Pow. zabudowy: 133,3 m²
- Min. szerokość działki: 19,38 m
- Min. długość działki: 20,28 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: tak
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: jednostanowiskowy
- Rodzaj dachu: czterospadowy
- Wysokość domu: 8,9 m
- Szerokość domu: 11,38 m
- Długość domu: 12,28 m
- Kubatura: 452,2 m³
- Nachylenie dachu: 40°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: obojętnie
- Powierzchnia dachu: 221,9 m²
- Liczba pokoi: 5
- Liczba łazienek: 1
- Kominek: tak
Rzut parteru
Rzut poddasza
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Libra! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Libra
Jeśli szukają Państwo wygodnego, tradycyjnego i pięknego domu dla cztero-, pięcioosobowej rodziny, to projekt Libra powinien znaleźć się w polu Państwa zainteresowania. To niepodpiwniczony dom z poddaszem użytkowym i wpisanym w bryłę budynku jednostanowiskowym garażem. Dom został pokryty wielospadowym dachem o dużym kącie nachylenia, który przełamują duże, eleganckie lukarny. Pozwalają one nie tylko na lepsze doświetlenie pomieszczeń, ale także zwiększają ich powierzchnię. Utrzymaną w jasnych kolorach elewację urozmaicają duże przeszklenia, a gracji zwartej bryle budynku dodają eleganckie, ażurowe balkony.
Balkon, umieszczony nad wejściem głównym, stanowi jednocześnie wygodny podcień. Przed wychłodzeniem wnętrza chroni wiatrołap. Tuż za nim, przechodząc po prawej stronie przez pomieszczenie gospodarcze, znajdziemy się w garażu. Z kolei po lewej stronie od wiatrołapu zaplanowano pokój, który będzie idealnym miejscem na gabinet lub dodatkową sypialnię. Sercem całego domu jest przestronny pokój dzienny z kominkiem, umożliwiającym rozprowadzenie ciepła w całym budynku. W salonie z powodzeniem zmieści się duży stół, przy którym może zasiąść cała rodzina. Kuchnia została połączona z salonem, ale w ramach adaptacji można ją wydzielić, dostawiając ściankę działową. Niezwykle praktycznym uzupełnieniem kuchni jest niewielka spiżarnia. Kuchnia i salon łączą się z pięknym, zadaszonym tarasem, idealnym na letnie przyjęcia i spotkania w rodzinnym gronie. Schody prowadzące na poddasze zostały ulokowane wprost w salonie, można je jednak łatwo zabudować, dostawiając ściankę działową. Na parterze, tuż obok kuchni, umieszczono niewielką toaletę.
Wchodząc na poddasze domu Libra, przekraczamy strefę prywatną domowników. Tutaj umieszczono trzy wygodne sypialnie, które zapewnią komfortowy wypoczynek wszystkim członkom rodziny. Każdy z pokoi na tej kondygnacji posiada swój odrębny balkon, a dwie spośród sypialni uzupełniono dodatkowo o praktyczne garderoby. Ogólnodostępna, przestronna łazienka, będzie z powodzeniem służyć całej rodzinie jako domowe spa.
Uwaga! Projekt wymaga aktualizacji do obowiązujących warunków technicznych.
Technologia wykonania
- Ściany zewnętrzne: z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach.
- Ściany wewnętrzne: z bloczków wapienno-piaskowych.
- Strop: gęstożebrowy oraz w części monolityczny żelbetowy.
- Elewacje: pokryte tynkiem strukturalnym.
- Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna lub cementowa.
Koszty budowy domu Libra
- Stan surowy zamknięty
- 228 tys. zł
- Stan deweloperski
- 352,5 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Warianty
- Libra II
- Pow. użytkowa:140,8 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:dwustanowiskowy
- Min. wymiary działki:20,28 x 21,78 m
- Libra III
- Pow. użytkowa:152,8 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:19,93 x 19,38 m
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Czy można zrezygnować z budowy balkonów?
Tak, możliwe jest wykreślenie balkonów z projektu na etapie adaptacji projektu do działki.
- Projekt Libra bardzo mi się podoba. Chciałbym się dowiedzieć, czy można powiększyć sypialnie 2/3 i 2/5 o garderoby z nimi sąsiadujące.
Owszem, jest to możliwe, lecz należy zwrócić uwagę na to, że wysokość garderób nie jest duża, a zatem ta przestrzeń nie jest zbytnio ustawna i nie zwiększy znacznie powierzchni użytkowej sypialni. Nadaje się ona właściwie najlepiej do zagospodarowania jako pomieszczenie pomocnicze.
- Witam, w moich warunkach jest zapis, że mogę zbudować dom z dachem o kącie nachylenia do 35 stopni. Czy można tak zmienić projekt domu Libra, abym otrzymała pozwolenie na budowę?
Zmiana kąta nachylenia dachu jest skomplikowaną modyfikacją wymagającą zaprojektowania konstrukcji dachu od nowa, co będzie pracochłonne i kosztowne. Radzimy wybór projektu gotowego, w którym nie trzeba wykonywać zmian konstrukcyjnych.