Parametry projektu Michałek
- Pow. użytkowa: 102,15 m²
- Pow. zabudowy: 79,5 m²
- Min. szerokość działki: 16,41 m
- Min. długość działki: 16,9 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: tak
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: bez garażu
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 8,23 m
- Szerokość domu: 9,36 m
- Długość domu: 8,86 m
- Kubatura: 442 m³
- Nachylenie dachu: 42°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 150,1 m²
- Liczba pokoi: 4
- Liczba łazienek: 2
- Kominek: tak
- Współczynnik EP: 85,2 kWh/(m²rok)
- Współczynnik EK: 64,2 kWh/(m²rok)
- Współczynnik EUco: 60,76 kWh/(m²rok)
Rzut parteru
Rzut poddasza
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Michałek! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Michałek
Michałek to projekt domu z poddaszem użytkowym. Powyższy projekt jest doskonałą propozycją dla inwestorów szukających niedużego, wygodnego domu dla swojej rodziny. Prosta bryła zaplanowana na planie prostokąta sprawia, że koszt budowy i utrzymania domu będzie niewielki. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 102,15 m². Murowana technologia oraz dwuspadowy dach sprzyjają szybkiej realizacji. Dom nadaje się na wąskie działki o minimalnej szerokości 16,41 m. W budynku nie przewidziano garażu.
Komfortowy dom Michałek dla nawet czteroosobowej rodziny
Kalenica budynku jest równoległa do drogi, a wysokość domu wynosi 8,23 m. Dwuspadowy dach ma kąt nachylenia 42° i pokrywa go dachówka. W projekcie zadaszony został nie tylko taras, ale także strefa wejściowa - skutecznie chroniąc domowników i gości przed opadami.
W domu wygodnie zamieszka czteroosobowa rodzina. Białe, tynkowe elewacje urozmaicone ceglanym klinkierem pasują do czerwonej barwy dachu. Całość wygląda przytulnie i gościnnie.
Taras jest doskonałym miejscem odpoczynku
Uroku budynkowi dodają dwie nieduże lukarny wychodzące z połaci dachowych. Z bocznej ściany wychodzi przeszklony wykusz. Do tylnej elewacji przylega taras, który pełni funkcję rekreacyjną. Będzie on doskonałym miejscem wypoczynku w ciągu lata. Nie zapomnij o organizacji przyjęcia, grilla czy strefy odpoczynku dla rodziny! Jesteśmy pewni, że taras stanie się Twoim ulubionym miejscem codziennego relaksu.
Słońce do wnętrza budynku jest zapraszane przez przeszklenia. To właśnie one stanowią łącznik między salonem a ogrodem.
Dobrze przemyślany układ pomieszczeń
Atutem domu Michałek jest funkcjonalny rozkład przestrzenny. Wnętrze zaplanowano tak, by każdy metr kwadratowy powierzchni był wykorzystany. Na parterze zaplanowano strefę dzienną, zaś na poddaszu pokoje nocne.
Do wnętrza domu wchodzi się przez przedsionek, w którym umieszczono szafy wnękowe na garderobę. Po lewej stronie znajduje się łazienka dla gości oraz kotłownia (6,81 m²), w której można przechowywać także materiały opałowe.
Duży pokój dzienny na parterze projektu Michałek
Hol łączy się z pokojem dziennym (31,82 m²), tworząc jednoprzestrzenne pomieszczenie sprzyjające integracji domowników. Częściowo otwarta kuchnia (10,41 m²) pomieści wygodną zabudowę oraz mały stół śniadaniowy. W salonie zaprojektowano piękny kominek, który ogrzeje wnętrze i stworzy romantyczną atmosferę.
Na poddaszu wydzielono trzy ustawne sypialnie oraz dużą łazienkę, w której zmieści się wanna narożna oraz kabina prysznicowa. Powierzchnia pokoi wynosi: 9,82 m², 12,38 m² i 13,08 m². Najmniejsza sypialnia posiada dostęp do balkonu - idealnego miejsca na zaczerpnięcie powietrza, np. podczas nauki czy w przerwie od pracy.
Budowa domu wcale nie musi być droga
Istnieje możliwość wyboru projektu Michałek w wersji odbicia lustrzanego. Jego fundamenty to betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop to Teriva, a elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie. Projekt polecamy szczególnie tym inwestorom, którzy chcą zbudować dom mieszcząc się w budżecie podobnym do zakupu mieszkania w mieście.
Technologia wykonania
- Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
- Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
- Strop - Teriva
- Pokrycie dachu - dachówka
- Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie
Koszty budowy domu Michałek
- Stan surowy zamknięty
- 143,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 226 tys. zł
Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!