Parametry projektu Szpak
- Pow. użytkowa: 91,43 m²
- Pow. zabudowy: 118,58 m²
- Min. szerokość działki: 18,99 m
- Min. długość działki: 20,26 m
- Kondygnacje: parterowy
- Poddasze użytkowe: nie
- Poddasze do adaptacji nie
- Strych: nie
- Piwnica: nie
- Garaż: bez garażu
- Rodzaj dachu: dwuspadowy
- Wysokość domu: 5,48 m
- Szerokość domu: 9,89 m
- Długość domu: 11,99 m
- Kubatura: 361 m³
- Nachylenie dachu: 24° / 14°
- Rodzaj zabudowy: wolnostojący
- Technologia: murowany
- Styl: tradycyjny
- Kalenica: równoległa do drogi
- Powierzchnia dachu: 177,89 m²
- Liczba pokoi: 4
- Liczba łazienek: 2
- Kominek: tak
- Współczynnik EP: 91,1 kWh/(m²rok)
- Współczynnik EK: 86,6 kWh/(m²rok)
- Współczynnik EUco: 64,97 kWh/(m²rok)
Rzut parteru
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Szpak! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Opis projektu Szpak
Projekt Szpak jest doskonałą propozycją dla osób ceniących sprawdzone, solidne rozwiązania oraz tradycyjną architekturę. Prosta bryła o nieskomplikowanej konstrukcji zaprojektowana na planie prostokąta przykryta dwuspadowym dachem będzie szybka i niedroga w realizacji, a także umożliwi późniejsze ekonomiczne eksploatowanie. Dach pokrywa dachówka, a jego kąt nachylenia wynosi 24° / 14°.
Kalenica budynku jest równoległa do drogi, a jego wysokość to 5,48 m. W budynku nie przewidziano garażu.
Wygoda dla czterech osób w domu Szpak
Umieszczenie wszystkich pomieszczeń na jednej kondygnacji sprawia, że w budynku wygodnie zamieszka czteroosobowa rodzina, w tym dzieci oraz seniorzy, którzy mogliby mieć problem z regularnym wchodzeniem po schodach.
Białą kolorystykę elewacji ozdabia ceglana klinkierowa okładzina wykończeniowa, a drewniane okiennice pełniące funkcję dekoracyjną dodają domowi ciepłego, przytulnego charakteru. Wejście zostało podkreślone niewielkim okapem podtrzymywanym dwiema kolumnami stanowiącym przedłużenie dachu.
Zadaszony taras w projekcie Szpak
Przylegający do domu zadaszony taras będzie doskonałym miejscem odpoczynku zarówno w słoneczne dni, jak i podczas deszczu. Urządzisz tam przyjęcie, odpoczniesz w towarzystwie pozostałych członków rodziny czy zorganizujesz grilla dla sąsiadów.
Wszystkie pomieszczenia na jednej kondygnacji
Parterowy dom Szpak zwróci z pewnością uwagę osób preferujących rozkład pomieszczeń na jednym poziomie. Dobrze pomyślany układ pomieszczeń oraz maksymalnie zagospodarowana przestrzeń to główne zalety projektu domu jednorodzinnego.
Przemyślany układ pomieszczeń w projekcie Szpak
Do wnętrza domu przechodzi się przez przedsionek, w którym wydzielono miejsce na szafę wnękową porządkującą garderobę domowników. Z sienią sąsiaduje pomieszczenie gospodarcze (5,27 m²), w którym można zainstalować piec oraz zaaranżować przechowalnię narzędzi. W pobliżu wejścia znajduje się niewielka łazienka dla gości z kabiną prysznicową.
Duża strefa dzienna otwierająca się na taras
Duży hol prowadzący do pozostałych pomieszczeń łączy się z przestronnym salonem wypoczynkowym (30,46 m²), jadalnią oraz częściowo otwartą kuchnią (10,20 m²). Narożny kominek w salonie nie tylko dogrzeje dom w okresie jesienno-zimowym, ale także stworzy przytulną atmosferę. Duże dwuskrzydłowe drzwi prowadzą na taras, z którego można zejść bezpośrednio do ogrodu.
Nocna część domu z trzema sypialniami
W drugiej, nocnej części domu Szpak wydzielono trzy wygodne, obszerne sypialnie zapewniające spokojny sen z dala od domowego zgiełku oraz łazienkę dla mieszkańców. Ich powierzchnia użytkowa wynosi 9,76 m², 9,86 m² i 10,19 m².
Koniecznie zwróć uwagę na przykładowe aranżacje wnętrz! Będą wspaniałą inspiracją na etapie urządzania domu.
Propozycja domu niedrogiego w budowie
Przedstawiona propozycja jest niedroga na etapie budowy oraz przy ponoszeniu kosztów eksploatacji. Jeżeli szukasz alternatywy dla zakupu mieszkania w mieście, która może być pierwszą i docelową inwestycją, projekt Szpak powinien znaleźć się na liście rozważanych rozwiązań! To polecamy dom dla młodych inwestorów, którzy chcieliby zainwestować w budynek funkcjonalny i praktyczny - zarówno dla dwóch osób, jak i później także dla dzieci czy seniorów.
Dom można zbudować na stosunkowo wąskich działkach o minimalnej szerokości około 19 m.
Technologia wykonania
Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki ceramiczne max + styropian + tynk cienkowarstwowy
Strop - drewniane wiązary kratownicowe
Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie
Pokrycie dachu - dachówka
Koszty budowy domu Szpak
Zobacz, co zawierają koszty budowy
Jeśli chcesz poznać dokładne i najbardziej aktualne wyliczenia kosztów budowy domu według tego projektu, zamów kosztorys.

Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Czy można w projekcie wykorzystać poddasze z myślą o strychu?
Możemy do projektu załączyć szereg zgód, które umożliwią adaptację poddasza, jednak proponujemy przyjrzeć się podobnemu projektowi o nazwie Niezapominajka, w której zawarto strych idealny do wykorzystania jako schowek na przedmioty nieużywane na co dzień.
- Czy mniejszą łazienkę mogę przeznaczyć na garderobę?
Oczywiście! Zmiana funkcjonalności pomieszczeń jest możliwa w projektach gotowych. Jest to zmiana nieinwazyjna, dlatego można ją wprowadzić nawet dopiero na etapie budowy.
- Czy jest dostępna wersja tego domku z garażem?
Niestety projekt domu Szpak występuje tylko w wersji bez garażu. Istnieje jednak możliwość dobudowania garażu do lewej ściany budynku, na której nie przewidziano okien. Do projektu dołączymy autorską zgodę na doprojektowanie garażu.